Головна / Новини / Парламент ухвалив Законопроект № 4680 щодо управління багатоквартирними будинками, - Дмитро Андрієвський

Парламент ухвалив Законопроект № 4680 щодо управління багатоквартирними будинками, - Дмитро Андрієвський


 

455W6967

14 червня Верховна рада України ухвалила ініційований та внесений членами Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства важливий для кожного українця Законопроект № 4680 «Про внесення змін до статті 13 Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який врегулює питання надання послуг з утримання будинків, споруд й прибудинкових територій та забезпечує безперервний процес належного обслуговування багатоквартирних будинків.

«Зараз ми розглядаємо надзвичайно важливий Закон, який не дасть можливість з 1 липня перетворити наші міста на сміттєзвалища. Наш профільний Комітет розглянув багато зауважень, врахував більшість з них. Нагадаю, з 1 липня наші ЖЕКи втрачають можливість обслуговувати багатоквартирні будинки. А Закон № 4680 покликаний щоб процес обслуговування будинків зробити безперервним. Я хотів би звернутися до всіх фракцій, нам потрібно об'єднати зусилля всього парламенту, і в обов'язковому порядку цей надзвичайно важливий для кожного українця Закон прийняти за основу та в цілому», - наголосив у сесійній залі парламенту Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський. 

455W7195

Відповідаючи на запитання, зокрема щодо ймовірного виселення мешканців з квартир, Дмитро Андрієвський наголосив, що жодного такого випадку не було і цим законом така норма не передбачена.

«Я думаю, що більшість заданих запитань носить риторичний характер. Щодо виселення, ми неодноразово просили навести конкретні приклади – де, коли, кого виселили за те, що була несплата житлово-комунальних послуг. Жодного конкретного випадку наведено не було. Крім того, до регулювання Законопроекту № 4680 жодне з тих питань не відноситься. Що ж до захисту і встановлення житлово-комунальних тарифів на обслуговування будинків, сьогодні фактично це все визначають органи місцевого самоврядування. Впевнений, що люди, обираючи собі владу потурбуються про те, щоб ця влада потурбувалася про них. Так само до речі відбувається у місті Києві», - відповів Дмитро Андрієвський.

Також парламентар звернув увагу на те, що законом також передбачено подальше функціонування житлово-будівельних кооперативів.

259 народних депутатів підтримали внесення змін до Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку.

455W7248

Заступник Голови профільного Комітету Альона Бабак розповіла, що після ухвалення у травні 2015 року Законопроекту № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» кількість об'єднань співвласників збільшилося на 20% і їх кількість зростає.

«Більше 2-х тисяч об'єднань було створено за 2015 рік. Лише у першому кварталі 2016 року створено більше тисячі об'єднань. Тобто, кількість зростає з кожним днем. Українці підтверджують своє бажання бути господарями у своїй державі. Економічний розвиток починається з домогосподарства», - наголосила Альона Бабак.  

455W6796

За словами Заступника Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, у Закон вноситься зміна, що надає право власникам будинків у будь-який момент розірвати договір з управителем.

«Також, у прикінцевих положеннях Законопроекту встановлено право мешканців у будь-який момент розірвати договір з управителем, призначеним за конкурсом, у разі якщо вони створять свого управителя або створять об'єднання співвласників. Лише потрібно за два місяці проінформувати про це обраному за конкурсом управителя», - пояснила Альона Бабак.

Крім того, вона додала, що профільний Комітет очікує від Кабінету міністрів типового договору у 20-х числах червня.

 

Довідка: 18 травня на засіданні Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства було підтримано прийняття за основу та в цілому, розробленого членами Комітету, Законопроекту № 4680 «Про внесення змін до статті 13 Закону України № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський на Погоджувальних Радах неодноразово наголошував на необхідності обов`язково розгляду і ухваленні проекту Закону № 4680 до 1 липня, адже десятки тисяч будинків могли опинитися фактично без обслуговування.

7 червня на круглому столі у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України очільник відомства Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко подякував Дмитру Андрієвському за принципову позицію щодо Законопроекту № 4680 та наголосив, що внесення змін до Закону  не можуть бути відкладеним, як хочуть деякі політичні сили.

Також прийняття Законопроекту №4680 підтримували представник Президента України у парламенті Артур Герасимов та представники всіх депутатських фракцій.

Нагадаємо, Законопроект № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» був ухвалений парламентом 14 травня 2015 року. Закон визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online