Головна / Новини / Дмитро Андрієвський привітав українських архітекторів з професійним святом

Дмитро Андрієвський привітав українських архітекторів з професійним святом


1

4 липня Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський привітав архітекторів з професійним святом в Українському державному науково-дослідницькому інституті проектування міст «Діпромісто» імені Ю. М. Білоконя.

2

В урочистому засіданні взяли участь Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко,  президент Національної спілки архітекторів Володимир Гусаков, президент Київської організації Національної спілки архітекторів Вадим Жежерін, доктор географічних наук, лауреат Державних премій України в галузі архітектури Володимир Нудельман, а також представники Національної спілки архітекторів України, профільних проектних організацій, Київського національного університету будівництва і архітектури.

3

Дмитро Андрієвський зачитав та вручив вітальну адресу від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з приводу Дня архітектури України, у якій були висловлені найщиріші побажання вітчизняним архітекторам міцного здоров’я, творчої наснаги та енергії на реалізацію проектів та успіхів у професійній діяльності на благо країни.

Також, у вітальному слові, народний депутат зазначив, що спільні рішення Міністерства, профільного Комітету, народних депутатів, місцевої влади та усіх архітекторів дозволять вдосконалити містобудівне законодавство, створити комфортні умови життя для громадян України, формувати архітектурне обличчя населених пунктів та дбайливо зберігати історичні надбання минулого.

4

За словами Дмитра Андрієвського, народні депутати усвідомлюють існуючі проблеми у галузі та підготували ряд законопроектів, направлених на створення належних умов у галузі містобудівної діяльності та архітектури.

«Хочу щиро привітати вас та сказати, що ми добре усвідомлюємо, як сьогодні важко працювати в архітектурній галузі через нестачу необхідних коштів для реалізації проектів, на оновлення містобудівної документації. Однак, впевнений, що спільно із міністрами, зокрема, Віце-прем’єр міністром Геннадієм Григоровичем Зубком, при опрацюванні проекту державного бюджету на наступний рік, нам вдасться врахувати усі необхідні показники для забезпечення успішного функціонування містобудівної діяльності. Щодо стратегічного напрямку бюджетної децентралізації, думаю, що до цього процесу також підключаться депутати місцевих рад та посприяють пожвавленню цього процесу, і під час відпрацювання місцевих бюджетів обов’язково врахують необхідність фінансування створення нової містобудівної документації. Зокрема, такої документації, яка буде представлена на електронних носіях. Хочу також подякувати професійному об’єднанню архітекторів за те, що вони постійно направляють своїх представників у Комітет для роботи над створенням відповідного законодавчого забезпечення. Низка законопроектів знаходиться у Комітеті, представлена й в порядку денному Верховної Ради», - наголосив Дмитро Андрієвський.

5

Також Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства наголосив, що наразі робоча група Комітету працює над створенням Містобудівного Кодексу.

«Нагадаю, що Закон «Про регулювання містобудівної діяльності» розглядався як рамковий та перехідний на період розробки Містобудівного Кодексу. Сьогодні створена і працює робоча група по продовженню роботи над створенням цього важливого і вкрай необхідного кодексу, який, повинен об'єднати в собі всі містобудівні закони та врахувати усі недоліки реалізації попередніх законів. Кодекс покликаний залучити інвесторів і населення до процесу розвитку населених пунктів, підвищити рівня гарантій для інвестицій у будівництво тощо. Можливо, навіть, об'єднати в одному документі усі проблеми містобудування, архітектури і будівництва, назвавши його Кодексом архітектурної, містобудівної та будівельної діяльності», - наголосив Дмитро Андрієвський.

6

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, передав вітальні адреси від Президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Геннадій Зубко наголосив, що плідна співпраця Міністерства та профільного Комітету є запорукою ефективного законодавчого забезпечення містобудівної діяльності.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що для створення додаткового ринку саме для архітекторів наразі триває робота з Верховною Радою України.  Зокрема, над прийняттям законопроектів щодо планування територій, принципів регулювання містобудівної діяльності.

7

«Ми маємо створити хаб для комунікацій в архітектурній спільності. У нас є проектні інститути, є спілка архітекторів, яка отримала статус саморегулюючої організації. Тепер потрібна ініціатива архітекторів щодо змін у законодавстві та нормативних документах, імплементації європейських стандартів,  розробки сучасних інвестиційних та інфраструктурних проектів – всього того, що необхідно збудувати у майбутній Україні», - наголосив Геннадій Зубко.

Також, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з нагоди свята вручив архітекторам почесні грамоти.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online