Головна / Новини / Підсумки роботи парламенту: додатково на оборону понад 7 млрд грн у 2016, зменшення навантаження на Держбюджет-2017, антирейдерські закони

Підсумки роботи парламенту: додатково на оборону понад 7 млрд грн у 2016, зменшення навантаження на Держбюджет-2017, антирейдерські закони


1

«Ми підтримали  внесення змін до Державний бюджету України на 2016 рік чим збільшили видатки на оборону і безпеку більше ніж на 7 мільярдів гривень. Також у цьому Законопроекті відображено збільшення якості фінансування державного сектору, органів місцевого самоврядування. Це дуже важливий Закон. Впевнений, ті люди, які сьогодні стоять на сторожі безпеки і оборони України отримують гідне фінансування», - пояснив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Також парламент вніс зміни до Державного бюджету на 2016 рік щодо використання кредиту Уряду Республіки Польща на умовах пов’язаної допомоги, чим зменшив навантаження на Державний бюджет України 2017 року майже на 300 мільйонів гривень.

2

«Це Законопроект, який перерозподіляв гроші, надані Урядом Польщі. Всі ми з вами є свідками стурбованості щодо великих черг на кордоні, і цей Законопроект дасть можливість зміцнити матеріально-технічне забезпечення прикордонної служби, облаштувати нові пункти перетину кордону, що значно покращить ситуацію як раз на кордоні між Україною і Польщею. Це перша складова. Друга складова, дуже тішить мене, як депутата обраного від міста Києва, те, що ми надали відповідну правку від Комітету і була проголосована можливість законодавчого забезпечення Київській міській раді погасити кредит 1,9 мільярда гривень за рахунок власних надходжень. Таким чином Київ позбавиться суттєвої частини боргу. Уявіть собі, майже 800 тисяч гривень столиця щодня витрачала на обслуговування цього боргу. Впевнений, це хороше надбання і команди мера міста Віталія Кличка і депутатів мажоритарників міста Києва, які внесли і підтримали це рішення. А на наступний рік – ми зекономили 300 мільйонів гривень. Ми зняли дуже серйозний тягар по обслуговуванню цього кредиту і, до речі, покращили баланси державних банків, які надавали свого часу гарантії на цей кредит», - наголосив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

Народні депутати підтримали зміни до деяких Законодавчих актів України щодо запровадження європейських стандартів захисту прав власності та економічних інтересів громадян та інвесторів.

3

«На сьогодні в Україні немає повної захищеності прав власності як об’єктів нерухомості, так і корпоративних прав. Незаконне заволодіння правами на власність юридичних та фізичних осіб стало одним із негативних факторів впливу на інвестиційний клімат в Україні, на впевненість громадян України в майбутньому. То ж необхідність у законодавчому врегулюванні такого питання є нагальною. Ухвалений Законопроект забезпечує захист прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшення ризиків незаконного заволодіння майном. Проектом передбачається запровадити здійснення Міністерством юстиції постійного моніторингу реєстраційних дій в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Ми повинні запроваджувати європейські стандарти захисту прав власності», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Також парламент продовжив мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2018 року, прийнявши зміни до розділу Х «Перехідні положення «Земельного кодексу України».

4

4 жовтня у День довкілля народні депутати для адаптації екологічного законодавства України до законодавства ЄС та охорони навколишнього природного середовища під час планування суспільного розвитку та господарської діяльності народні депутати  ухвалили проект Закону «Про стратегічну екологічну оцінку».

Також був ухвалений урядовий Законопроект «Про оцінку впливу на довкілля», спрямований  на забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про здійснення господарської діяльності та внесені зміни до статті 265 Кримінального кодексу України щодо добровільної здачі радіоактивних матеріалів».

5

«Прийняті Законопроекти не просто змінять підходи бізнесу у ставленні до навколишнього середовища, перш за все – це правові механізми, які Україна мала запровадити згідно своїх зобов’язень в рамках Угоди про асоціацію. Держава отримала нові механізми та стандарти, якими будуть оцінюватися різні види діяльності та ліквідовуватися дуже багато корупційних схем, що існують у дозвільній системі. Також, внесені зміни до Кримінального кодексу щодо  добровільної здачі радіоактивних матеріалів, встановлюють належні правові підстави звільнення від кримінальної відповідальності людей, які добровільно здали органам влади радіоактивні речовини або ядерні матеріали. Це підвищить рівень безпеки існуючих та майбутніх поколінь, покращить стан радіаційної безпеки та ліквідує загрозу розповсюдження радіоактивних матеріалів», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Для забезпечення раціонального використання водних ресурсів відповідно до вимог Рамкової Директиви ЄС парламент вніс зміни до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом.

6

Народні депутати створили сприятливі умови для збільшення обсягів творчої продукції, створеної в країні ухваливши зміни до Закону України «Про авторське право і суміжні права» щодо використання об’єктів авторського права в пародіях, попурі та карикатурах».

«Особливість створення творів такого роду полягає у природньому використанні в них інших творів. Враховуючи цю особливість, традиційні норми авторського права є очевидною перешкодою для розвитку такої творчості. У законодавстві багатьох країн світу є окреме правове регулювання жанру пародій, карикатур. Україна також мала надати можливість творцям вільно створювати такого характеру твори, ввівши у законодавство відповідну норму, передбачену Директивою ЄС та прийняту більшістю розвинених країн світу», - пояснив Дмитро Андрієвський.

7

Парламентарі внесли зміни у Закон «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників та прийняли зміни у Закон щодо вдосконалення системи державного управління у книговидавничій сфері чим вдосконалений механізм створення Українського інституту книги та усунуті суперечності планування діяльності органів виконавчої влади.

На сесійному тижні народні депутати виправили технічні помилки у Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури», чим створили умови для належного припинення безстрокових трудових договорів з керівниками державних і комунальних закладів культури.

8

Парламентарі ухвалили ряд Законопроектів спрямованих на популяризацію благодійності і розвитку благодійної справи в Україні. Зокрема, виправ неточності та дозволила релігійним організаціям спрямовувати свої доходи на благодійність, ухваливши змін до Податкового кодексу України (щодо уточнення окремих положень щодо оподаткування неприбуткових організацій). Також, внесені зміни у деякі законодавчі акти і у Податковий Кодекс дозволили звільнити від оподаткування благодійні текстові повідомлення та зняти податкове навантаження з телекомунікаційних повідомлень.

Були внесені зміни до Закону «Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги), що надає можливість телевізійним мовникам самостійно визначатись щодо їхнього входження до універсальної програмної послуги в містах з населенням 50 000 і більше осіб.

9

До проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо управління державними підприємствами, що виготовляють бланки цінних паперів, документи та бланки, які потребують використання спеціальних елементів захисту)».

Народні депутати звернулися до міжнародних організацій та парламентів іноземних держав з проханням вжити заходів щодо консолідації зусиль міжнародного співтовариства задля звільнення українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени, сприяння негайному допуску консульських посадових осіб України та адвоката до незаконно утримуваного Р. Сущенка, а також – засудити відповідні дії Російської Федерації, які грубо порушують права людини.

10

Також, парламент звернувся до міжнародних організацій та парламентів іноземних держав щодо засудження і невизнання заборони Російською Федерацією Меджлісу кримськотатарського народу та закликали парламентські асамблеї Ради Європи, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Організації Північноатлантичного договору та Європейський Парламент ухвалити відповідні резолюції.

За основу був прийнятий ряд Законопроектів стосовно екологічної політики та промислової політики й підприємництва, у тому числі:

«Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища)

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин)»

«Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки»

«Про внесення змін до Закону України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін в правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців»

«Про внесення змін до Закону України «Про інвестиційну діяльність» (щодо державних інвестиційних проектів)» тощо.

Також у першому читанні були ухвалені Законопроекти:

«Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (щодо уточнення деяких положень)»

«Про освіту»

«Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі»

«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі» та ряд інших Законопроектів.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online