Головна / Новини / Треба внести зміни в роботу органів держархбудконтролю: спростити дозвільні процедури і посилити контроль та відповідальність, - Дмитро Андрієвський

Треба внести зміни в роботу органів держархбудконтролю: спростити дозвільні процедури і посилити контроль та відповідальність, - Дмитро Андрієвський


1

Під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів Комітетів Верховної Ради України 11 липня Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський закликав колег та спікера парламенту внести у порядок денний Верховної Ради проект Закону № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який приведе у відповідність дозвільно-погоджувальні процедури у будівництві до кращих європейських практик, забезпечить ефективності й впорядкування відносин у будівництві та унеможливить самочинне будівництво й створення афер, подібних «Еліта-центр».

2

Зокрема, розроблений Комітетом з питань будівництва, містобудування Законопроект № 4733-1 передбачає заміну процедури реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів з середнім та значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт та сертифікату відповідно, а об’єктів із незначними класами наслідків (відповідальності) – на підставі повідомлення.

3

«Комітет з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства пропонує внести до порядку денного Законопроект № 4733-1.  Авторами цього Законопроекту є депутати, які представляють фактично всі депутатські фракції. Проект Закону вносить принципові ідеологічні зміни у роботу органів держархбудконтролю. Такі зміни дадуть можливість фактично більше 80 відсотків будівництв починати заявами. Тобто, не буде потребувати жодного дозволу. А там, де потрібно буде підсилювати контроль – з'являться додаткові важелі. Цей Законопроект, на мій погляд, може знайти однозначну підтримку і може об'єднати зал Верховної Ради», - наголосив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Також парламентар акцентував увагу на розгляді проекту Закону № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт».

4

«Законопроект № 3696 спрощує оформлення вже побудованих будинків. Це питання потрібно вирішувати і допомагати людям, які взяли на себе відповідальність будувати житло і зараз потребують такої підтримки», - додав Дмитро Андрієвський.

Народний депутат зазначив, що урядовий проект Закону № 4390 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо розширення видів містобудівної документації на місцевому рівні) викликає певні застереження адже має неузгодженості з діючим законодавством, тому профільний Комітет надасть свої пропозиції стосовно Законопроекту.

5

«Ми уважно опрацьовуємо всі Законопроекти, які пропонує Уряд, в крайньому випадку, ті Законопроекти, які стосуються відання Комітету. У нас є певні запитання по Законопроекту № 4390. Застереження викликають неузгодженості з діючим законодавством і ми обов'язково надамо свої пропозиції», - зазначив Дмитро Андрієвський.

Парламентар додав, що стурбований позицією деяких очільників профільних парламентських Комітетів, які говорять про термінове ухвалення важливих Законопроектів, однак самі ж блокують роботу парламенту.

6«І на останок, хотів би зазначити своє здивування позицією деяких голів Комітетів, які з одного боку ставлять напруженні завдання Верховній Раді, справедливо мабуть, кажучи про те, що треба невідкладно прийняти низку Законопроектів, а з іншого боку – фізично блокують роботу Верховної Ради. Таку позицію зрозуміти достатньо важко», - додав Дмитро Андрієвський.

 

Довідка: проект Закону № 4733-1  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» був зареєстрований 3 червня 2016 року.

15 червня під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства було розглянуто проект Закону № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

Дмитро Андрієвський наголосив, що Законопроектом пропонується відійти від існуючої в Україні системи поділу об’єктів будівництва за п’яти категоріями складності та перейти до визначення необхідного контролю в будівництві залежно від класу наслідків, які можуть виникати при  руйнуванні чи виходу будівлі з ладу.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online