Головна / Новини / Профільний Комітет продовжує вдосконалювати містобудівне законодавство, - Дмитро Андрієвський

Профільний Комітет продовжує вдосконалювати містобудівне законодавство, - Дмитро Андрієвський


 

455W5214

Протягом 18 – 22 лютого у парламентському Комітеті з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства за ініціативи Першого заступника Голови Комітету Дмитра Андрієвського відбулися ряд нарад стосовно удосконалення містобудівного законодавства.

Зокрема, депутати доопрацьовували Законопроект «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо розширення видів містобудівної документації на місцевому рівні). Цей законопроект 13 липня на засіданні Комітету було рекомендовано направити на повторне перше читання, тому виникла необхідність узгодити текст до початку наступної сесії.

«Зміни у законодавстві щодо вдосконалення містобудівної документації давно назріли. Особливо актуально це з урахуванням процесів децентралізації та передачі повноважень органам місцевого самоврядування. Так, в законодавстві не передбачено взагалі розроблення містобудівної документації для об`єднаних територіальних громад. На жаль, запропоновані законодавчі ініціативи з цього питання містили суттєві недоліки, тому було прийнято рішення, до початку роботи нової сесії, внести узгоджені з профільним Міністерством законодавчі пропозиції. Зокрема, ми маємо передбачати при плануванні розвитку територій резервування земельних ділянок для доріг, очисних споруд», - наголосив Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

Також, в ході нарад було приділено суттєву увагу доопрацюванню до другого читання Законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності», який приведе у відповідність дозвільно-погоджувальні процедури у будівництві до кращих європейських практик, забезпечить ефективності й впорядкування відносин у будівництві та унеможливить самочинне будівництво, створення афер й технологічних катастроф.

«Мною разом з колегами було запропоновано системні зміни щодо здійснення контролю у сфері будівництва, передбачивши дозвільні процедури в залежності від тих негативних наслідків, які можуть виникнути внаслідок руйнування будівель. В той же час, залишається ряд дискусійних питань стосовно розмірів штрафів, повноважень держархбудінспекції щодо скасування дозволів на будівництво. Думаю, ми зможемо знайти зважені ефективні рішення щодо цих питань»,- зазначив Дмитро Андрієвський.   

Довідка: 12 липня парламент ухвалив у першому читанні, внесений Першим заступником Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитром Андрієвським, Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який передбачає заміну процедури реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів з середнім та значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт та сертифікату, а об’єктів із незначними класами наслідків (відповідальності) – на підставі повідомлення.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online