Головна / Новини / У парламенті необхідно ввести профільний день з розгляду питань житлово-комунального господарства, - Дмитро Андрієвський

У парламенті необхідно ввести профільний день з розгляду питань житлово-комунального господарства, - Дмитро Андрієвський


1

Під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів Комітетів Верховної Ради України 19 вересня Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський акцентував увагу спікера парламенту Андрія Парубія на обов’язковій присутності фахового представника Міністерства фінансів України на засіданнях профільних Комітетів парламенту при обговоренні проекту Постанови про основні напрямки бюджетної політики на 2017 рік, аби народні депутати встигли до 1 жовтня подати пропозиції до Державного бюджету України.

2

Народний депутат додав, що не дивлячись на звернення під час Погоджувальної ради минулого разу, Міністерство фінансів не делегувало свого представника на засідання Комітету, де розглядався, внесений Кабінетом Міністрів України, проект Постанови про основні напрямки бюджетної політики на 2017 рік та важливі питання житлово-комунального господарства.

3

«Завдяки позиції уряду, бюджетний процес стартував майже вчасно, згідно з Бюджетним кодексом. Але, знову ж таки, згідно з Кодексом – до 1 жовтня Комітети мають подати пропозиції щодо бюджету і критично важливо, аби на кожному засіданні Комітету був присутній відповідальний керівник Міністерства фінансів для того, аби ця робота була реальною. Я звертався з таким проханням на минулому засіданні, коли наш Комітет  розглядав житлово-комунальні проблеми і бюджетні питання. Але жодна людина з Міністерства фінансів, на превеликий жаль, не прийшла», - наголосив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

4

Також народний депутат закликав колег не драматизувати ситуацію стосовно стану місцевих бюджетів та нагадав, що тільки з 2015 року, при бюджетній децентралізації та професійній роботі місцевої влади, бюджети міст почали виконуватися.  

«Ставлячи гострі питання, обговорюючи їх, нам треба казати і про реальні здобутки. Наприклад, за підсумками півріччя – 24,3 відсотка перевиконання місцевих бюджетів. Дійсно є проблеми – регіони різні, різні виконання, але наприклад, як депутат обраний від Києва, хочу нагадати, що у місті Києві вперше з 2006 року в 2015 році був виконаний бюджет. І в цьому році до серпня місяця, за підсумками, - 3,4 мільярди гривень перевиконання. Це як раз реальна робота децентралізації і ефективна робота Київської міської державної адміністрації. Тому не все так погано. Я впевнений, що чесно буде казати і про здобутки», - зауважив Дмитро Андрієвський.

Коментуючи ситуацію стосовно встановлення лічильників, народний депутат наголосив, що у підготовленому профільним Комітетом Законопроекті про житлово-комунальні послуги, в тому числі, врегульоване і питання встановлення лічильників.

5

«Стосовно законодавчого забезпечення житлово-комунального господарства хочу привернути увагу до проблеми, про яку у своєму виступі сказав Олег Березюк  - це лічильники. Але давайте згадаємо, що ця проблема була закладена ще у 2011 році голосуванням і неякісним законом.Нічого 4 роки не робили, а зараз, користуючись недосконалістю законодавства, почали встановлювати ці домові лічильники фактично знущаючись над людьми. Ми підготували у Комітеті, і в законі про житлово-комунальні послуги ці питання врегульовані. Сподіваюся на підтримку парламенту», - зазначив парламентар.

Крім того, Дмитро Андрієвський акцентував увагу колег і спікера парламенту на необхідності введення профільного дня для розгляду проблематики житлово-комунального господарства.

6

«Андрію Володимировичу, я передав пропозиції щодо включення до порядку денного, але фактично, у виступі кожного голови фракції піднімається питання проблем житлово-комунальних послуг. У мене велике прохання – давайте теж зробимо профільний день житлово-комунального господарства. Треба приймати обов’язково таке рішення, тому що це стосується всієї країни», - зауважив Дмитро Андрієвський.

Народний депутат додав, що підтримує надзвичайно важливий антирейдерський законопроект № 5067 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів Комітетів Дмитро Андрієвський звернувся до представника Президента України у Верховній Раді Степана Кубіва з проханням делегувати для плідної роботи на засідання профільного парламентського Комітету професійних фахівців з Міністерства фінансів.

7 вересня на засіданні Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства де розглядалися важливі питання внесеного Кабінетом Міністрів України проекту основних напрямків бюджетної політики на 2017 рік та важливі питання житлово-комунального господарства, представника Міністерства фінансів не було.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online