Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: удосконалення містобудівної діяльності, соціальний захист учасників АТО та членів їхніх сімей, «безвізовий» закон

У підсумку роботи парламенту: удосконалення містобудівної діяльності, соціальний захист учасників АТО та членів їхніх сімей, «безвізовий» закон


1

«Ухвалений у першому читанні, розроблений профільним Комітетом, Законопроект про удосконалення містобудівної діяльності повністю змінить ідеологію роботи органів держархбудконтролю. Замість застарілих норм по п'яти категоріям складності будівництва, ми вводимо три класи наслідків, які відбуваються у результаті руйнації або пошкодження об'єктів. Таким чином, 80 відсотків будівництва буде відбуватися після направлення відповідного звернення. А там, де треба буде зробити більш серйозним контроль за будівництвом – буде існувати дозвіл, замість тої декларації, яка існує сьогодні. Це прогресивний Законопроект, авторами якого є представники фактично всіх фракцій. На сьогодні в Комітеті створена Робоча група, яка вдосконалить Законопроект, ми чітко опрацюємо всі класи наслідків. До другого читання підготуємо Законопроект у тому вигляді, який би з одного боку стимулював галузь будівництва, з іншого боку робив би неможливими ті технологічні катастрофи, які останнім часом, на превеликий жаль, відбуваються в Україні», - наголосив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

2

Парламентарі внесли зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», спростивши можливість отримання державної допомоги сім’ями учасників Антитерористичної операції.

«На жаль, сьогодні фінансове забезпечення учасників Антитерористичної операції у більшій мірі не відповідає їх неоцінимому внеску по захисту держави. Основним джерелом доходів таких сімей, де, у переважній більшості, є неповнолітні діти, є державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям – тобто щомісячна допомога. Вона надається у грошовій формі, а її розмір залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї. У переважній більшості військовослужбовці, які беруть участь у Антитерористичній операції, позбавлені можливості матеріально допомагати своїм сім’ям. Крім того, учасники АТО, в силу об’єктивних та суб’єктивних факторів, не в змозі надавати довідки про свої доходи. Ухвалення Закону дало можливість надати соціальну підтримку та забезпечити гарантований державою прожитковий мінімум для сімей з дітьми, батьки яких беруть участь у Антитерористичній операції», - пояснив Дмитро Андрієвський.

3

Також парламентарі ухвалили Закон «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», який дозволяє військовим, які на початку АТО уклали контракти «до завершення особливого періоду» розірвати або укласти такі контракти заново.

На виконання зобов'язань України з лібералізації візового режиму з Європейським Союзом народні депутати прийняли Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

4

«Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України. Згідно із Законом, отримати паспорт буде зобов'язаний кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Хотів би зауважити, що для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть тільки за згодою власника. Паспорт буде оформлятися на 4 роки, особам, які не досягли 18 років, а всім іншим – на 10 років. Крім того, прийнятий парламентом Законопроект передбачає, що кожен громадянин України може мати не більше двох закордонних паспортів», - зауважив Дмитро Андрієвський.

Народні депутати дозволили створення у Чорнобильській зоні об'єктів природно-заповідного фонду з метою наукових досліджень.

5

«На рівні законодавства не було чітко визначено компетенції центральних та місцевих органів влади щодо здійснення владних повноважень на території зони відчуження. Як наслідок, неможливо було вирішити питання щодо землекористування, одержати містобудівні умови та обмеження, отримати дозвільні документи. Прийняття акту врегулювало проблемні питання здійснення наукової, природоохоронної діяльності на території зони відчуження та обов'язкового відселення. Крім того, Законопроект впорядковує реалізацію владних повноважень органами виконавчої влади на цій території», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Парламент вніс зміни до Державного бюджету України на 2016 рік та додатково виділив Центральній виборчій комісії 12,5 мільйона гривень на проведення проміжних виборів народних депутатів у 7 одномандатних округах 17 липня. Також, ще 15,25 мільйона гривень виділено на функціонування Державного реєстру виборців.

6

Також, були збільшені видатки на надання медичної допомоги працівникам зони відчуження за рахунок резерву коштів медичної субвенції.

Народні депутати внесли зміни до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» з урахуванням пропозицій Президента України.

Було ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для міжнародної кооперації суб'єктів літакобудування та розвитку вітчизняного літакобудування».

7

На сесійному тижні парламент ратифікував Паризьку Угоду, щодо боротьби з глобальною зміною клімату, у результаті якої Україна приєдналася до міжнародно-правового інструменту, що прийде на зміну Кіотському протоколу.

У рамках Закону про декомунізацію парламент прийняв Постанову про перейменування міста Кіровограду на місто Кропивницький. Також, були ухвалені Постанови про перейменування деяких населених пунктів Миколаївської, Одеської, Харківської областей, Комінтернівського району Одеської області; деяких населених пунктів Закарпатської, Одеської та Чернігівської областей; окремих населених пунктів та районів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Крім того на сесійному тижні було прийнято низку інших постанов, у тому числі Постанову про виконання резолюції Ради Безпеки ООН щодо Спільного всеосяжного плану дій в частині секторальних санкцій.

8

За основу були прийняті проекти Законів:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання допомоги на дітей померлого годувальника»

«Про оцінку впливу на довкілля» 

«Про стратегічну екологічну оцінку»

«Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг»

«Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо генетичної ідентифікації військовослужбовців)»

«Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування»

«Про внесення змін до розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі».Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online