Головна / Новини / Разом з профільним Міністерством ми розробили необхідну законодавчу інфраструктуру для поліпшення стану ЖКГ в Україні, - Дмитро Андрієвський

Разом з профільним Міністерством ми розробили необхідну законодавчу інфраструктуру для поліпшення стану ЖКГ в Україні, - Дмитро Андрієвський


 

455W9326

5 жовтня під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства.

У засіданні взяв участь Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

455W9296

Міністр звернувся до депутатів з проханням сприяти прийняттю проекту Закону № 1581-д «Про житлово-комунальні послуги» у другому читанні.

Також, Геннадій Зубко акцентував увагу членів Комітету на розробленому Мінрегіоном Законопроекті про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії.

«Законопроект вже завтра планують розглянути на засіданні Урядового комітету та найближчим часом внести до парламенту. Ухвалення цих ініціатив сприятиме покращенню інвестицій у теплоенергетику, сприятиме енергоефективності та поліпшенню стану житлово-комунального господарства в Україні», - зауважив міністр. 

455W9395Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський висловив вдячність Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства за плідну співпрацю та запевнив у тому, що депутатами буде надана підтримка для ухвалення необхідного законодавства.

«Співпраця, із профільним Міністерством, яку ми маємо на сьогодні, надихає на подальші дії. В першу чергу – це професійний підхід. Вже прийнята низка важливих Законів, і хоча деякі з них ветовані Президентом України, нам вдалося створити законодавчу інфраструктуру та усі необхідні умови для того, щоб рухатися далі», - наголосив Дмитро Андрієвський.

455W9449

Під час засідання був розглянутий ряд важливих Законопроектів.

Зокрема, члени Комітету підтримали за основу проект Закону №5126 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з удосконалення містобудівної діяльності (щодо планування  територій)», який передбачає введення нового виду планувальної документації на регіональному рівні  – плану території об’єднаної територіальної громади.

Законопроект спрямований на врегулювання питань планування та забудови територій, впровадження загальноприйнятого в країнах Європейського Союзу терміну «просторове планування», спрощення дозвільної системи у сфері містобудування, унормування питань, пов’язаних з регулюванням відносин при здійсненні містобудівної діяльності.

455W9505

Також було ухвалено рішення щодо прийняття за основу проекту Закону № 2166-а «Про внесення змін до статей 7, 8 Житлового кодексу Української РСР (щодо визначення порядку виключення житлових будинків (їх частин), квартир із складу житлового фонду та переведення житлових будинків і приміщень у нежитлові та нежитлових до складу житлових)».

«Законопроектом вносяться зміни щодо уточнення порядку виключення житлових будинків або їх частин та квартир із складу житлового фонду у разі визнання житла аварійним, непридатним для проживання, його знесення з мотивів суспільної необхідності або провадження власником дозволеної законом діяльності. У національному законодавстві не існує законодавчого чи нормативно-правового акта, що регулював би питання переведення житлових будинків і приміщень у нежитлові та нежитлових – у житлові, що обумовлює необхідність розгляду Верховною Радою цього законодавчого акту», - пояснив Дмитро Андрієвський. 

455W9406

В рамках засідання депутати також розглянули проект Закону № 4919 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання жилих будинків та жилих приміщень», яким дозволяється використання жилих приміщень у багатоквартирних будинках для надання готельних послуг за умови отримання згоди від інших мешканців, які проживають в суміжних жилих приміщеннях будинку. Однак через відсутність необхідних обмежень використання таких дозволів, цей законопроект передано суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання із врахування висловлених зауважень членів Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства.

Крім того, члени Комітету ухвалили рішення щодо розгляду у першому читанні проекту Закону №5076 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо граничного розміру пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту замовників будівництва об'єктів промисловості та сільського господарства)».

«Метою прийняття Законопроекту є встановлення для будівництва об’єктів промисловості та сільського господарства граничного розміру пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту на рівні одного відсотка від загальної кошторисної вартості будівництва таких об’єктів за умови, якщо необхідні для їх забезпечення об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури є власністю замовника будівництва та/або такі об’єкти не створюють додаткового навантаження на інженерно-транспортну інфраструктуру населеного пункту. Крім того законопроектом передбачено, що наявність чи відсутність додаткового навантаження на інженерно-транспортну інфраструктуру населеного пункту визначаються у проектній документації на будівництво», - зазначив Дмитро Андрієвський.  

Нагадаємо, 3 жовтня під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів Комітетів Верховної Ради Дмитро Андрієвський акцентував увагу колег на внесенні до порядку денного парламенту Законопроектів: № 3696 «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, № 4550 «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо реалізації державних житлових програм) та Законопроект № 5076 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо граничного розміру пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту замовників будівництва об'єктів промисловості та сільського господарства).

Також, 20 жовтня у парламенті запланований тематичний день розгляду важливих Законопроектів з питань житлово-комунального господарства. 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online