Головна / Новини / Підсумки роботи парламенту: розгляд урядового проекту Держбюджету – 2017, рівні умови для постачальників природного газу, прозоре призначення членів НКРЕКП

Підсумки роботи парламенту: розгляд урядового проекту Держбюджету – 2017, рівні умови для постачальників природного газу, прозоре призначення членів НКРЕКП


1

21 вересня, після завершення представлення Кабінетом міністрів України проекту Закону  Державного бюджету на 2017, спікер парламенту Андрій Парубій повідомив, що відповідно до статті 154 Регламенту Верховної Ради проект Державного бюджету  вважається прийнятим для подальшого опрацювання.

2

«Уряд у передбачений законом час вніс проект урядового Державного бюджету в парламент. Тепер, кожен з депутатів має достатньо часу для його вивчення, внесення пропозицій і поправок. Наш профільний Комітет проаналізував вже цей Законопроект, і маємо деякі зауваження до урядового Державного бюджету. Це і недостатній рівень видатків на впровадження енергоефективних заходів, фактично відсутні кошти на програми забезпечення громадян доступним житлом, це і компенсація різниці в тарифах. Також не передбачені кошти на реалізацію програми «Питна вода України» при тому, що якість водопостачання вкрай низька, а більше 30 відсотків мереж водопостачання знаходяться в аварійному стані. Комітет детально проаналізує запити всіх розпорядників бюджетних коштів, щоб у 2017 році максимально уникнути фінансування сумнівних програм і перманентних перерозподілів коштів», - зауважив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

3

Для становлення повноцінного функціонування ринку природного газу в Україні народні депутати внесли зміни до Закону «Про ринок природного газу» (щодо страхового запасу природного газу)».

«На сьогодні діє урядова Постанова про затвердження порядку створення страхового запасу природного газу. Згідно цієї постанови одні постачальники природного газу зобов’язані створювати страховий запас у розмірі 100-та відсотків запланованих місячних обсягів поставки газу споживачам на наступний місяць. Інші постачальники, зокрема ті, на яких покладені спеціальні обов’язки, страховий запас не створюють. В свою чергу, постачальники, які зобов’язані створювати страховий запас газу, будуть вимушені перекласти на споживачів свої фінансові витрати, що в теперішній економічній ситуації призведе до підвищення цін на товари й послуги. Як наслідок – виникнення соціальної напруги в суспільстві. Ухвалені зміни створюють рівні умови для постачальників природного газу. Тепер, всі постачальники зобов’язані створювати страховий запас природного газу в розмірі не більше 10 відсотків запланованих місячних обсягів постачання природного газу споживачам на наступний місяць. При цьому розмір страхового запасу встановлюється щорічно урядом на однаковому рівні для всіх постачальників», - пояснив Дмитро Андрієвський.

4

Парламент виконав зобов’язання щодо приєднання України до Енергетичного Співтовариства, ухваливши Законопроект «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

«Законопроект сприяє зміцненню позицій незалежності органу державного регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, визначає правовий статус Національної комісії, її завдання, функції, повноваження та порядок їх здійснення. У Законі містяться прогресивні норми щодо прозорого призначення членів НКРЕКП на відкритих конкурсних засадах, незалежності Регулятора в прийняті ним компетентних та справедливих рішень, відкритості процесу державного регулювання. До речі, ми ухвалили поправку, згідно якої до складу Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, входять: дві особи, яких визначає Президент України, дві особи, яких визначає парламент і одна особа, яку визначає уряд», - пояснив Дмитро Андрієвський.

5

Парламент прийняв за основу Закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України».

«На сьогодні, реальні прояви кібератак мало прогнозовані, а їх результатом є, як правило, значні фінансово-економічні збитки або непередбачувані наслідки порушень функціонування інформаційно-телекомунікаційних систем, які безпосередньо впливають на стан національної безпеки і оборони. У зв’язку з цим, існуючі загрози вимагають впровадження комплексних заходів, спрямованих на забезпечення кібербезпеки країни. Ухвалення Законопроекту дозволить впровадити комплексний підхід під егідою держави і у тісному співробітництві з приватним сектором та громадянським суспільством щодо визначення основних засад формування державної політики у сфері кібербезпеки та створити умови для забезпечення кіберзахисту інформаційної інфраструктури України», - зазначив Дмитро Андрієвський.

6

Народні депутати також внесли зміни до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли».

«На сьогодні величезна кількість нерухомого майна, власники якого померли, не залишивши спадкоємців, роками знаходиться «у підвішеному стані», а процес визнання його відумерлою спадщиною здійснюється дуже повільно. Особливо це актуально у випадках, коли в складі такого майна є земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Від цього, в першу чергу страждають місцеві бюджети, які позбавлені відповідних податкових надходжень. Також є проблеми і з оформленням орендних відносин на земельні ділянки, власники яких померли до закінчення строку договору оренди.  Ухвалений Законопроект оптимізує процедуру виявлення нерухомого майна у складі спадщини, що може бути визнана судом відумерлою, дозволить оптимізувати процес виявлення та передачі до комунальної власності ділянок у складі відумерлої спадщини. Це, у свою чергу, створить підґрунтя для суттєвого збільшення матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування. За останніми підрахунками, щорічні надходження місцевих бюджетів від орендної плати складали б біля 1,1 мільярду гривень», - зазначив Дмитро Андрієвський.

7

Парламент узгодив положення вітчизняного законодавства з вимогами Європейського Союзу у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії ІІ й вніс зміни до Закону «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною».

Народні депутати сприяли активному залученню інвестицій у розвиток сільськогосподарського виробництва на земельних ділянках сільськогосподарського призначення й внесли зміни до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація».

8

Були внесені зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного)».

Народні депутати ухвалили Закон «Про державну підтримку кінематографії України».

Парламент звільнив 400 суддів у зв’язку: з досягненням ними шістдесяти п’яти років, з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я, з поданням заяви про відставку, з поданням заяви про звільнення з посади за власним бажанням.

На сесійному тижні Верховна Рада визнала нелегітимними вибори в Держдуму Російської Федерації сьомого скликання і закликала організацій не визнавати легітимність виборів в Держдуму РФ, їх результатів і правових наслідків, і відповідно, складу, повноважень, актів і рішень Держдуми. 

9

Були ухвалені Постанови про призначення позачергових місцевих виборів на 4 грудня 2016 року.

Народні депутати ратифікували Фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком, згідно якої Україні буде надано кредит на розширення можливостей аграрного сектору економіки у розмірі 400 мільйонів євро.

Також парламент ратифікував Угоди між урядами України та Ізраїлю щодо працевлаштування членів сім’ї співробітника дипломатичного представництва або консульської установи та між урядами України та Польщі про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом. 

Крім того Верховна Рада ратифікувала Угоду між урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю.

10

 За основу були прийняті Законопроекти:

«Про електронні довірчі послуги»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обробки інформації в системах хмарних обчислень»

«Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)»

«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)»

«Про ринок електричної енергії України»

«Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів».

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online