Головна / Новини / Фінансовий стан підприємств теплокомуненерго критичний. За таких умов вони не можуть якісно провести підготовку до нового опалювального сезону, - Дмитро Андрієвський

Фінансовий стан підприємств теплокомуненерго критичний. За таких умов вони не можуть якісно провести підготовку до нового опалювального сезону, - Дмитро Андрієвський


1

Під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів Комітетів Верховної Ради України 5 вересня Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський наголосив, що підприємства теплопостачання, водопостачання та водовідведення не можуть якісно провести підготовку до нового опалювального сезону через блокування їх рахунків.

За словами народного депутата, влітку ситуація була дещо стабілізована, адже підготовка до опалювального сезону відбувалася за рахунок місцевих бюджетів через казначейські рахунки. 

Парламентар наголосив, що на сьогодні 104 підприємства житлово-комунального господарства мають заблоковані рахунки.

2

«Трохи більше місяця залишається до нового опалювального сезону. 104 підприємства сьогодні мають заблоковані рахунки. І фінансовий стан підприємств просто критичний. Внаслідок несвоєчасного відшкодування державою різниці у тарифах, в наслідок санкцій, які на превеликий жаль, накладаються сьогодні на ці платежі, 3 мільярди гривень вимивається з обігових коштів підприємств теплокомуненерго», - наголосив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

Народний депутат додав, що внаслідок невчасного перегляду тарифів після підняття вартості газу та електроенергії та інших причин, збитки підприємств ЖКГ з початку 2016 року становлять 2,6 мільярди гривень.

3

«Ще близька 10 мільярдів гривень складає заборгованість населення за житлово-комунальні послуги. Ми ж розуміємо, що у таких умовах підприємства теплокомуненерго, підприємства, які надають послуги централізованого водопостачання і водовідведення не можуть якісно провести підготовку до нового опалювального сезону», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Також, народний депутат звернувся до представника Президента України у Верховній Раді Степана Кубіва з проханням делегувати для плідної роботи на засідання профільного парламентського Комітету професійних фахівців з Міністерства фінансів.

«Ви слушно зазначили, що Комітети мають стати майданчиками, де будуть обговорюватися питання і буде відбуватися співпраця уряду та депутатів Верховної Ради. Степане Івановичу, прохання забезпечити на засідання Комітету у середу, де буде розглядатися і законопроект № 2706, заветований Президентом, низку інших законопроектів, які покликані покращити фінансовий стан підприємств житлово-комунального господарства. Прохання, забезпечити гідний рівень представництва Міністерства фінансів. Приходять люди, які не уявляють собі, про що йде мова. Прохання, делегувати хоча б заступника, який міг би плідно з нами попрацювати», - зауважив Дмитро Андрієвський.

Парламентар звернувся до спікера парламенту Андрія Парубія внести до порядку денного сесії законопроект № 5039 про житлово-комунальні послуги.

4

Крім того, Дмитро Андрієвський акцентував увагу на розгляді на поточному тижні законопроекту № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт та законопроекту № 4550 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо реалізації державних житлових програм)», який передбачає  державну підтримку  у розмірі 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту учасникам АТО.

Нагадаємо, 7 липня парламент ухвалив, розроблений членами Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, важливий Законопроект № 2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», що накладає мораторій на нарахування та стягнення штрафів і пені з компаній теплопостачання та водопостачання за борги за газ та електроенергію, якщо вони не отримали компенсацію з бюджету різниці між затвердженими тарифами, включаючи пільги та субсидії, й витрати на надання послуг.

12 серпня 2016 року Президент України Петро Порошенко ветував законопроект № 2706.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online