Головна / Новини / Голова НКРЕКП наддав відповідь на запит Дмитра Андрієвського щодо забезпечення населення лічильниками обліку газу

Голова НКРЕКП наддав відповідь на запит Дмитра Андрієвського щодо забезпечення населення лічильниками обліку газу


Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк відповів на звернення народного депутата України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитра Андрієвського стосовно надання інформацію про стан забезпечення споживачів вузлами обліку природного газу суб’єктами господарювання та заходів, які вживаються для запровадження повного комерційного обліку природного газу у встановлений Законом строк.

Згідно з відповіддю НКРЕКП, відповідно до Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» до 1 січня 2018 року суб'єкти господарювання зобов'язані встановити лічильники газу для населення у квартирах та будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі.

Page1

Також у відповіді зазначено, що з 1 жовтня 2015 року проводиться масштабне встановлення будинкового обліку природного газу.

«Загальна планова сума програми встановлення будинкових лічильників газу у період з 01. 10. 2015 по 31. 12. 2016 всього становить по Україні близько 776 млн грн, що в результаті 100% її виконання забезпечить облік близько 2,3 млн абонентів (населення), що використовують газ тільки для приготування їжі (тільки газова плита). Крім цього загальна планова сума фінансування встановлення індивідуальних лічильників на 2016 рік близько 460 млн грн, до надасть можливість також забезпечити оснащення індивідуальними лічильниками населення в кількості близько 270 тис абонентів, там де не заплановано ліцензіатами встановлення будинкових лічильників газу», - йдеться у відповіді.

У разі не встановлення лічильників з вини суб'єкта господарювання, тоді вони не зможуть надалі здійснювати свою діяльність, якщо лічильники не встановлені через відмову мешканців, розподіл природного газу припиняється.

Крім того, у НКРЕКП додали, що згідно з законодавством, мешканець має право особисто встановити лічильник газу за власні кошти. При цьому роботи з встановлення вузлів обліку природного газу можуть виконуватися будь-якими суб'єктами господарювання, які мають відповідний дозвіл на виконання цих робіт.

Page2

Page3Довідка: 17 травня 2016 року Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства  Дмитро Андрієвський направив депутатський запит до Голови НКРЕКП Дмитру Вовку з проханням надати інформацію щодо стану забезпечення споживачів вузлами обліку природного газу суб’єктами господарювання та заходів, які вживаються для запровадження повного комерційного обліку природного газу у встановлений Законом строк.

Крім того, народний депутат акцентував увагу на наданні інформації стосовно врахування у тарифах видатків суб’єктів господарювання на встановлення лічильників, і в разі їх врахування, повідомити про передбачені компенсації споживачам у разі встановлення лічильників за власний рахунок.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online