Головна / Новини / Необхідно привести наше правове регулювання у сфері містобудування до норм ЄС, - Дмитро Андрієвський

Необхідно привести наше правове регулювання у сфері містобудування до норм ЄС, - Дмитро Андрієвський


455W8317

7 червня Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський взяв участь у круглому столі на тему: «Децентралізація сфери містобудування в контексті системних реформ» у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

У заході взяли участь голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій  Кудрявцев, народні депутати України, мери, представники «Асоціації міст України».

Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, відкриваючи Круглий стіл наголосив, що децентралізація це, в першу чергу, питання пов`язане з відповідальністю, а не тільки  з формуванням об`єднаних територіальних громад, передачі повноважень на міста чи бюджетної децентралізації.

455W8442

«Сьогодні ми йдемо по децентралізації по всіх напрямках. Якщо громада хоче розвиватися, якщо вона має стратегію регіонального розвитку, якщо вона хоче залучати інвестиції, то вона повинна шукати можливості таких інвестицій, шукати територію, передбачити можливість підключення інженерних мереж, надати дозвіл на початок будівництва і вона повинна ввести в експлуатацію цей об`єкт. Що ж стосується роботи Державної архітектурно-будівельної інспекції, вона повинна забезпечити методичну допомогу і відпрацювати всі питання таким чином, щоб на місцевому рівні цих обмежень процедур, які заважають працювати не виникало», - наголосив Геннадій Зубко.

У свою чергу Дмитро Андрієвський проінформував присутніх, що столиця та ряд інших міст вже отримали низку повноважень і активно впроваджують децентралізацію сфери містобудування.

455W8414

«9 квітня 2015 року прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства», який вступив в дію 1 вересня 2015 року. Значна кількість повноважень була передана на місця. За 9 місяців з моменту набуття чинності Закону відповідні функції отримали 17 органів місцевого самоврядування, і на скільки мені відомо, така робота продовжується. Я знаю, що така робота проводиться і у місті Києві та у ряді інших міст. Впевнений, ця робота і принципова позиція органів місцевого самоврядування – це як раз запорука проведення цих змін, про які казав і Віце-прем`єр», - зазначив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Парламентар акцентував увагу присутніх на питанні балансу щодо дієвого контролю за якістю виконання будівельних робіт та простотою ведення бізнесу у будівництві, між спрощенням процедур і питаннями контролю органів державної влади й органів самоврядування.

455W8496

«Всі ми виступаємо за зменшення можливостей впливу чиновників на бізнес, але в сфері будівництва це часто обертається трагічними наслідками. Тільки у травні цього року згорів будинок для людей похилого віку у селі Літочки при цьому загинуло 17 чоловік, у місті Ірпінь по вулиці Тургенівській, 50 внаслідок падіння будівельного крану загинула людина, що свідчить про недостатній технічний рівень генерального підрядника будівництва. Аналогічний інцидент стався у місті Умань, де 20 квітня цього року падіння будівельного крану призвело до людських жертв. Всі ми пам`ятаємо про трагічний випадок по вулиці по вулиці Богдана Хмельницького, 12-14 у місті Києві, де внаслідок руйнуванню будинку, в якому велися незаконні будівельні роботи загинули люди. Це викликає серйозне занепокоєння. Тому потребує додаткового регулювання сфера архітектурно-будівельного контролю», - пояснив народний депутат.

За словами Дмитра Андрієвського члени профільного Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства разом з іншими народними депутатами та за участі Державної архітектурно-будівельної інспекції 3 червня підготували та зареєстрували Проект Закону № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який має на меті привести українське законодавство у сфері містобудування до законодавства ЄС.

455W8564

«За останній час на розгляд Верховної Ради надійшло декілька законопроектів щодо змін правового регулювання у сфері містобудування. Зареєстрований нами законопроект № 4733-1 передбачає запровадження європейського досвіду, запроваджує ліцензування ІІІ категорії та надати додаткові повноваження органам архбудконтролю щодо індивідуальних будинків. З цією метою нами пропонується відійти від існуючої в Україні системи поділу об’єктів будівництва за п’ятьма категоріями складності та перейти до визначення необхідного контролю в будівництві залежно від класу наслідків – внаслідок руйнування чи виходу з ладу будівлі). Також, в законопроекті внесення ряд положень щодо гарантування прав людей з особливими потребами (інвалідів) на доступність до будинків (законодавчо закріплюється обов’язок споруджувати пандуси, підйомники тощо)», - наголосив Дмитро Андрієвський.

Зокрема, пропонується запровадити поділ об’єктів на 3 класи наслідків: СС1 – незначні наслідки, СС2 – середні наслідки, СС3 – значні наслідки.

«Так, для об’єктів з незначним класом наслідків скасовуються подання декларації на початок будівельних робіт. Будівництво буде здійснюватись на підставі повідомлення. Для об’єктів з середнім та значним класом наслідків передбачається отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Як засвідчила практика, передбачена чинним законодавством подання декларацій не спростило дозвільні процедури і при цьому було втрачено можливість здійснення ефективного контролю як за початком будівництва так і його завершенням. Декларації не реєстрували придираючись до граматичних помилок, при цьому обов’язку реально перевіряти документи у ДАБІ не було», - пояснив заступник голови профільного парламентського Комітету.

455W8574

Також Дмитро Андрієвський додав, що 17 лютого цього року у Комітеті з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства на слуханнях «Щодо дерегуляції ведення бізнесу у будівництві», присутні міжнародні партнери констатували, що основною проблемою в сфері містобудування є висока вартості отримання дозвільних документів у зв’язку з необхідністю сплати пайової участі, складність приєднання до електромереж та відсутність дієвого контролю в цій сфері.

Крім того, народний депутат наголосив на необхідності ухвалення Законопроекту №4680 про внесення змін до Закону  «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», адже десятки тисяч будинків можуть опинитися фактично без обслуговування.

«Ми розуміємо, що будь яка реформа можлива тоді, коли підготовлені якісні закони, вони своєчасно прийняті, але на превеликий жаль затягування Верховної ради прийняття дуже важливих законів ставить потім дуже в непрості умови і Уряд, і органи місцевого самоврядування. У першу чергу мова йде про зміни до законопроекту, який регулює право власності у багатоквартирному будинку та зміни до закону про житлово-комунальні послуги. Впевнений, на наступному тижні зміни до права власності у багато квартирному будинку, який передбачає безперервність обслуговування будинків ми проголосуємо, інакше десятки будинків можуть втратити можливість легально обслуговуватися. Тому у якості змін ми пропонуємо внести положення, де ЖЕКи продовжать обслуговування, також, на численні звернення до Комітету, вносимо зміни по житловим кооперативам. Крім того, ми значно спрощує о принципи укладання договорів та їх розірвання з боку мешканців. Це важливі зміни, впевнений, парламент не залишиться осторонь». – зазначив Дмитро Андрієвський.  

455W8470

Віце-прем`єр-міністр Геннадій Зубко подякував Дмитру Андрієвському за принципову позицію щодо Законопроекту «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» і необхідності до 1 липня внесення в нього змін.

«Я дякую Дмитру Йосиповичу, що підняв дуже важливе питання вступу в дію з першого липня  Закону № 417. Ще раз наголошую, це питання реформи, воно продовжується і воно не можу бути відкладеним, як хочуть деякі політичні сили на  сьогодні є вже наказ про проведення конкурсу, є готова постанова про типовий договір. Це поступовий процес і зупиняти його ми не будемо. На наступному тижні ми будемо вимагати, аби ці зміни були розглянуті парламентом», - зазначив Геннадій Зубко.

455W8704

Наприкінці заходу, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко висловив вдячність народним депутатам, які розробили та зареєстрували Законопроект № 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

«Я дякую народним депутатам за те, що взяли участь у такому важливому законопроекті. Для мене головне, те, що ми прибираємо подвійні стандарти. Буде спрощена процедура, а з іншого боку підсилений контроль за проведенням будівництва. Нам потрібно рухатися щоб в першу чергу прибрати негативні речі, які зараз вже існують», - резюмував Геннадій Зубко. 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online