Головна / Новини / Постраждалі від будівельної афери «Еліта-Центр» звернулися за підтримкою до Дмитра Андрієвського

Постраждалі від будівельної афери «Еліта-Центр» звернулися за підтримкою до Дмитра Андрієвського


455W5276

13 липня Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський зустрівся з потерпілими від діяльності ГІБК «Еліта-Центр», які звернулися з проханням сприяти відновленню будівництва будинку на розі вулиць Тепловозної та Здолбунівської у місті Києві, де для постраждалих від афери «Еліта-Центр» передбачено близько 100 квартир.

455W5237

«Від імені майже 1800 сімей постраждалих від афери «Еліта-Центр» звертаємося до Вас з проханням втрутитися в ситуацію, відновити справедливість і сприяти відновленню будівництва. Ми чекаємо на наші квартири 10 років, і останній рік немає вже сил спостерігати цей цирк. В Києві бракує вільних ділянок, і кожне нове будівництво наштовхується на егоїстичні протести мешканців. Дуже шкода, що їх підтримують популісти від влади. Це, зрештою, призводить не тільки до колапсу в будівельній галузі, але й руйнує Закон як такий. Тому що, маючи всі правові підстави, ми не можемо відстояти свої права в Українській державі. Дуже просимо Вашої допомоги і покладаємо великі надії на негайне втручання в ситуацію і захист постраждалих», - йдеться у зверненні потерпілих від будівельної афери «Еліта-Центр» до народного депутата.

455W5248

Дмитро Андрієвський наголосив, що знає про ситуацію, яка склалася з постраждалими від афери «Еліта-Центр» та запевнив присутніх у своїй підтримці.

«В моїй особі ви маєте 100-відсоткового союзника. Знаю, що Київрада це питання також підтримує. Я розумію соціальну складову. Коли сталася ця ганебна подія з «Еліта-Центром», я працював у Київській міській раді. Звичайно не однозначні питання щодо відповідальності держави й органів місцевого самоврядування, адже не все можна закласти у бюджет. А на сьогодні, за рахунок певних навантажень, які знімає місто, дається можливість вирішити питання потерпілих від афери «Еліта-Центр», - наголосив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Також Перший заступник профільного Комітету додав, що для вирішення проблеми з відновленням будівництва необхідно залучити якомога більше народних депутатів.

«Не зупиняйтеся на одному чи трьох депутатах. Вам потрібно отримати підтримку якомога більше народних депутатів. На превеликий жаль, є дуже багато людей, які на таких речах роблять собі піар. Я буду сприяти вам у вирішенні питання, однак ще раз наголошу, потрібно залучити до вирішення проблеми більше парламентарів», - додав Дмитро Андрієвський.

455W5271

Довідка: у 2006 році від будівельної афери «Еліта-центр» постраждали 1769 родин. Держава на рівні Президента України та Кабінету Міністрів взяла на себе зобов’язання компенсувати втрати потерпілих. За 10 років владою було забезпечено житлом лише 235 сімей, тобто, всього близько 13% від загальної кількості постраждалих. Серед постраждалих від афери – інваліди з важкими захворюваннями (онкологія, діабет, ДЦП), а деякі так і померли, не дочекавшись обіцяних квартир.

26 грудня 2014 року рішенням Київради ділянку по вул. Здолбунівській була виділена для забудови КП «Житлоінвестбуд-УКБ». Планували звести шестисекційний багатоповерховий будинок та передати 5000 квадратних метрів постраждалим від афери «Еліта-Центр». А також, поблизу багатоповерхівки побудувати дитячий садочок.

20 квітня 2016 року будівництво на вул. Здолбунівській було  зупинено через сутички між працівниками поліції, активістами, які виступають проти будівництва та представниками охоронної компанії.

13 травня 2016 року мер Києва Віталій Кличко наголосив, що будівництво на розі вулиць Тепловозної та Здолбунівської – відновлять. Також мер міста наголосив, що розмови про так зване озеро Качине є політичними спекуляціями проти забудови. 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online