Головна / Новини / Дмитро Андрієвський взяв участь у відкритті V Фестивалю інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2016 в НТУУ “КПІ” ім. І. Сікорського

Дмитро Андрієвський взяв участь у відкритті V Фестивалю інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2016 в НТУУ “КПІ” ім. І. Сікорського455W4765

“Сьогодні «КПІ» – це більше ніж університет. Це освітньо-інноваційний науковий центр країни. Його випускники працюють у кращих вітчизняних і світових компаніях. Як випускник Політеху, я пишаюся своїм університетом і його розвитком. Тут навчалися і працювали видатні інноватори – люди, які своїми винаходами змінювали світ. Сьогодні студенти Політеху продовжують традиції Ігоря Сікорського і Сергія Корольов”, - зазначив народний депутат Дмитро  Андрієвський на урочистому відкритті V Фестивалю інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2016 у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». 

455W4768

Політик наголосив, що Президент і парламент України підтримують ініціативи Київського політехнічного інституту.

«Для мене, як випускника “КПІ” велика честь вітати вас з відкриттям Фестивалю. Хочу сказати, що сьогодні політехніки гідно продовжують традиції Ігоря Сікорського і Сергія Корольова, інших видатних випускників і вчених, які працювали в цих стінах, які своїми виноходами змінювали світ. Успіхи і результати діяльності нашого університету високо оцінив Президент України Петро Порошенко під час відвідання університету першого вересня. Надав особисту підтримку ініціативам Київської політехніки. Не залишається осторонь і Верховна Рада України. Тільки за останні два тижні ми у Верховній Раді прийняли низку законів, які будуть сприяти інноваційному розвитку і залученню інвестицій», - наголосив Дмитро Андрієвський. 

Парламентар зачитав привітання від спікера парламенту Андрія Парубія, який наголосив, що Фестиваль є  гарним  взірцем для наслідування і розвитку прикладної науки в освітянській сфері, а також висловив сподівання, що українські науковці матимуть можливість гідно представляти свої розробки для розвитку бізнесу.

455W4816

«Ваше поважне зібрання вже традиційно забезпечує налагодження ефективної співпраці провідних експертів науковців, профільних фахівців, креативних особистостей та представників інвестиційний, венчурних і грантових фондів. Цей фестиваль вартий особливої уваги представників освітянської науки тому що є гарним взірцем для наслідування і розвитку прикладної науки в освітянській сфері. Сподіваюся, що за сприятливих умов такі форуми та ідеї і надалі будуть примножуватися, а науковці матимуть можливість гідно представляти свої розробки для розвитку бізнесу, адже цьому сприяє розроблена Національним технічним університетом України “Київський політехнічний інститут” імені Ігоря Сікорського потужна структура зокрема Науковий парк Київський політехнік, інноваційна екосистема Sikorsky Challenge. А також система відбору проектів навчання, представлення та її захисту. Тож від імені Верховної Ради України сердечно вітаю всіх організаторів і учасників фестивалю. Бажаю міцного здоров’я, плідної та корисної співпраці, нових звершень в ім’я України. Вітаю вас з відкриттям, бажаю успіхів і всього найкращого», - зазначив у привітанні Андрій Парубій.

Також в урочистому відкритті Фестивалю інноваційних проектів взяли участь  заступник голови Адміністрації Президента з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ Дмитро Шимків, представники Кабінету Міністрів, органів місцевої влади, відомі науковці, освітяни та директори промислових та науково-дослідних підприємств.

455W5157

Заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків від імені Президента України Петра Порошенка привітав молодих винахідників і побажав створити нові компанії, які виведуть на ринок нові високотехнологічні товари і послуги і стати видатними винахідниками і підприємцями, які дійсно будуть змінювати світ.

Також, Дмитро Шимків нагадав присутнім про сучасні світові інноваційні винаходи, у яких брали участь українці.

«Протягом останніх двох років ми зробили дослідження щодо 50-ти інновацій, які змінили світ, але про які не знають українці. Звісно, у Київському політехнічному інституті всі знають про Сікорського, про Корольова, адже знають що це були українці, які змінювали світ. Про сучасну зварку, і зварку не лише у повітрі, під водою, у космосі, про жорсткий диск, який  зробив Любомир Романків. Таких історій багато і вони продовжуються і сьогодні. Коли ми згадуємо про IMAX один з розробників був українцем, PayPal, WhatsApp та інші розробки. Рукавичка, яка перетворює мову жестів у звукову мову була також розроблена Україні – студентами і стала елементами інноваційного визнання світу», - нагадав він.

455W4861

За словами Дмитра Шимківа, на сьогодні Україна посідає перше місце в світі за кількістю розробників у центральній та східній Європі, а Президент, парламент та Уряд бачать розвиток високотехнологічної галузі, як ключової для України.

«Сьогодні Україна є ключовим гравцем для інновацій. Ми посідаємо перше місце в світі за кількістю розробників у центральній та східній Європі. Понад 90 тисяч розробників і мета досягнути 200 тисяч розробників до 2020 року. Вирішальну роль у зростанні кількості розробників є такі центри як Київський політехнічний інститут. Добре, що інновації продовжують жити і розвиватися, також важливо, що до України приходять інвестиції. Зростання економіки можливе лише завдяки високо технологічній галузі. Галузі, яку створюєте ви своїми інноваціями, своїми ідеями. У минулому році Україна отримала найбільшу кількість інвестицій у центральній та східній Європі саме у високотехнологічну галузь. Вона зростає на 30 відсотків щороку», - додав Дмитро Шимків. 

У привітанні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман побажав всім учасникам творчої наснаги, плідної роботи і значних успіхів, а також наголосив, що Фестиваль сприяє залученню учнівської та студентської молоді, науковців і підприємців до участі у дослідницьких програмах і проектно-конструкторської діяльності задля їх подальшої комерціалізації, створення стартапів і виведення інноваційних продуктів на міжнародних та національні ринки.     

455W4765У свою чергу ректор НТКУ «КПІ ім. І.Сікорського» Михайло Згуровський висловив вдячність присутнім гостям та зазначив, що інноваційне середовище «КПІ» інноваційна екосистема Polyteco Science City динамічно зростає з року в рік і на сьогодні включає цілий ряд потужних гравців.

«Це 100-150 стартапів на рік. Навколо нас зараз працюють постійно 28 інвесторів, з них 10 венчурних фондів. До нашого середовища увійшло 110 високотехнологічних компаній з 20 –США, 25 – країни Євросоюзу, 65 – з України. Вони, після представлення, відбирають найкращі і здійснюють первинні інвестиції. Також ми об’єднали зусилля з 7-ю високотехнологічними підприємствами міста Києва і у минулому році до нас увійшли ці підприємства, де зараз і створюються ці прототипи, ці мали серії продукції. Все це середовище працює на основі поєднання інтересів учасників цього процесу», - наголосив професор Михайло Згуровський.

За словами ректора мета університету розвивати інноваційне середовище, налагоджувати стратегічну співпрацю з іншими партнерами і запропонувати країні модель високотехнологічного розвитку української економіки, а також – постійне підвищення обороноздатності України.

455W4850

Михайло Згуровський наголосив, що від центральної влади інноватори чекають створення сприятливих умов, а від місцевої – виділення землі для розширення інноваційної інфраструктури. 

«Тому від центральної влади ми чекаємо тільки правил і сприятливих умов для розвитку інноваційного середовища в Україні, а на місцеву владу ми покладаємо більші  надії – нам необхідно розвивати інноваційну інфраструктуру, будувати нові лабораторії, нові приміщення для транснаціональних компаній, для молодих вчених для того, аби створювати це змішане середовище для бізнесу, науки, освіти. Для цього нам потрібна допомога від місцевої влади у виділенні земельних ділянок, наданні можливо додаткових приміщень», - зауважив Михайло Згуровський.  

За підсумками 10-річної діяльності розвитку інноваційних технологій «КПІ» до середовища увійшло 110 високотехнологічних компанії: 20 зі Сполучених штатів Америки, 20 з Європи, інші – з України.

«Понад 150 високотехнологічних продуктів і технологій були виведені на ринки за цією моделлю з досить суттєвими економічними і соціальними ефектом. Потік учасників інноваційного середовища Sikorsky Challenge перевищує щорічно 7 тисяч людей. Подальший розвиток ми вбачаємо у розвитку інфраструктури для наближення до нас високотехнологічних компаній. Багато компаній вже намагається наблизитися, орендуючи приміщення ближче до університету. Зараз ми розробляємо проект спільно з групою Українських компаній – проект будівництва ще 6-ти великих будівель на території університету для розташуванні тут компаній, лабораторій для спільної роботи винахідників, науковців, бізнесменів, інвесторів», - додав ректор університету Михайло Згуровський.

Для гостей свята юні винахідники показали лазерне шоу.

455W4968

В рамках V Фестивалю інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2016 у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбудуться: конкурс стартапів, конкурс «Intel-Техно Україна 2016-2017», виставка-конкурс «Майбутнє України».

Додамо: розробки Наукового парк «Київська політехніка: завод з очищення шахтних вод у місті Алчевську; перший університетський наносупутник PolyTan-1, виведений на космічну орбіту 19 червня 2014 року; поставлений на озброєння країни безпілотний літальний апарат Spectator; антенна система «Грот», яка одночасно перехоплює дані з 18-ти супутників, декодує ці дані і після цього надаються дані першим особам держави для Служби зовнішньої розвідки України; спеціальні системи технічного захисту інформації та кібербезпеки і багато інших високотехнологічних систем. 

Додамо: з 2010 року студенти НТКУ «КПІ ім. І.Сікорського» отримують персональну стипендію Дмитра Андрієвського. Стипендія присуджується студентам 3-6 курсів, в обов’язковому порядку призначається студентові кафедри геобудівництва та гірничих технологій Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (правонаступник гірничого факультету) за особливі успіхи у навчанні та науковій роботі. Стипендіати визначаються Стипендіальною комісією за рейтинговою системою. Вже 106 студентів отримали персональну стипендію.

Дмитро Андрієвський у 1992 році з відзнакою закінчив факультет гірничої електромеханіки Київського політехнічного інституту та отримав диплом інженера з енергопостачання. 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online