Головна / Новини / Дмитро Андрієвський разом з ветеранами та мешканцями Солом’янського району взяли участь у мітингу-реквіємі з нагоди 75-річчя оборони міста Києва

Дмитро Андрієвський разом з ветеранами та мешканцями Солом’янського району взяли участь у мітингу-реквіємі з нагоди 75-річчя оборони міста Києва


1

Народний депутат України Дмитро Андрієвський разом з представниками Солом’янської РДА, депутатом Київради Олегом Костюшко, керівництвом та офіцерами національного університету оборони України ім. І. Черняховського, ветеранами та мешканцями Солом’янського району столиці взяли участь у  мітингу-реквіємі з нагоди 75-річчя оборони міста Києва, який пройшов у селищі Жуляни. Учасники мітингу вшанували пам’ять воїнів, які загинули під час масштабних бойових дії з оборони міста Києва від німецько-фашистських загарбників у липні-вересні 1941 року та поклали квіти до Меморіалу загиблим у мікрорайоні Жуляни.

2

У мітингу – реквіємі також взяли участь: учасник оборони міста Києва Карл Зимній, Голова ради Солом’янської районної організації ветеранів Борис Парафейніков, заступник начальника Національного університету оборони України ім. І. Черняховського Сергій Поздишев, учні загальноосвітніх шкіл № 121 та № 279.

3

У супроводі військового оркестру учасники церемонії виконали Державний гімн України.

4

«Дорогі наші ветерани, шановні військовослужбовці Збройних сил України, дорогі кияни, солом’янці, шановні гості. Сьогодні ми зустрілися аби згадати трагічні події, які відбулися на цій землі 75 років тому. В цей час закінчилася стратегічна оборонна операція по захисту  міста Києва. Це одна з найбільш трагічних сторінок Другої світової війни, під час якої радянська армія втратили більше 700 тисяч бійців. Пригадую, як мій дід, Андрій Андрійович, який брав участь в цих подіях, розповідав, як був поранений, потрапив у полон. Але, ці втрати не були марними, тому що майже два з половиною місяці ворог стояв біля Києва. Це дало можливість мобілізувати сили і підготуватися щоб вже наприкінці року нанести значні поразки фашистським загарбникам», -  наголосив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

5

«Сьогодні ми слухаємо наших ветеранів, які згадують ті події, шануємо їх, шануємо пам’ять тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої держави. І така зустріч сьогодні має важливе значення, коли українці – наші Збройні сили захищають територіальну цілісність і незалежність нашої держави на сході. Впевнений, ця зустріч молоді, представників державної, міської, районної влади, наших героїчних військових з нашими ветеранами – це найкраща відповідь різного роду провокаторам, зрадникам і ворогам України. Україна була, є і буде незалежною. Слава нашим ветеранам, слава нашим Збройним силам і слава Україні!», - додав Дмитро Андрієвський.

6

Голова ради Солом’янської районної організації ветеранів Борис Парафейніков зауважив, що у Солом’янському районі залишилося близька 20-ти учасників оборони Києва.

Також, він наголосив, що молоде покоління повинно пам’ятати жертву, яку принесли військовослужбовці та мешканці Жулян заради свободи кожної людини.

7

«На 71 день завдяки героїзму наших військових ворог був затриманий і план блискавичної перемоги Гітлера провалився. У порівнянні, наприклад з Францією, яка була окупована німцями за 42 дні. Сьогодні сини тих, хто стояв на обороні Києва тоді, стоять на обороні східних рубежів нашої Батьківщині – наші воїни Збройних сил України. Хочу нагадати, що також, у 1941 році, головну роль у обороні Києва зіграли саме мешканці Жулян, які увійшли у народне ополчення і допомагали військовим не пускати ворога у столицю. Ми прийшли на братерську могилу тих, хто загинув, захищаючи Київ. На цих плитах 78 учасників оборони поховані у цій братській могилі і тут же на плитах імена тих мешканців Жулян, які віддали свої життя за нашу Батьківщину», - розповів Борис Парафейніков.

8

Школярі, офіцери, ветерани, мешканці району створили живий ланцюг вздовж річки Нивки та поклали квіти на берег, в пам’ять про загиблих воїнів під час оборони міста Києва.

9

Учасник оборони міста Києва Карл Зимній висловив вдячність всім присутнім на мітингу-реквіємі та наголосив, що найцінніше у житті – це мир.

10

«Раніше це село було дуже маленьке і не таке красиве. Не було електроенергії, нічого не було. Найголовніше, що ми захищалися, дуже сильно захищалися. Коли з’явилися танки – було найважче, але ті, хто залишився живими, пам’ятають це святе місце у Жулянах. У будь-якому разі, пройшло багато років, мені 93 роки. Я був поранений, але залишився живим. Дякую всім, хто прийшов сьогодні сюди, і пам’ятайте – найстрашніше – це війна. Миру усім вам, всього найкращого», - зазначив Карл Зимній.

У свою чергу школярі від імені молодого покоління запевнили ветеранів, що збережуть пам’ять про Другу світову війну і про воїнів-героїв, які подарували їм світле майбутнє.

Настоятель Храму Святого великомученика Димитрія  Солунського владика Миколай провів молебень за загиблими воїнами.

11

Учасники церемонії вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав своє життя заради Перемоги, та поклали квіти до Меморіалу загиблим.

Під час поминального обіду ветерани спілкувалися й розповідали історії з воєнного життя.

12

По завершенні пам’ятних заходів народний депутат Дмитро Андрієвський поспілкувався з ветеранами та мешканцями району, які прийшли вшанувати пам’ять загиблих героїв.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online