Головна / Новини / Президент України подякував Дмитру Андрієвському за ініціативи, розроблені на підтримку Київського політехнічного інституту

Президент України подякував Дмитру Андрієвському за ініціативи, розроблені на підтримку Київського політехнічного інституту


455W3134

«Шановні першокурсники, вам дуже пощастило з ректором. Я думаю що це один з найвидатніших українських вчених, людина, яка живе університетом, людина, яка мріє, і робить все для того, щоб університет відповідав найкращим стандартам. І я обіцяю вам, що ці мрії ректора, я буду допомагати втілювати в життя разом з командою Верховної Ради, у нас тут присутній народний депутат Дмитро Андрієвський. Я дякую йому за величезні ініціативи, які були розроблені на підтримку, разом з українським Урядом, який сьогодні представлений віце-прм’єром  Геннадієм Зубком. Впевнений в тому, що напрацювання Політеха, які будуть реалізовані через цілу низку стартапів, через технопарк Політеха, вони сьогодні вже забезпечать прихід в Україну сотень інвесторів. Велика кількість з них буде розташована в технопарку Київського Політеху», - зазначив під час зустрічі зі студентами Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Президент України Петро Порошенко.

455W3785

На початку візиту Президент, разом з народним депутатом Дмитром Андрієвським, Віце-прем’єр міністром Геннадієм Зубком  вшанували пам'ять співробітників і студентів КПІ, які віддали життя під час Революції Гідності та в ході АТО. 

455W3165

Глава держави поклав квіти до хреста-пам’ятника «Героям Небесної сотні» та до меморіальних дошок співробітникам і студентам НТУУ «КПІ».

455W3056

Президент помолився за загиблих героїв у каплиці Святого Миколи Чудотворця -Небесного покровителя університету. Храм був зведений на честь героїв - київських політехніків, які віддали своє життя за Україну.

Президент ознайомився також з розробками студентів та науковців КПІ. 

Петро Порошенко оглянув презентації інноваційного середовища «Polyteco Science City» (PSC) та декількох стартапів у виставковій залі Наукового парку «Київська політехніка» Державного політехнічного музею при Національному технічному університеті України «КПІ». Ознайомився з сучасними розробками творчих колективів студентів, науковців та виробничників, які охоплюють різні технологічні інновації та інженерні рішення в оборонній сфері, зокрема зразки стрілецької зброї, нові розробки у приладо- та машинобудуванні. Усі розробки та технологічні рішення є продуктом спільної роботи студентсько-викладацького складу «Київської політехніки» та вітчизняних підприємств оборонного комплексу. 

455W3598

Главі держави було продемонстровано розробки сучасної української автоматичної стрілецької зброї, гідроакустичні системи, які забезпечують виявлення підводних засобів, автоматизована система охорони кордонів, системи протидії кібератакам, інші інновації. Увагу Петра Порошенка привернула портативна система очищення питної води. Президент наголосив на важливості використання цього технологічного рішення у серійному виробництві та забезпеченні ними українського війська в стислі терміни.

455W3287

Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», академік Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, професор Михайло Згуровський розповів Президентові про останні розробки та наукові роботи київських політехніків.

Основою інноваційно-виробничого об’єднання «Київська політехніка» є науковий парк «Київська політехніка», метою діяльності якого є інтенсифікація процесів розроблення, виробництва, впровадження високотехнологічної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках, прискорення інноваційного розвитку економіки України. Сьогодні до складу Наукового парку «Київська політехніка» входять 110 високотехнологічних компаній з України, США, ЄС, Китаю, Японії, Австралії та 10 венчурних фондів, які започатковують і виводять на високотехнологічні ринки сучасні стартапи. 

455W3494

Серед впроваджених розробок – завод з очищення шахтних вод у місті Алчевську, перший університетський наносупутник «PolyTan-1», виведений на космічну орбіту 19 червня 2014 року, поставлений на озброєння країни безпілотний літальний апарат «Spectator», 18-канальна система перехоплення даних супутникового зв’язку (система «Грот») для Служби зовнішньої розвідки України, спеціальні системи технічного захисту інформації та кібербезпеки і багато інших високотехнологічних систем. 

Спрямованість на потреби національної безпеки України та сучасного бізнесу забезпечила залучення до виконання цих проектів значних приватних інвестицій. Зокрема, у в 2015 році приватним бізнесом було проінвестовано 23 стартапи на сумму 573,29 млн грн., з них 5-ть мають військове чи подвійне застосування. 

455W3845

«Київська політехніка» відіграє надзвичайно важливу роль у зміцненні обороноздатності держави – переконаний Президент.

Глава держави, подякував вченим та студентам університету за унікальні розробки, які підвищують рівень обороноздатності нашої держави. Фінансування цих проектів здійснюється як волонтерами і меценатами, так і державою, зокрема Державним концерном «Укроборонпром».  

455W3569

Глава держави наголосив на важливості та ефективності тісної співпраці творчих колективів «Київської політехніки» з числа студентів, викладачів та науковців з виробничниками оборонної сфери.

Президент також зазначив, що студенти КПІ зробили величезний внесок в перемогу Революції Гідності і продовжують бути активним громадянами, які здійснюють ефективний громадський контроль дій влади. Глава держави нагадав, що двоє студентів віддали своє життя на Майдані і п’ятеро – захищаючи незалежність і територіальну цілісність України. Присутні вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.  

455W3772

В свою чергу ректор, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський подякував Президентові за відвідання інституту.

«Ваш візит до нас набуває особливого символізму в День знань. Ми вдячні за ваш особистий внесок і добрі слова на адресу нашого університету, наших студентів, першокурсників. Я просто переконаний, що ваші побажання відіграють велику роль в їх майбутній траєкторії – професійній і людській», - зазначив Михайло Згуровський.

455W3425

За останні роки КПІ зі своїм науковим парком розробляли 26 нових видів зброї на замовлення Міністерства оборони України, Служби зовнішньої розвідки України, Укроборонпрому, Укрспецекспорту, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України. З них п’ять оборонних розробок вже поставлено на озброєння.

На сьогодні Міністерство оборони України запропонувало інноваційно-виробничому об’єднанню «Київська політехніка» виконати понад 40 розробок для потреб Збройних Сил України. 

455W3863

Студенти Київської політехніки у доброзичливій атмосфері радо зустрічали Президента і почесних гостей.

Докладніше дивіться:

https://www.youtube.com/watch?v=WahTTzlI-fY Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online