Головна / Новини / Підсумки роботи парламенту: зміни до Конституції у частині правосуддя, Закон про судоустрій і статус суддів, скасування податку на пенсії

Підсумки роботи парламенту: зміни до Конституції у частині правосуддя, Закон про судоустрій і статус суддів, скасування податку на пенсії


 

 SK 8938

На засіданні Верховної Ради 2 червня Президент України Петро Порошенко закликав народних депутатів підтримати зміни до Конституції України у частині правосуддя.

«Я під час своєї президентської кампанії, Ви, кожен на своєму окрузі або в партійному списку, обіцяли, що ми захистимо право на справедливість, захистимо українців, змінимо судову систему, забезпечивши її повне перезавантаження. Це дуже нелегке рішення. І в країні панує впертий опір нашій рішучості, але без того, що ми сьогодні прийняли це рішення, нічого не буде», - наголосив Президент.

 SK 9056

 «Завершую свій виступ закликом забути партійні розбіжності, пам’ятати, що наша улюблена, наша єдина для всіх Україна завжди найбільше прагнула тільки одного – свободи і справедливості», - додав Глава держави.

335 народних обранців підтримали Конституційну реформу судової системи України.

 SK 9605

 «Якщо ми не змінимо суддівську систему, всі наші зусилля в економіці та зовнішній політиці будуть марними. Законопроект отримав висновок Конституційного суду щодо відповідності його вимогам Конституції України, також профільний Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту  прийняти закон в цілому. Ухвалення Законопроекту – це важливий крок на шляху зміцнення судової системи і боротьби з корупцією. Це один з ключових етапів судової реформи, що дасть змогу трансформації системи судоустрою та оновлення суддівського корпусу відповідно до суспільних очікувань і європейських стандартів», - пояснив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

 SK 7370

Також парламент ухвалив, внесений Президентом України Петром Порошенком, Закон «Про судоустрій і статус суддів», що забезпечує право кожного громадянина на справедливий суд.

«Закон розроблений для забезпечення незалежності судової влади, зокрема шляхом її деполітизації, посилення відповідальності судової влади перед суспільством, а також запровадження належних механізмів кадрового оновлення суддівського корпусу. Зокрема, Президент позбавляється повноважень щодо утворення та ліквідації судів своїм указом. Повноваження парламенту щодо надання згоди на затримання судді або утримання його під вартою чи арештом до винесення обвинувального вироку судом передається до органу системи правосуддя –  Вищої ради правосуддя. Таким чином, із вказаного процесу повністю усунуто політичну складову. До речі, у Законі враховані всі ключові рекомендації Венеціанської Комісії, які стосуються судоустрою та статусу суддів», - наголосив Дмитро Андрієвський.  

 SK 7609

Крім того, народні депутати прийняли Закони «Про виконавче провадження», що запроваджує інститут приватних виконавців та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

274 парламентаря проголосували за ухвалення Урядового Законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій».  

 SK 9460

«Коли людина, знаходячись на пенсії,  йде працювати, це явно не для того, аби отримати надприбутки, а для того, щоб вижити. Тому, ми повинні були забезпечити належний соціальний захист пенсіонерів, у тому числі пільгових категорій та скасувати оподаткування як працюючим так і не працюючим пенсіонерам. Лише пенсії, які становлять більше 10 оподаткованих мінімумів для осіб які втратили працездатність, а це 10740 гривень будуть оподатковуватись», - зазначив Дмитро Андрієвський.

 SK 0135

На сесійному тижні парламент звільнив від призову на військову службу, осіб чиї родичі загинули у зоні проведення Антитерористичної операції, ухваливши Закон  «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

«На сьогоднішній день Законодавством не передбачено жодних обмежень щодо призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період осіб, у сім’ях яких вже є загиблі в зоні проведення Антитерористичній операції з числа близьких родичів. Це призводить до збільшення втрат з числа членів однієї сім’ї, коли гинуть двоє і більше близьких родичів. За наявними даними Міністерства оборони України випадки загибелі в зоні АТО двох близьких родичів трапились в сім’ях з Сумщини (загинули двоє рідних братів), Дніпропетровська (загинули двоє братів-близнюків), Луцька (загинули двоє рідних братів). Ухвалений Законопроект захищає права осіб, які втратили близьких родичів внаслідок проведення АТО. Також удосконалює систему проведення мобілізації. Тепер, військовозобов’язані, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час проведення АТО, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період», - пояснив Дмитро Андрієвський. 

 SK 9743

Народні депутати знизили ставки акцизу на вживані автомобілі, ухваливши зміни  до Перехідних положень Податкового кодексу України.

«Головне завдання проекту полягає у збільшенні надходжень до державного бюджету за рахунок детінізації автомобільної галузі. Наприклад, у прикордонних областях  люди почали купувати вживані авто в Європі та користуватися ними на території нашої держави, не сплачуючи відповідних податків та зборів. Тінізація даного сектору економіки, спричинена високими ставками акцизу, призводить до значних втрат державного бюджету. Завдяки ухваленому Законопроекту кожен зможе купити якісний європейський автомобіль. Витрати на розмитнення автомобіля складуть 500 – 1000 євро. Тільки протягом 2016 року Державний бюджет може отримати  близько 900 мільйонів гривен», - зазначив Дмитро Андрієвський.

Також, були внесені зміни до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій. 

 SK 7560

Парламентарі ухвалили зміни до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» та спростили механізм здійснення державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів та розширили перелік лікарських засобів, які зареєстровані компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади або Європейського Союзу як лікарський засіб, державна реєстрація яких здійснюватиметься за спрощеною процедурою - місячний термін до 10 робочих днів. 

 SK 9286

Для відновлення пошкоджених та зруйнованих під час проведення АТО об’єктів соціальної і транспортної інфраструктури, житлового фонду та систем забезпечення життєдіяльності на території Донецької та Луганської областей народні обранці внесли зміни до Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України стосовно перерозподілу залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень. 

Парламент включив ПАТ «Українська залізниця» (м. Київ) до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації ухваливши зміни до Закону «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації».

З урахуванням пропозицій Президента України парламент вніс зміни до законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності.

Верховна Рада внесла технічні зміни до статті 23 Закону «Про національну поліцію», що передбачають права здійснювати оперативно-розшукову діяльність відповідно до Закону до основних повноважень поліції.

 SK 6994

Народні обранці ухвалили Постанову про урочисте відзначання на державному рівні 75-річчя з дня народження Богдана Ступки, а також необхідність завершення розробки та встановлення його пам’ятника на місці його поховання, створення музею Богдана Ступки у приміщенні Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Парламентарі висловили жаль, у зв’язку з прийняттям Національними зборами Франції 28 квітня резолюції № 721 про зняття запроваджених Євросоюзом санкцій проти РФ та закликали рішуче засудити порушення Росією міжнародного права, яке проявляється в її насильницьких діях на території України.

Також Верховна Рада звернулася до Європейського Парламенту, Ради Європейського Союзу, Європейської Комісії, парламентів та керівництва держав-членів ЄС щодо запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України до початку літніх канікул.  

 SK 7708

За основу було прийнято проекти Законів:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи»

«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп‘яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції»

 «Про Установу бізнес-омбудсмена» 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online