Головна / Новини / Підсумки роботи парламенту: забезпечення стабільного обслуговування будинків, ефективне матеріально-технічне забезпечення армії, стабільність фінансової системи України

Підсумки роботи парламенту: забезпечення стабільного обслуговування будинків, ефективне матеріально-технічне забезпечення армії, стабільність фінансової системи України


1

«Парламент об'єднав зусилля і ухвалив надзвичайно важливі зміни у Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». В цьому Законі немає політики – Законопроект спрямований для захисту і забезпечення прав всіх українців. До нашого Комітету, до депутатів-мажоритарників надходили багато звернень від свідомої громадськості стосовно неузгодженостей, які можуть виникнути з 1 липня. Десятки тисяч будинків могли опинитися фактично без обслуговування. Ухвалені парламентом зміни дадуть можливість продовжити роботи з сьогодні існуючими ЖЕКами, житлово-будівельним кооперативам доки місцеве самоврядування не визначить до конкурсу ті компанії для будинків, які фактично самі не визначалися з формою правління, або не створили об’єднання співвласників. Закон покликаний щоб процес обслуговування будинків зробити безперервним. Тобто, будуть чинитися ліфти, прибиратися територія, вивозитися сміття», - пояснив Перший заступник Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

2

«Крім того, у Закон вноситься зміна, що надає право власникам будинків у будь-який момент розірвати договір з управителем. Законопроект націлений на захист прав всіх громадян. Більше того, українці підтверджують своє бажання бути господарями у своїй державі – після ухвалення у травні 2015 року Закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" кількість об'єднань співвласників збільшилося на 20% і їх кількість зростає. Парламент об'єднав зусилля та ухвалив цей важливий Законопроект. Отже, ми продовжуємо масштабну реформу житлово-комунального господарства. На сьогодні наш Комітет очікує від Уряду типовий договір на управління у  багатоквартирних будинках», - додав Дмитро Андрієвський.

3

258 парламентарів підтримали внесення змін до Закону України «Про державне оборонне замовлення» з урахуванням пропозицій Президента України, що сприятиме ефективному матеріально-технічному забезпеченню Збройних Сил та інших військових формувань України.

4

Також народні депутати ухвалили проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони».

«Ми повинні були на законодавчому рівні визначити місце Сил спеціальних операцій, Об’єднаного оперативного штабу та вже створених Високомобільних десантних військ у загальній структурі Збройних Сил України та їх правовий статус як військових командувань. Прийнятий Законопроект спрямований саме на упорядкування системи органів військового управління наших Збройних Сил, правові засади їх організації, керівництва та управління ними, функцій та завдань органів військового управління», - пояснив Дмитро Андрієвський.

5

На сесійному тижні парламент сприяв забезпеченню стабільності фінансової системи України, ухваливши Закон «Про фінансову реструктуризацію».

«Законопроект дає змогу поліпшити фінансово-господарську діяльність підприємств-боржників шляхом реструктуризації їх заборгованості. Таким чином ми подолаємо негативні наслідки у фінансовому секторі, які були спричинені фінансовими кризовими процесами в економіці України. Розробка проекту Закону здійснювалася за участю експертів Світового банку та Європейського банку реконструкції та розвитку з урахуванням міжнародних стандартів та світового досвіду проведення фінансової реструктуризації. Крім того, пропонується визначити строк дії цього Закону протягом трьох років з дати набрання чинності. Такий строк дозволить оцінити успішність проведення процедури фінансової реструктуризації в України та порівняти результати з досвідом інших країн. У разі отримання позитивних результатів строк дії цього Закону може бути подовжено», - зазначив Дмитро Андрієвський.

6

Верховна Рада внесла зміни до Закону «Про вищу освіту» щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти», що створює незалежну інституцію Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти,  яке буде здатне подолати корупційні схеми у сфері вищої освіти, пов’язані із захистом дисертацій, ліцензуванням, акредитацією та присвоєнням  вчених звань.

7

Також для належного нормативно-правового забезпечення виконання Україною зобов’язань у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва народні депутати внесли поправки до Угоди про створення Українського науково-технологічного центру.

8

Парламентарі внесли зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)», яким передбачено, що пісні українською мовою мають складати в ефірі не менше 35% від загального обсягу.

На сесійному тижні парламент ратифікував ряд важливих міжнародних угод.

Зокрема, Угоди про авіасполучення з Кіпром і Грецією та про повітряне перевезення з Польщею, що сприятиме розвитку співпраці в авіаційній галузі і подальшому розширенню географії польотів українських авіакомпаній.

9

Була ратифікована угода України з Угорщиною про міжнародні комбіновані перевезення, яка спрямована на полегшення перевезення вантажів автотранспортом по території обох країн до терміналів для комбінованих перевезень.

Крім того, парламент звернувся до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online