Головна / Новини / Парламент запровадив мораторій на штрафи для комунальних підприємств за борги за газ та електроенергію

Парламент запровадив мораторій на штрафи для комунальних підприємств за борги за газ та електроенергію


1

7 липня парламент ухвалив, розроблений членами Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, важливий Законопроект № 2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», що накладає мораторій на нарахування та стягнення штрафів і пені з компаній теплопостачання та водопостачання за борги за газ та електроенергію, якщо вони не отримали компенсацію з бюджету різниці між затвердженими тарифами, включаючи пільги та субсидії, й витрати на надання послуг.

2

«Останнім часом практично всі підприємства що здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової енергії для потреб населення та надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення мали арештовані рахунки, що призвело до обмеження проведення ними ремонтних робіт і загрозу повної зупинки роботи підприємств. Така ситуація склалася внаслідок невчасного перерахування підприємствам державою коштів на компенсацію в різниці тарифів та субсидій, що в свою чергу мало наслідком невчасне розрахування ними з постачальниками енергоресурсів та нарахування ним багатомільйонних штрафних санкцій і як наслідок - арешт їх рахунків. Прийнятий Закон вирішує цю проблему, забезпечує стабільне функціонування підприємств та дозволить розпочати підготовку до опалювального сезону», - наголосив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

3

Також, народний депутат додав, що ухвалений Закон є тимчасовим заходом, адже Кабінет Міністрів розпочав розробку нового комплексного Законопроекту з реструктуризації заборгованості.

4

Заступник голови профільного Комітету Альона Бабак з трибуни парламенту наголосила, що на сьогодні в Україні заблоковані рахунки практично всіх обласних та районних підприємств теплопостачання, через це припинена підготовка до нового опалювального сезону.

«У нас сьогодні критична ситуація з підготовкою підприємств водо-тепло-постачання до опалювального сезону, у нас заблоковані практично рахунки всіх обласних підприємств теплопостачання, всіх районних підприємств. Серед ліцензіатів Національної комісії з 174 підприємств 104 мають заблоковані рахунки на тепло. Підприємства не можуть розпочати підготовку до опалювального сезону. В умовах таких тарифів ще повністю заблокувати і поставити під ризик діяльність всього житлово-комунального комплексу – неможливо», - наголосила парламентар.

Альона Бабак закликала народних депутатів ухвалити Законопроект.

5

«Комітет закликає всі фракції парламенту сьогодні прийняти цей Закон і дати йому можливість попрацювати з метою розблокування розрахунків підприємств і підготовки до опального сезону. Всі територіальні громади чекають цього Законопроекту», - додала народний депутат.

За ухвалення Закону проголосували 253 народних депутата з необхідних 226.

 

Додамо, Законопроект № 2706  був ухвалений у першому читанні 24 листопада 2015 року.

4 липня 2016 року Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський на Погоджувальній раді вкотре закликав колег та спікера парламенту терміново розглянути й ухвалити важливий Законопроект № 2706 щодо мораторію на нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг, що стабілізує критичну ситуацію на підприємствах житлово-комунального господарства та значно покращить їх фінансовий стан.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online