Головна / Новини / На цьому тижні нам обов’язково потрібно ухвалити зміни до Закону, щоб з 1 липня десятки тисяч багатоквартирних будинків не залишилися без обслуговування, - Дмитро Андрієвський

На цьому тижні нам обов’язково потрібно ухвалити зміни до Закону, щоб з 1 липня десятки тисяч багатоквартирних будинків не залишилися без обслуговування, - Дмитро Андрієвський


 

455W6670

Під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів Комітетів Верховної Ради України 30 травня Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський звернувся до депутатів з проханням в обов’язковому порядку розглянути на засіданні парламенту в четвер 2 червня Законопроект №4680 про внесення змін до Закону  «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

«В порядку денному сесії стоїть законопроект №4680. Це зміни до закону про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку. Хочу нагадати, що з 1 липня вступає в силу цей законопроект, і до цього часу мешканці будинків мають визначитись зі способом управління будинком. Аналіз ситуації і надходження численних звернень від громадян до Комітету переконують нас, що до цього часу в повному обсязі вирішити цю проблему буде не можливо. Таким чином десятки тисяч будинків можуть опинитися фактично без обслуговування. Комітетом розроблено відповідний законопроект. Просимо в обов’язковому порядку розглянути його в четвер. Законопроект погоджений. Позиція Комітету - підтримати його за основу та в цілому», - зазначив під час Погоджувальної ради Дмитро Андрієвський. 

455W6498

Перший заступник профільного Комітету також наголосив, що за пропозицією Комітету три законопроекти включено до порядку денного сесії. 

«Ми впевнені, що депутати підтримають ці законопроекти. В них якраз і йде мова про ті проблеми, з якими стикаються громадяни України фактично кожен день. Це і права мешканців гуртожитків законопроект №3743. Це і законопроект №3696. Про цей законопроект йшлося на минулому нашому засіданні. Він значно покращить і полегшить оформлення приватних будинків. Також законопроект №1735, який дасть можливість органам місцевого самоврядування відводити земельні ділянки, таким чином продовжувати розвивати свої власні території і продовжувати виконувати програми соціально-економічного розвитку», - додав Дмитро Андрієвський.

455W6610

Нагадаємо, минулого парламентського тижня, 19 травня Дмитро Андрієвський разом з колегами по Комітету виступив на брифінгу у Верховні Раді, де наголосив на важливості ухвалення змін до Закону щодо управління будинками аби не розривати процес належного обслуговування будинків. 

«До Комітету, до депутатів-мажоритарників надходить дуже багато звернень від свідомої громадськості стосовно неузгодженостей, які можуть виникнути з 1 липня, коли має запрацювати Законопроект № 417. Вчора на Комітеті ми розглянули ці питання й пропонуємо внести зміни у перехідні положення. Ці зміни дадуть можливість продовжити роботи з сьогодні існуючими ЖЕКами, житлово-будівельним кооперативам до тих пір, поки вони не будуть реорганізовані у відповідні ОСББ. Також ми передбачаємо більш широкі права й можливості для наших громадян України по розірванню договорів, які можуть бути укладені з управляючими компаніями», - наголосив Дмитро Андрієвський.

455W3384

За словами заступника голови профільного Комітету Альони Бабак, діючі компанії, які обслуговують житло, будуть працювати доки місцеве самоврядування не визначить за конкурсом ті компанії для будинків, які фактично самі не визначалися з формою правління.

Також, вноситься зміна, що надає право власникам будинків у будь-який момент розірвати договір з управителем.

Довідка: 18 травня на засіданні Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства було підтримано прийняття за основу та в цілому розробленого членами Комітету Законопроекту «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (р.№4680).

Законопроект № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» був ухвалений парламентом 14 травня 2015 року. Закон визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online