Головна / Новини / Для підготовки до опалювального сезону потрібно негайно вирішити питання фінансування підприємств ЖКГ, - Дмитро Андрієвський

Для підготовки до опалювального сезону потрібно негайно вирішити питання фінансування підприємств ЖКГ, - Дмитро Андрієвський


1

7 вересня під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Під час засідання були розглянуті важливі питання, зокрема проект Закону «Про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо застосування касового методу податкового обліку в сфері централізованого водопостачання та водовідведення».

2

«Законопроектом передбачається встановити єдині умови визначення дати виникнення податкових зобов’язань за касовим методом для підприємств тепло-, енерго- та водопостачання, тобто здійснення розрахунків за зобов’язаннями після фактичного отримання необхідних для подальших розрахунків коштів на рахунки. Ухвалення такої норми допоможе уникнути надання преференцій одним підприємствам у сфері житлово-комунального господарства, зокрема енерго- та теплопостачальним компаніям перед іншими – підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства. Також, Законопроект сприятиме встановленню рівних умов у здійсненні господарської діяльності підприємствами ЖКГ», - пояснив Перший заступник Голови профільного Комітету Дмитро Андрієвський. 

Члени Комітету прийняли рішення підтримати законопроект за основу та в цілому.

Також на засіданні було обговорено питання фінансового стану підприємств житлово-комунального господарства напередодні опалювального сезону 2016 – 2017 років.

33

Представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України звітували щодо загальної ситуації по розрахунках населення та підприємств житлово-комунального господарства. Також, проінформували членів Комітету щодо розробки законопроекту про заходи спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії.

11 22

Підсумовуючи доповідь представника профільного Міністерства Дмитро Андрієвський, зазначив, що необхідно забезпечити стабільне функціонування підприємств ЖКГ, аби вчасно розпочати підготовку до опалювального сезону.

«Фінансовий стан підприємств ЖКГ критичний, що може призвести до проблем під час опалювального сезону, водночас, розрахунки підприємств за природний газ покращилися, але у них немає обігових коштів для проведення ремонтних робіт», - наголосив Дмитро Андрієвський.

11 24

За підсумком розгляду питання було прийнято рішення:

- направити звернення до Кабінету Міністрів України стосовно вжиття невідкладних заходів для забезпечення підготовки до опалювального сезону;

- дати доручення щодо передбачення у змінах до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого теплопостачання, гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню і бюджетним організаціям, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та інших послуг затвердженим тарифам в період 2015 – 2016 років;

- подати до Верховної Ради законопроект, підготовлений Мінрегіоном, про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії до 20 вересня, а також внести зміни до Порядку розподілу коштів, що находять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу та для забезпечення стабільності надходження коштів на здійснення операційної діяльності в частині скасування практики застосування коефіцієнта рівня розрахунків за газ, а подальшому розраховувати норматив виходячи з фактичної структури собівартості тепла, який затверджений постановою Кабміну №217.

11 237

В рамках засідання також були обговорені Пропозиції Президента України до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого опалення та водовідведення».

Президент пропонує відхилити цю законодавчу ініціативу, яка передбачає накладення мораторію на нарахування та стягнення штрафів і пені за борги з компаній, що здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової енергії для потреб населення та надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які виникли в результаті невідшкодованої різниці в тарифах.

Комітет прийняв рішення щодо направлення закону для доопрацювання в Комітеті із врахуванням пропозиції Президента та законодавчих змін, які відбулися з моменту прийняття закону.

7

Також, члени Комітету підтримали пропозицію заступник Голови Комітету Альони Бабак стосовно внесення до проекту Постанови пропозицію щодо виділення коштів на надання пільгових довгострокових державних кредитів молодим сім'ям та направити у Комітет з питань бюджетної політики для врахування в роботі.

Крім того, в рамках засідання депутати розглянули проект Постанови про основні напрями бюджетної політики на 2017 рік, внесений Кабінетом Міністрів України.

Дмитро Андрієвський зазначив, що з 15 вересня розпочнеться плідна робота над проектом державного бюджету на 2017 рік, тому зараз необхідно уважно розглянути всю інформацію, яка надається Кабміном з метою організації плідної та результативної роботи над цим документом, хоча дана постанова і має доволі декларативний характер.

9

Нагадаємо, 7 липня парламент ухвалив, розроблений членами Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, важливий Законопроект № 2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», що накладає мораторій на нарахування та стягнення штрафів і пені з компаній теплопостачання та водопостачання за борги за газ та електроенергію, якщо вони не отримали компенсацію з бюджету різниці між затвердженими тарифами, включаючи пільги та субсидії, й витрати на надання послуг.

12 серпня 2016 року Президент України Петро Порошенко ветував законопроект № 2706.

5 вересня на засіданні Погоджувальної Ради Дмитро Андрієвський наголосив, що внаслідок невчасного перегляду тарифів після підняття вартості газу та електроенергії та інших причин, збитки підприємств ЖКГ з початку 2016 року становлять 2,6 мільярди гривень.

На сьогодні 114 підприємства мають заблоковані рахунки.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online