Головна / Новини / Сьогодні є ефективні запобіжники розкраданню державних коштів, - Дмитро Андрієвський

Сьогодні є ефективні запобіжники розкраданню державних коштів, - Дмитро Андрієвський


112 30 08 16 3

«На сьогодні ефективними запобіжниками від розкрадання державних коштів є новостворені органи з боротьби з корупцією в Україні – Національне антикорупційне бюро, Антикорупційна прокуратура, велику роль відіграє підвищення активності Генпрокуратури та перспективи, які дає система електронного декларування. Є свідчення того, що на сьогоднішній день бюджетні кошти спрямовуються за призначенням. Знайшовся шлях й до їх ефективного адміністрування. Зокрема, повертаючись до міста Києва, Солом’янського району, хочу зазначити, що лише в цьому році на освіту спрямовано 46,6 мільйони гривень, раніше такий бюджет був передбачений на освітні потреби цілого міста. Таке фінансування допомогло нам зменшити тягар, який лежав на плечах батьків, та закупити нове обладнання для шкіл, провести необхідні ремонтні роботи. Отже, є ефективні правоохоронні органи, які слідкують за правильним перерозподілом державних коштів та перешкоджають їх розкраданню», - зазначив в ефірі телеканалу «112-Україна» народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

112 30 08 16 7

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно підготовки до опалювального сезону, народний депутат повідомив, що у вересні планується підведення підсумків такої підготовки.

«Щоб підготуватися до опалювального сезону проводилася значна робота. Перш за все, за цей процес відповідальні органи місцевого самоврядування. Думаю, в середині вересня ми будемо підводити підсумки такої підготовки. Хотів би наголосити, що Верховна Рада під кінець сесії проголосувала низку змін до законодавства, яке мало б суттєво допомогти теплокомуненерго та підприємствам, які надають послуги з центрального водопостачання та водовідведення, краще підготуватися до опалювального сезону, зокрема, шляхом накладення мораторію на нарахування пені та штрафів. На превеликий жаль, Президент наклав вето на цей закон, тому він сьогодні не спрацював. Мені, як Першому заступнику Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства  відомо, що у таких підприємств по всій Україні дуже непроста фінансова ситуація, яка є причиною того, що на своєчасно не відшкодовану різницю в тарифах, нараховується пеня та штрафи. Впевнений, на початку сесії у Верховній Раді, яка почнеться вже незабаром, ми разом з Кабміном знайдемо шлях до врегулювання даного питання», - прокоментував народний депутат. 

112 30 08 16 5

«Хочу наголосити, що не слід лякатися високих тарифів. Як депутат-мажоритарник я це роз’яснюю своїм виборцям: треба оформлювати субсидію, адже є чітка позиція Кабміну, що плата за житлово-комунальні послуги не буде перевищувати 15 відсотків для домогосподарства. Тобто родина сплачуватиме 15 відсотків, іншу частину вартості послуг відшкодує держава. Такі компенсаційні показники закладено в бюджет. Впевнений, що ця система спрацює так само як і у минулому році», - додав Дмитро Андрієвський. 

В питанні прогнозу формування бюджету країни, парламентар зазначив, що робитиме все, щоб усі показники були подані вчасно і уважно розглянуті у Верховній Раді.

112 30 08 16 8

«Сьогодні ми відчуваємо позитивні результати бюджетної децентралізації. Зокрема, бюджет міста Києва, хоча це стосується кожного регіону, який отримав додаткові повноваження в рамках децентралізації і додаткові гроші під ці повноваження, вже вдруге з 2006 року виконується з суттєвим профіцитом. Тому показники бюджетної децентралізації є принциповими речами, адже вони стосуються вкладень на ремонт доріг, освіту, підготовку до навчального року, до опалювального сезону. Цю позицію треба обов’язково врахувати при формуванні бюджету на наступний рік. Як народний депутат, я буду робити все щоб усі показники були подані вчасно та уважно розглянуті у Верховній Раді перед прийняттям відповідних рішень. Також зараз планується розглянути плани місцевих бюджетів, та зрозуміти що нам слід закласти на наступний рік. Так само будемо робити і з Державним бюджетом», - наголосив Дмитро Андрієвський. 

Коментуючи ситуацію, щодо виділення Україні третього траншу МВФ, народний депутат підкреслив важливість його отримання, адже це позитивний сигнал для інвесторів.  

112 30 08 16 6

«Україна виконала усі вимоги зі свого боку. Від наших міжнародних партнерів до кінця року ми очікуємо десь близько 2 мільярдів доларів, що є позитивною ознакою співпраці і для інших наших міжнародних організацій, зокрема, для Європейського Союзу. На сьогодні бюджет стало виконується. Наприкінці минулої сесії ми прийняли рішення, які значно покращать бюджеті показники, у тому числі за рахунок перерозподілу доходів Нацбанку – більше 30 мільярдів гривень, які бюджет отримав. Тому проблемних питань на сьогодні я не бачу. Отримання траншу є важливим питанням з політичної точки зору, адже це є позитивний сигнал до співпраці з інвесторами. Сьогодні інвестиції дуже необхідні Україні», - переконаний Дмитро Андрієвський.

Докладніше дивіться

https://www.youtube.com/watch?v=BMxicSdFGlo

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online