Головна / Новини / Накладання мораторію на нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг стабілізує критичну ситуацію на підприємствах, - Дмитро Андрієвський

Накладання мораторію на нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг стабілізує критичну ситуацію на підприємствах, - Дмитро Андрієвський


1

Під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів Комітетів Верховної Ради України 4 липня Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський акцентував увагу колег та спікера парламенту на необхідності термінового розгляду у другому читанні й ухваленні важливого Законопроекту № 2706 про мораторій на нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг, який стабілізує критичну ситуацію на підприємствах житлово-комунального господарства та значно покращить їх фінансовий стан.

2

«З виступів голів фракцій ми відчули, що надзвичайно складний, майже критичний стан в галузі житлово-комунального господарства. Але, колеги, хотів би нагадати, що ЖКГ це не тільки тарифи, не тільки соціальна справедливість, а ще і можливість надати відповідну послугу, яка визначає цивілізаційний рівень держави. Якщо в українських містах не буде каналізації, не буде світла, я думаю, що про будь які розмови стосовно руху до Європи можна буде забути», - наголосив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

3

Парламентар додав, що проведений профільним Комітетом аналіз на підприємствах житлово-комунального господарства ще раз засвідчив критичний стан підприємств, а ПАТ «Київенерго» вже фактично припинило роботи з підготовки до нового опалювального сезону.

4

«Комітетом проведений попередній аналіз стану справ у підприємствах теплокомуненерго, підприємствах водоканалів і хочу сказати, що деякі підприємства знаходяться просто у критичному стані. Наприклад, столичне «Київенерго» фактично припинило роботи з підготовки до нового опалювального сезону, фактично не виконує роботи по аварійних ситуаціях, під питанням виплата заробітної плати. Не набагато краща ситуація у Львові, Житомирі та інших містах. Стабілізувати ситуацію може негайне прийняття Закону № 2706 про який казали тут більшість голів фракцій. Цей Законопроект накладає мораторій на нарахування пені і штрафів, яка виникла у наслідок не прорахування державою різниці у тарифах, тобто штрафи і пеня, які виникають виключно з вини держави. Законопроект цей був прийнятий у першому читанні, підготовлений Комітетом до другого читання і готовий для прийняття», - пояснив Дмитро Андрієвський.

5

Народний депутат звернувся до спікера парламенту з проханням терміново розглянути важливий Законопроект  № 2706 у вівторок, 5 липня.

«Сподіваюся, що цей Законопроект у вівторок на початку дня буде прийнятий за основу і в цілому», - додав Дмитро Андрієвський.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій зауважив, що парламент має всі шанси ухвалити Законопроект, який стабілізує критичну ситуацію на підприємствах житлово-комунального господарства.

«Хочу наголосити, що більшість голів фракцій його вже обговорили. І я думаю, що ми маємо всі шанси його прийняти, якщо буде загальна підтримка», - відповів спікер парламенту.

 

Довідка: Дмитро Андрієвський вже неодноразово на Погоджувальних радах закликав керівників фракцій і голів Комітетів Верховної Ради стабілізувати критичну ситуацію на підприємствах житлово-комунального господарства та ухвалити Законопроект № 2706 про мораторій на нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг підприємствам ЖКГ.

Розроблений членами Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, Законопроект № 2706 вирішить проблеми погашення заборгованості різниці в тарифах, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної їх вартості тарифам, що затверджувалися та погоджувалися органами державної влади чи органом місцевого самоврядування.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online