Головна / Новини / Профільний Комітет готує Закон «Про житлово-комунальні послуги» до другого читання, - Дмитро Андрієвський

Профільний Комітет готує Закон «Про житлово-комунальні послуги» до другого читання, - Дмитро Андрієвський


 

455W5214

13 липня під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства.

На засіданні члени профільного Комітету розглянули ряд важливих питань, зокрема Законопроект № 1581  «Про житлово-комунальні послуги», який депутати готують до розгляду у другому читанні.

З метою ефективної  організації роботи над цим проектом Закону, у Комітеті була створена робоча група під керівництвом Альони Бабак, яка ефективно опрацювала всі зауваження та поправки до Законопроекту та підготувала якісний текст до другого читання. 

455W5146

«На розгляд Верховної Ради слід виносити тільки ті Законопроекти, які об’єднують зал та концентрують у собі велику політичну волю до прийняття, у зв’язку з чим було прийнято рішення доручити секретаріату Комітету оприлюднити напрацьований робочою групою текст для ознайомлення народних депутатів та громадськості, а також відпрацювати його з юридичним управлінням. Законопроект є якісним, однак ухвалювати такі відповідальні рішення слід тільки після того, як усі члени Комітету будуть впевнені, що до Законопроекту немає зауважень і тоді він неодмінно знайде підтримку в парламенті», - зауважив Перший заступник Голови Комітету Дмитро Андрієвський. 

455W5114

Крім того, на засіданні Комітету було розглянуто Проект Постанови № 4792 «Про надання належних пільг та житлових субсидій населенню України на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу».

Постановою запропоновано дати доручення Кабміну щодо забезпечення протягом одного тижня внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 356, якими передбачити: економічно обґрунтоване визначення вартості твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, здійснити протягом місяця перерахунок сум пільг та житлових субсидій населенню внаслідок зміни вартості твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу та повернути відповідні кошти населенню України, проінформувати Верховну Раду щодо виконання даної постанови. 

455W5227

«Ініціатива прийняти таку постанову обґрунтована тим, що розрахунок розміру субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу здійснюється на менший розмір вартості сировини. Для уточнення правильності розрахунку розміру субсидії на наступний опалювальний сезон, депутатами підтримано рішення щодо прийняття такої постанови, однак вирішено встановити, що такі зміни відбудуться з моменту набрання чинності постанови», - пояснив Дмитро Андрієвський.

На порядку денному народні депутати також розглянули Законопроект «Про внесення змін до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо розширення видів містобудівної документації на місцевому рівні)», що заповнює прогалини стосовно містобудівної документації об’єднаних територіальних громад та доповнює Закон статтею «Схема планування території територіальної громади».  

455W5186

Члени профільного Комітету прийняли рішення направити Законопроект на повторне перше читання. На їх думку, Законопроектом запроваджується новий вид містобудівної документації, розробка якої не має жодних практичних наслідків і призведе до зайвих витрат місцевих бюджетів, оскільки в законодавстві залишаться вимоги щодо необхідності розроблення генеральних планів, детальних планів територій та планів зонування.

«Комітет повністю підтримує державну політику щодо децентралізації, але відповідні зміни в законодавство мають бути належним чином опрацьовані, щоб отримати реальний ефект від їх запровадження», - додав Дмитро Андрієвський. 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online