Головна / Новини / У Страсбурзі депутати різних фракцій об’єдналися довкола інтересів України, - Дмитро Андрієвський

У Страсбурзі депутати різних фракцій об’єдналися довкола інтересів України, - Дмитро Андрієвський


1

«У Страсбурзі депутати Ірина Геращенко, Володимир Ар'єв, Олексій Гончаренко, Сергій Соболєв, незалежно від партійної приналежності, об'єдналися довкола інтересів України. З іншого боку ми бачимо незрозумілу позицію так званого «Опозиційного блоку», якого іноді називають «Окупаційним блоком». Вони готують якісь резолюції про переслідування, їм байдужі інтереси України. Впевнений, Європа буде єдина у підтримці України, і це на мій погляд, прагматичне ставлення Європи до такої ситуації, яка відбувається сьогодні в Україні. Якщо ми не зупинимо Путіна на кордонах України, що найменше, великі проблеми чекають європейську спільноту. І вони це чітко розуміють, в першу чергу, наші партнери з Польщі, з Франції, з Німеччини. Нам дуже не довго чекати результатів голосування. Впевнений, що Європа продемонструє єдину позицію», - наголосив в ефірі телеканалу «News One» народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський коментуючи Український день у ПАРЄ.

2

Відповідаючи на запитання стосовно зриву процедури заповнення електронного декларування, парламентар висловив впевненість, що всі технічні питання будуть виправлені, і протягом місяця народні обранці заповнять електронні декларації.

«Сьогодні потрібно дуже уважно і ретельно все опрацьовувати. Достатньо складно, я з помічниками намагався пройти перший такий зріз по цій декларації. Достатньо важко це працює, іноді вибиває система. На превеликий жаль не працює та підтримка, яку НАЗК обіцяло, але впевнений, до кінця місяця ми з цим впораємося. Фактично готовність – майже 100-відсоткова, щоб все це заповнювати. Будь якого зриву, провокацій, дискредитацій, я не бачу. Ми проголосували за відповідне законодавство. Якщо хтось не встигне з об'єктивних причин – є відповідальність. Я жодної проблеми не бачу. Впевнений, що все ж таки до кінця місяця ми встигнемо подати їх і заповнити», - зазначив Дмитро Андрієвський.

3

За словами Дмитра Андрієвського, заповнення е-декларування – це свідчення, що процес боротьби з корупцією в Україні є невідворотним. 

«Є три речі, які критично важливі. Перше - це подати декларації, показати, що процес боротьби з корупцією незворотній і пояснити ті статки, які є на сьогодні. Друге - за рахунок роботи з реєстрами ми зможемо чітко побачити, які статки чиновники набувають протягом року, тобто наступна декларація – це порівняння. І третє, є чітка і дуже серйозна кримінальна відповідальність. Це важливо розуміти», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Народний депутат висловив сумнів щодо розподілу грошей, виділених на е-декларування.   

«Було розслідування, яке зробив наш колега депутат Іван Вінник, і там йдеться про те, що  приблизно до 100 тисяч євро було витрачено саме на програмне забезпечення, а буквально сотні тисяч євро пішли на комісійні – не зрозумілі речі. Ми зробили офіційний запит до Датського Уряду, аби вони розібралися з цим», - наголосив Дмитро Андрієвський.

4

Також парламентар додав, що у майбутньому народні депутати вдосконалять форму е-декларації.

«Далі будемо працювати вдосконалювати законодавство, цю форму. Впевнений, що все буде нормально. Не треба шукати те, чого нема. Тим більше, ще раз повторюю, це фактично та декларація, яка подавалася на 2015 рік, тобто її тільки потрібно розширити і технічно опрацювати», - додав Дмитро Андрієвський.

Коментуючи введення візового режиму з Російською Федерацією парламентар наголосив, що подібні питання має вносити на розгляд у парламент Уряд з чітко аргументованою позицією.

Також Дмитро Андрієвський додав, що на сьогодні МЗС та правоохоронні органи мають достатньо повноважень для затримки на кордоні сепаратистів.

5

«На сьогодні у Міністерстві зовнішніх справ, тим більше у наших правоохоронних і спеціальних служб більш ніж достатньо повноважень. Перше, ініціатором такого подання має бути Уряд – конкретно МЗС. Всі ці сепаратисти, які вбивали наших героїв військових, артисти, які виступали у Криму, на окупованому Донбасі – їм взагалі нема чого робити в Україні. І у Служби безпеки України, у Прикордонної служби, більш ніж достатньо повноважень для того, щоб ці в’їзди заборонити. Тому, впевнений, на сьогодні достатньо інструментарію для того, аби захистити громадян України, навіть не голосуючи за цю постанову», - наголосив Дмитро Андрієвський.

За словами народного депутата, порушення візового режиму – це останнє, що буде пред’являти Україна, людям, які розв’язали на сході України війну.

«Ми підтримуємо будь-які професійні рішення парламенту на зміцнення обороноспроможності нашої держави. Але останнє, що ми будемо пред'являти Плотницькому і іншим покидькам, або зараз, або після війни, або через 10 років – це порушення візового режиму. Ми їм будемо пред'являти злочини проти України, проти громадян України, вбивства українських героїв. Тому, впевнений, що всіх їх чекає суд або в Україні, або за межами України. Підкреслюю, сьогодні достатньо повноважень у правоохоронних органів, але якщо буде відповідне подання від Міністерства з відповідними позиціями, ми його проголосуємо однозначно», - зауважив Дмитро Андрієвський.

Детальніше дивіться: https://www.youtube.com/watch?v=gvmOJYJj6l4&feature=youtu.be

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online