Головна / Новини / Парламент звільнив 29 суддів за порушення присяги, - Дмитро Андрієвський

Парламент звільнив 29 суддів за порушення присяги, - Дмитро Андрієвський


1

29 вересня на позачерговому засіданні Верховної Ради народні депутати звільнили 29 суддів, які порушили присягу в тому числі тих, хто виносив неправосудні рішення щодо активістів Євромайдану.

2

«Необхідність скликання позачергового засідання стосовно звільнення суддів за «порушення присяги» обумовлена вступом з 1 жовтня у дію судової реформи. Нагадаю, парламент добровільно відмовився від повноважень звільняти суддів ухваливши відповідні зміни у Конституцію у частині правосуддя. Тепер ніхто не зможе звинуватити Верховну Раду у політичному впливі на прийняття рішення про призначення чи звільнення суддів. Повноваження стосовно звільнення суддів перейдуть до Вищої ради юстиції. Крім того, правова підстава для звільнення судді «порушення присяги» змінена на норму «грубе нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді». Тому на позачерговому засіданні ми мали звільнити за порушення присяги усіх суддів, стосовно яких внесено подання Вищою радою юстиції, в тому числі, причетних до незаконних арештів учасників Євромайдану», - пояснив народний депутат.

3

Дмитро Андрієвський додав, що звільнивши 29 суддів, які порушили присягу, парламент задав правильний вектор судової реформи.

«В Україні зараз приблизно 6 тисяч суддів. Так, може здатися, що на загальному тлі 29 суддів, яких ми звільнили не достатньо для повного очищення судової гілки влади. Але ми повинні розуміти, що це найбільш одіозні представники суддівського корпусу, і кожен суддя має значення, коли мова йде про очищення. Тому, поки це питання було у компетенції парламенту, та норма щодо «порушення присяги» була не змінена, ми повинні були задати вектор очищення суддівського корпусу», - наголосив Дмитро Андрієвський.

4

Додатково: позачергове засідання проводилося у зв’язку з вимогою Президента України Петра Порошенка та відповідно до частини 8 статті 19 Регламенту Верховної Ради. Для участі у позачерговому засіданні зареєструвалося 264 народних депутатів.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online