Головна / Новини / Ухвалення Закону № 4733-1 щодо удосконалення містобудівної діяльності унеможливить незаконні будівництва, - Дмитро Андрієвський

Ухвалення Закону № 4733-1 щодо удосконалення містобудівної діяльності унеможливить незаконні будівництва, - Дмитро Андрієвський


1

Прийняття у другому читанні прогресивного Законопроекту № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності» посилить контроль за порушеннями у будівництві, підвищить якість об’єктів будівництва, сприятиме запобіганню здійсненню незаконних забудов та підтримці будівельників, які здійснюють будівництво відповідно до норм чинного законодавства.

2

Про це розповів співавтор законопроекту, Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський під час Круглого столу на тему «Реформування дозвільної системи у сфері будівництва як засіб ефективної боротьби з незаконними забудовами», організованого Громадською Спілкою «Українська будівельна спільнота».

3

У дискусії також взяли участь народні депутати України Геннадій Кривошея, Ірина Суслова, Олександр Домбровський, Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Конфедерації Будівельників України, члени Ради Української будівельної спільноти, Будівельної палати України та інших будівельних організацій.

4

Під час Круглого столу Дмитро Андрієвський висловив подяку народним депутатам, представникам профільного Міністерства і Державній архітектурно-будівельній інспекції за плідну співпрацю під час розробки законопроекту та наголосив на важливості опрацюванні усіх пропозицій і поправок, внесених у профільний Комітет. 

«Ми маємо докласти максимум зусиль при підготовці цього надважливого для будівельної галузі законопроекту до другого читання. Необхідно об’єднати зал навколо нього та проголосувати за його прийняття. Якісне громадське обговорення усіх аспектів проекту закону та опрацювання усіх пропозицій і поправок, яких у профільному Комітеті зараз більше сотні, є дуже важливим», - зауважив Дмитро Андрієвський.

5

Зокрема, законопроект передбачає відійти від існуючої в Україні системи поділу об’єктів будівництва за п’яти категоріями складності та перейти до визначення необхідного контролю у будівництві залежно від класу наслідків, які можуть виникати при  руйнуванні чи виходу будівлі з ладу. Всього має бути передбачено три класи наслідків: незначні, середні та значні наслідки.

Крім того, пропонується перейти на двоступеневу дозвільну систему, яка дозволить починати будівництво на підставі повідомлення або дозволу на будівництво.

7

Дмитро Андрієвський пояснив, що нововведення мають замінити стару систему реєстрації декларацій на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, яка передбачає виникнення корупційних факторів на початку будівництва та можливості здійснення незаконного будівництва у подальшому.

«Ми маємо забезпечити нульову імовірність виникнення корупційних випадків під час будівництва. Запобіжником має стати зменшення обсягу необхідної дозвільної документації та припинення постійного повернення і виправлення будівельних декларацій, як це є сьогодні. Будівельникам буде надаватися одноразова можливість виправити помилки та зауваження у документації» - пояснив народний депутат.

8

За інформацією органів архбудконтролю, після прийняття у другому читанні проекту Закону № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності» 80 % будівництва буде здійснюватися на підставі повідомлення про початок будівельних робіт.

«Фактично громадяни та невеликі забудовники отримають можливість приступати до будівельних робіт наступного дня після подачі повідомлення. Будівництво більш складних об’єктів буде здійснюватися на підставі дозволів, що забезпечить законність будівництва», - зауважив Дмитро Андрієвський.

Народний депутат зазначив, що прийняття законопроекту сприятиме розвитку галузі, однак кожен етап впровадження акту має бути послідовним та виваженим.

9

«Дуже важливо відпрацювати перехідні положення закону, усі постанови та інші підзаконні акти для забезпечення ефективного та успішного виконання закону, який, ми сподіваємось, знайде підтримку у парламенті. Кабінет міністрів та профільне Міністерство готові до співпраці під час розробки дієвих механізмів для впровадження законодавчої ініціативи. Головне зараз – це пройти друге читання. Цей закон є прогресивним та наближує українське будівельне законодавство до європейського. Впевнений, він знайде свою підтримку у парламенті», - додав парламентар.

Нагадаємо, 13 липня 2016 року Верховна Рада прийняла за основу проект Закону № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності». За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів. Ініціатор Законопроекту Дмитро Андрієвський наголошував, що при підготовці проекту Закону до другого читання в нього будуть внесені правки стосовно розміру штрафів за порушення при будівництві, а також правки, що дозволять чітко регламентувати визначення класу наслідків об'єктів.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online