Головна / Новини / Ми повинні привести вітчизняні дозвільно-погоджувальні процедури в будівництві у відповідність до кращих європейських практик, - Дмитро Андрієвський

Ми повинні привести вітчизняні дозвільно-погоджувальні процедури в будівництві у відповідність до кращих європейських практик, - Дмитро Андрієвський


1

15 червня під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

На засіданні було розглянуто ряд важливих питань, зокрема, проект Закону України № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

Перший заступник голови парламентського Комітету та ініціатор Законопроекту Дмитро Андрієвський наголосив, що проектом Закону пропонується  відійти від існуючої в Україні системи поділу об’єктів будівництва за п’яти категоріями складності та перейти до визначення необхідного контролю в будівництві залежно від класу наслідків, які можуть виникати при  руйнуванні чи виходу будівлі з ладу.

2

«Згідно Законопроекту, запроваджуються три класи наслідків: незначні, середні та значні наслідки. Для об’єктів з незначним класом наслідків скасовуються подання декларації на початок будівельних робіт. Будівництво буде здійснюватись на підставі повідомлення. Для об’єктів із середнім та значним класом наслідків  передбачається отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Таким чином відбудеться спрощення дозвільних процедур для 81% об’єктів  будівництва і в той же час забезпечення ефективного контролю за спорудженням об’єктів, руйнування яких може призвести до значних трагічних наслідків», - пояснив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

«Водночас, прийняття акту забезпечить приведення у відповідність дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві до кращих європейських практик, покращення рейтингу Doing Business щодо якості контролю в будівництві, а також забезпечення ефективності та впорядкування відносин у будівництві, запобіганню самочинного будівництва та створення афер», - додав Дмитро Андрієвський.

 Члени профільного Комітету одноголосно підтримали законодавчу ініціативу та ухвалили  рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти Законопроект №4733-1 за основу.

3

Також, під час засідання було розглянуто питання про шляхи вирішення проблем забезпечення стабільної роботи підприємств тепло та водопостачання. В обговоренні брали участь народні депутати різних фракцій, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та підприємства тепло і водопостачання.

4

На засіданні було констатовано, що фінансовий стан підприємств критичний, у багатьох з них арештовані рахунки і найближчим часом не буде можливості проводити ремонтні роботи. Народні депутати, які працюють в Комітеті, як ніхто інший розуміють, що зволікання вирішення проблем підприємств може призвести до зупинки тепло та водопостачання в окремих містах. Члени Комітету готові об’єднати зусилля всіх депутатських фракцій, які вони представляють, навколо цієї проблеми та знов підняти перед Верховною Радою питання необхідності прийняття законопроекту № 2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення».

«Законопроект № 2706 передбачає мораторій на нарахування штрафних санкцій за невчасну оплату енергоносіїв і електроенергії підприємствам, яким не відшкодовано різницю у тарифах житлово-комунальних послуг. Прийняття даного Законопроекту не вирішить питання повністю, однак дасть можливість підприємствам стабілізувати їх роботу на певний час, протягом якого буде можливість вирішити питання більш ґрунтовно», - зазначив Дмитро Андрієвський.

5

Крім того під час засідання були обговорені проблеми захоронення твердих побутових відходів та шляхи їх вирішення.

На думку Першого заступника Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитра Андрієвського в Україні необхідно створювати належні умови для інвестування у сміттєпереробну та відходозахоронну сферу, розробляти відповідне законодавство.

6

«У зв’язку із трагічними подіями у Львові на Грибовицькому сміттєзвалищі, це питання є актуальним як ніколи для всієї України, адже за наявною інформацією, по всій Україні існує більше 6 тисяч полігонів, які не відповідають екологічним нормам. Також, захоронення відходів не відбувається належним чином. У нас щороку утворюється 10 мільйонів тонн побутових відходів, які захоронюються на 6 тисячах сміттєзвалищах і полігонах площею понад 9 тисяч гектарів. При цьому значна частина відходів не довозиться до сміттєзвалищ та забруднює довкілля. На жаль, немає якісного законодавство, яке могло б врегульовувати цю проблему. Саме тому існує необхідність вживати заходи щодо вирішення проблеми із сміттєзвалищами. Зокрема, створювати належні умови для інвестування у сміттєпереробну та відходозахоронну сферу та розробляти відповідне законодавство», - наголосив Дмитро Андрієвський.

 

Довідка: Проект Закону № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» був зареєстрований у Верховній раді 3 червня 2016 року.

16 травня на Погоджувальній раді Дмитро Андрієвський вкотре наголошував на необхідності розгляду та ухваленні важливих Законопроектів стосовно житлово-комунального господарства, в тому числі проекту Закону № 2706 про мораторій на нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг, який значно покращить фінансовий стан підприємств житлово-комунального господарства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online