Головна / Новини / Парламент ухвалив у першому читанні Законопроект Дмитра Андрієвського щодо удосконалення містобудівної діяльності

Парламент ухвалив у першому читанні Законопроект Дмитра Андрієвського щодо удосконалення містобудівної діяльності


455W4768

12 липня парламент ухвалив у першому читанні, внесений Першим заступником Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитром Андрієвським, Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який приведе у відповідність дозвільно-погоджувальні процедури у будівництві до кращих європейських практик, забезпечить ефективності й впорядкування відносин у будівництві та унеможливить самочинне будівництво, створення афер й технологічних катастроф.

455W4397

Ініціатор Законопроекту народний депутат Дмитро Андрієвський у залі парламенту закликав колег підтримати проект Закону, який передбачає заміну процедури реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів з середнім та значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт та сертифікату, а об’єктів із незначними класами наслідків (відповідальності) – на підставі повідомлення.

455W4812

«Є можливість змінити повністю ідеологію роботи органів держархбудконтролю. Замість застарілих норм по п'яти категоріям складності будівництва, ми вводимо три класи наслідків, які відбуваються у результаті руйнації або пошкодження об'єктів. Таким чином, ми даємо можливість практично 80-ти відсоткам об'єктів, які сьогодні будуються, почати будівництво після направлення відповідного звернення (повідомлення) до органів архбудконтролю. Там де є проблемні питання щодо надання згоди на будівництво, фактично, ми припиняємо будь-які можливості для корупції. Таким чином, 80 відсотків будівництва буде відбуватися після направлення відповідного звернення, там, де треба буде зробити більш серйозним контроль за будівництвом – буде існувати дозвіл на будівництво, замість тої декларації, яка існує сьогодні. Це прогресивний Законопроект, авторами якого є представники фактично всіх фракцій», - наголосив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський. 

455W4726

При обговоренні Законопроекту Перший заступник профільного Комітету Дмитро Андрієвський погодився внести в Закон поправку народного депутата Юрія Левченка стосовно категорії складності будівництва.

Також парламентар наголосив, що члени профільного Комітету внесуть поправки для удосконалення Закону № 4733-1 до розгляду у другому читанні та запросив колег з інших фракцій долучитися до підготовки Закону й разом врегулювати всі неузгодженості.

455W4344

«До підготовки розгляду у другому читанні ми чітко опрацюємо всі ці класи наслідків. Тому однозначно можна буде записати, що будинки більше 4-х поверхів не можуть відноситися до першої категорії незначних наслідків. З цим ми погоджуємося. Також, ми запрошуємо колег долучитися до опрацювання цього законопроекту. Впевнений що ми спокійно до другого читання підготуємо Законопроект в тому вигляді, який би з одного боку стимулював галузь будівництва, з іншого боку робив би неможливими ті технологічні катастрофи, які останнім часом, на превеликий жаль, відбуваються в Україні», - наголосив Дмитро Андрієвський. 

455W4502

Стосовно зауважень депутатів щодо громадських обговорень, Дмитро Андрієвський наголосив, що це питання потребує комплексного врегулювання і такі Законопроекти наразі розглядаються у профільному Комітеті, зокрема – Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» та Законопроект про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо розширення видів містобудівної документації на місцевому рівні).

«Що ж до громадських слухань, то це питання краще врегульовувати комплексно. Я хочу нагадати, що зараз у Комітеті розробляється Законопроект № 4585. Там де ми можемо узгодити питання з іншими законодавчими актами. Таким чином підготувати комплексний Закон. Також ми розглядаємо Законопроект № 4390, який створює містобудівну документацію для об'єднання громад. Таким чином, більшість положень можна врегулювати на етапі другого читання, а також допрацьовуючи Закони № 4390 та № 4585», - додав Дмитро Андрієвський.

237 парламентарів підтримали ухвалення Законопроекту № 4733-1  першому читанні.

455W4639

Довідка: 11 липня перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський на Погоджувальній Раді закликав колег та спікера парламенту внести у порядок денний Верховної Ради проект Закону № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

15 червня під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання профільного Комітету, де було розглянуто проект Закону № 4733-1, яким пропонується відійти від існуючої в Україні системи поділу об’єктів будівництва за п’яти категоріями складності та перейти до визначення необхідного контролю в будівництві залежно від класу наслідків, які можуть виникати при  руйнуванні чи виходу будівлі з ладу.

3 червня 2016 року Проект Закону № 4733-1  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» був зареєстрований у Верховній Раді. Ініціатор Законопроекту – перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський. 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online