Головна / Новини / Дмитро Андрієвський разом з прихожанами та духовенством храму Димитрія Солунського в Жулянах заклали капсулу на знак відновлення храму

Дмитро Андрієвський разом з прихожанами та духовенством храму Димитрія Солунського в Жулянах заклали капсулу на знак відновлення храму


 SK 1991

28 серпня народний депутат України Дмитро Андрієвський разом з духовенством та прихожанами храму Святого Великомученика Димитрія Солунського в Жулянах, головою ОСН «Жуляни» Сергієм Ісаєвим та представниками компанії Zim Capital Group, яка здійснює реконструкцію храму, урочисто заклали капсулу на знак відновлення одного з найдавніших дерев`яних храмів столиці. Масштабну реконструкцію планують завершити до зими цього року.

455W1984

«Віра і церква завжди слугували утвердженню духовності й патріотизму українського народу. Мені дуже приємно, що сьогодні, в непрості для країни часи, нам вдалося об'єднати зусилля депутатів і соціально-відповідального бізнесу та розпочати масштабну реконструкцію одного з найдавніших дерев`яних храмів Києва в Жулянах. Цієї реконструкції храм потребував вже давно», - наголосив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

 SK 1906

«Тут присутні керівники компанії Zim Capital Group, які допомагають нам спасти церкву від руйнування. Храми будуються не для прикраси місцевості, це живий організм, де відроджується душа і найцінніші християнські цінності. Плануємо ще до зими завершити будівництво, аби мешканці Жулян знов могли приходити у церкву, запалювати свічки, спілкуватися зі Святим отцем. Також, хочу висловити вдячність духовенству храму й зокрема його настоятелю, Єпископу Васильківському Миколаю за постійну духовну підтримку всіх прихожан. Зі свого боку можу запевнити, що й надалі буду підтримувати храм», - додав Дмитро Андрієвський. 

 SK 1925

Єпископ Васильківський, вікарій Київської Митрополії – отець Миколай наголосив, що реконструкція храму є історичною подією, яку будуть пам`ятати багато поколінь та висловив вдячність Дмитру Андрієвському за небайдужість до святого місця і турботу про мешканців  Жулян.

455W1939

«Це історична подія, яка увійде в історію на багато-багато століть. Цей храм вже став пам'ятником архітектури міста Києва. Зараз ми повинні відновити храм у тому вигляді, в якому ми його отримали. Тут завжди буде цей дерев'яний і тільки дерев'яний храм. Тому, те, про що мріяли, на що сподівалися наші прадіди робимо ми. Сьогодні ми заклали капсулу, ми освятили будівництво і прийде час коли ми будемо знов молитися у цьому храмі. Повірте, це дійсно історична подія, яку назавжди запам'ятає свята церква й Жуляни. Я вас вітаю і висловлюю вдячність всім, хто своєю працею, своїми засобами й своїми молитвами допомагають нам відновити храм»,- наголосив  Єпископ Миколай.

Духовенство і присутні помолилися за Україну та її громадян.

Після закладання капсули Дмитро Андрієвський спілкувався з мешканцями району та приймав звернення. 

 SK 2106

Зокрема, відповідаючи на запитання стосовно соціально-економічного розвитку мікрорайону Жуляни Дмитро Андрієвський наголосив, що відповідно до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2016 рік у мікрорайоні передбачено проведення робіт з будівництва, реконструкції й капітального ремонту об’єктів соціального значення. 

 SK 1886

«Цього року заплановано розробити проектно-кошторисну документацію з реконструкції дошкільного навчального закладу №211 по вулиці Колоса, 167 та розпочати роботи з прокладання водопровідної та каналізаційної мереж у садочку. Планується розпочати будівництво під’їзної дороги від Червонозоряного проспекту до аеропорту «Жуляни», на це також виділені кошти. На 2016 рік передбачено 12,4 мільйона гривень на реконструкцію водопровідних мереж вулиць Шевченка та Колоса. Разом з депутатами Київради, районною адміністрацією, мером міста Віталієм Кличком ми намагаємося вирішувати ці болючі питання і докладаємо максимум зусиль, щоб Жуляни оновилися, а життя мешканців ставало комфортнішим», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Довідка: на початку ХІХ століття на місці древньої Церкви була поставлена каплиця на честь Великомученика Димитрія Солунського. Каплиця простояла 60 років і у 1862 році була перебудована в храм. Також, храм вцілів у часи СРСР, однак не функціонував з 1936 по 1943 роки.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online