Головна / Новини / Дмитро Андрієвський взяв участь у засіданні Національної Ради Реформ з питань енергоефективності

Дмитро Андрієвський взяв участь у засіданні Національної Ради Реформ з питань енергоефективності


rada reform

7 червня Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський взяв участь у засіданні Національної Ради Реформ з питань енергоефективності під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Відкриваючи засідання Національної ради реформ Президент України наголосив, що Програми впровадження в Україні енергоефективних технологій дадуть змогу вже в середньостроковій перспективі щорічно скорочувати імпорт природного газу на 1 – 1,5 мільярдів кубометрів і зменшувати державні витрати на виплати субсидій найбільш вразливим верствам населення в середньому на 3 – 5 мільярдів гривень на рік.

«Одним з ефективних інструментів посилення енергетичної безпеки країни є підвищення енергоефективності національної економіки», - зазначив Президент.

Голова держави зауважив, що енергомісткість ВВП України майже в 2,5 рази вища, ніж у країнах з розвиненою економікою, при цьому споживання енергоресурсів на квадратний метр житла в середньому на 60 – 70% вище, ніж у державах Євросоюзу. А через зношеність тепломереж, до 30% тепла, призначеного споживачам, просто втрачається.

«З 18,6 мільярдів кубометрів газу, які щорічно йдуть на опалення та інші потреби населення, близько 2,5 мільярдів кубометрів втрачаються в системі централізованого теплопостачання. Ще мільярди випаровуються в квартирах - через вікна, двері та стіни. Але ми не такі багаті, щоб дозволити собі гріти космос, повітря і небо», - сказав Президент України.

13275177 1095895810457847 1145475218 o

За словами Президента, Україна розраховує закуповувати імпортний газ цього року за ціною в середньому 160 – 180 доларів за тисячу кубометрів.

Петро Порошенко додав, що запровадження технологій енергоефективності дасть можливість створити близько 50 тисяч нових робочих місць та близько 5 мільярдів гривен щорічних податкових надходжень.

Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський наголосив, що питання енергоефективності завжди стоїть одним з основних на порядку денному профільного Комітету.

«Хочу наголосити, що зменшення споживання енергоресурсів є комплексною задачею. Як вірно зазначив Президент, без створення ефективної системи управління багатоквартирними будинками, модернізації підприємств ЖКГ досягнути значних успіхів не вдасться. Цим питанням Комітет приділяє надзвичайну увагу. На засіданнях Комітету були розглянуті проблеми пов’язані з реалізацією Закону «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» та підготовлені законодавчі зміни, які дозволять забезпечити стабільне управління житлом в перехідний період», - зазначив  народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

13405574 1095895820457846 331274953 o

«Практично на кожному засіданні Комітету розглядаються питання щодо тарифоутворення, забезпечення модернізації підприємств житлово-комунального господарства. За активної участі Уряду напрацьовуються ефективні кроки в цьому напрямку. Завершується підготовка Законопроекту «Про комерційний облік житлово-комунальних послуг». Хотів би звернути увагу, що саме 100 відсотковий облік газу є основою для забезпечення енергоефективності і запобігання зловживань монополістів та встановлення завищених норм споживання газу», - додав Дмитро Андрієвський.

Народний депутат зазначив, що Національна рада реформ на засіданні дала старт створення Фонду енергоефективності, який є великим кроком до європейських стандартів виробництва, постачання та споживання енергії в Україн.

«На засіданні було розглянуто модель Фонду в Україні, який, впевнений, є ключовим інструментом реформи енергоефективності в житловому секторі. Фонд – це нова ефективна, прозора та вільна від корупції установа, що створюється на засадах партнерства держави та міжнародних фінансових організацій та донорів. Його місія – захистити громадян, покращити житлові умови людей, знизити споживання газу і рахунки домогосподарств, зробити крок до енергетичної незалежності України. Фонд залучатиме інвестиції до фінансування енергоефективних проектів. Ними стануть дешеві, довгі кредити, донорські й державні фінанси, зекономлені громадянами житлові субсидії. Крім того, Фонд пропонуватиме доступні типові проекти енергоефективності для багатоповерхівок, рекомендації для індивідуальних будинків. Дієву модель Фонду ми напрацювали спільно з партнерами  з ЄС та Уряду Німеччини. Його інноваційність вже відпрацьовано у країнах-сусідах України: Польщі, Литві, Чехії», - розповів Дмитро Андрієвський.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online