Головна / Новини / Підсумки парламенту: посилення соціального захисту військовослужбовців, гуманізація системи правосуддя і виконання кримінальних покарань, посилення гарантій дотримання прав дітей-сиріт

Підсумки парламенту: посилення соціального захисту військовослужбовців, гуманізація системи правосуддя і виконання кримінальних покарань, посилення гарантій дотримання прав дітей-сиріт


1

«Ухвалені зміни до Закону про соціальний і правовий захист військовослужбовців забезпечують рівність прав військових на належне грошове забезпечення. Тепер, за військовослужбовцями, захопленими у полон або заручниками, інтернованими в нейтральних державах або безвісно зниклими, зберігаються грошове та інші види забезпечення. Таким чином, сім'ям зазначених військовослужбовців щомісячно буде виплачуватися грошове забезпечення, в розмірах, що встановлені військовослужбовцю на день захоплення його в полон. Водночас це правило не поширюється на тих військових, які добровільно здалися у полон, самовільно залишили місця служби або дезертирували», - пояснив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

2

На сесійному тижні народні депутати внесли зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України, зокрема встановили відповідальність за розголошення лікарської таємниці засуджених, гарантували право засуджених на відбування покарання ближче до місця проживання, удосконалили порядок застосування до засуджених заходів заохочення і стягнення, спростили доступ засуджених і взятих під варту осіб до правосуддя та дозволили користуватися мережею Інтернет під контролем адміністрації.

«Це революційні Законопроекти над якими працювали, в тому числі і представники громадськості. Ухвалені проекти Законів гуманізують систему правосуддя та виконання кримінальних покарань в Україні, їх наближенню до європейських й міжнародних стандартів», - зазначив Дмитро Андрієвський.

3

Парламент ухвалив Президентський Законопроект й вніс зміни до Закону «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування».

«На сьогодні в Україні проживає більше 72 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Більша частина з них проживають в сім'ях – це прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. Водночас майже 7 тисяч дітей цієї категорії проживають в інтернатних закладах. Внаслідок інтернатного проживання діти виходять у доросле життя, не маючи необхідних соціальних навичок. Часто випускники інтернатних закладів ведуть асоціальний спосіб життя. Одним з сучасних методів допомоги таким дітям, який  практикується у багатьох країнах світу є – наставництво. Наставник буде допомагати дитині у засвоєнні норм і моделей поведінки, прийнятих у суспільстві. Це сприятиме адаптації дитини до нормального життя у соціумі», - пояснив Дмитро Андрієвський.

4

Народні депутати внесли технічні зміни до Бюджетного кодексу щодо зарахування плати за надання адміністративних послуг до бюджетів об'єднаних територіальних громад, що дозволять законодавчо врегулювати питання стосовно зарахування окремих адміністративних зборів до бюджетів об’єднаних громад.

Для підвищення матеріально-технічного забезпечення Держрибагентства та його територіальних органів були внесені зміни до Державного бюджету на 2016 щодо фінансового забезпечення реформування рибної галузі України.

5

На початку сесійного тижня парламент підтримав подання Генерального прокурора й надав згоду на затримання і арешт судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса, який підозрюється в одержанні хабара в особливо великому розмірі за ч. 4 ст. 368 КК України. Також парламентарі ухвалили 6 постанов про звільнення 542-х суддів.

Верховна Рада закликала парламенти іноземних держав, парламентські асамблеї та міжнародні організації не спостерігати за виборами в Держдуму РФ в Криму і не визнавати вибори на окупованому півострові. Також, народні депутати засудили рішення польського Сейму щодо визнання Волинської трагедії геноцидом.

6

Народні депутати привели у відповідність до офіційного перекладу Закон «Про ратифікацію Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї».

Було ухвалено 4 Постанови, якими внесла зміни у адміністративно-територіальний устрій Донеччини.

Парламент вніс кандидатури на призначення 24 іменних стипендій Верховної Ради України найталановитішим молодим вченим у 2016 році та присудив 20 Премії найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2015 рік у розмірі 20 тисяч гривен кожна.

За основу були прийняті законопроекти:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності вищих навчальних закладів (наукових установ), які були переміщені з тимчасово окупованої території, та з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями»

«Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій законності при їх проведенні»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ліцензійних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності»

«Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною Радою)»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об'єднання територіальних громад»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)».

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online