Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: мораторій на штрафи для комунальних підприємств, підвищення обороноздатності держави, посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння

У підсумку роботи парламенту: мораторій на штрафи для комунальних підприємств, підвищення обороноздатності держави, посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння


1

«Парламент ухвалив, розроблений членами нашого Комітету важливий Законопроект № 2706 що накладає мораторій на нарахування та стягнення штрафів і пені за борги за газ та електроенергію з компаній, що здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової енергії для потреб населення та надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Законопроект був узгоджений фактично з усіма фракціями. Якщо в Києві, наприклад, чи в інших містах України не буде світла, не працюватиме каналізація, тоді всі питання про шляхи в Європу будуть закриті. На сьогодні, підприємства теплокомуненерго, наприклад, «Київенерго», не в змозі проводити роботи з підготовки до нового опалювального сезону, тому що у них рахунки заблоковані. Також, вони вже фактично не виходять на ліквідацію аварійних ситуацій. Стоїть питання виплати заробітної плати 11 тисячам працівникам цього підприємства. Ухвалений Закон вирішує цю проблему, забезпечує стабільне функціонування підприємств та дозволяє розпочати підготовку до опалювального сезону», - наголосив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

2

Також, народний депутат додав, що ухвалений Закон є тимчасовим заходом, адже Кабінет Міністрів розпочав розробку нового комплексного Законопроекту з реструктуризації заборгованості.

3

Для підвищення можливості захисту суверенітету, незалежності, територіальної цілісності та обороноспроможності держави, народні депутати внесли зміни до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

«У квітні 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про затвердження Річної національної програми співробітництва Україна – НАТО на 2015 рік». Програма співробітництва передбачає розвиток Сил спеціальних операцій як окремого роду сил та нарощування бойового складу Збройних сил України. Сили спеціальних операцій, як рід військ, не має аналогів в Україні. Ухвалені парламентом зміни на законодавчому рівні визначають їх правовий статус, порядок підготовки та застосування. Законопроект розроблений за стандартами НАТО, та повністю відповідає завданням, що містяться в указі Президента, а також Стратегічному оборонному бюлетені. Крім того, Створення Сил спеціальних операцій відповідає принципам розбудови демократичного правового суспільства та світовому досвіду розвинених країн у сфері здійснення спеціальних операцій та забезпечення безпеки, зокрема в Республіці Польща, Сполучених штатах Америки тощо», - пояснив Дмитро Андрієвський.

4

Народні депутати посилили відповідальність за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

«Сьогодні Україна посідає одне із перших місць в Європі за смертністю та травматизмом на дорогах, а більшість дорожньо-транспортних пригод трапляються через перебування водіїв у нетверезому стані. Якщо в європейських країнах рівень смертності внаслідок ДТП становить в середньому четверо людей на 100 тисяч населення, то в Україні цей показник близько 18. Необхідність посилення відповідальності водіїв за керування транспортними засобами у нетверезому стані назріла в Україні вже давно. Тільки  з січня по лютий 2016 року було зафіксовано 299 ДТП за участю нетверезих водіїв, в яких загинуло 35 осіб і було травмовано майже 400. Ухвалений Закон істотно збільшує розміри штрафів та строки позбавлення права керування транспортними засобами за керування автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння», - пояснив Дмитро Андрієвський.

5

Парламент ухвалив зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштування учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

На сесійному тижні народні депутати прийняли Закон «Про амністію у 2016 році», що поширюється на найбільш незахищені та соціально вразливі категорії засуджених, а також учасників бойових дій, які брали участь в Антитерористичній операції. Законопроектом, також, визначено, що амністія не застосовується до засуджених, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також особи, які вчинили злочини з використанням службового становища (корупційні злочини).

Парламентарі внесли зміни до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», що дозволить вирішити питання забезпечення функціонування Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

6

Через подані заяви про відставку, досягненням шістдесяти п’яти років та неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я парламент звільнив з посад двох суддів Конституційного Суду України, суддів Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, суддю Вищого адміністративного суду та ряду суддів в областях.

У зв`язку з достроковим припиненням та закінченням строку повноважень 7-х членів Ради Національного банку, була прийнята Постанова про їх звільнення. Також парламент ухвалив Постанову про призначення 4-х нових членів Ради Національного банку.

Парламент задовольнив подання Генпрокуратури та надав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата групи «Воля народу», заступника голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Онищенка. Парламентар підозрюється в організації схеми розкрадання державного майна «Укргазвидобування» розміром майже 3 мільярди гривень.

7

Народні депутати затвердили календарний план проведення п’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання, згідно з яким пропонується розпочати пленарні засідання 6 вересня 2016 року, а завершити роботу 27 січня 2017 року.

За основу були прийняті Законопроекти:

«Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо врегулювання окремих питань проходження державної служби»

«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо мінімізації впливу на адміністрування надходжень до бюджету»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг».

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online