Головна / Новини / Дмитро Андрієвський направив депутатські запити Прем`єр-міністру України та голові НКРЕКП щодо забезпечення населення лічильниками обліку газу

Дмитро Андрієвський направив депутатські запити Прем`єр-міністру України та голові НКРЕКП щодо забезпечення населення лічильниками обліку газу


Дмитро Андрієвський направив депутатські запити до Прем`єр-міністра Володимира Гройсмана та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитру Вовку з проханням надати інформацію щодо стану забезпечення споживачів вузлами обліку природного газу суб’єктами господарювання, заходів, які вживаються для запровадження повного комерційного обліку природного газу у встановлений Законом строк та планів Уряду щодо фінансування запровадження повного комерційного обліку природного газу.

kmu 1 1

kmu 2 1

 

 

За словами народного депутата, запровадження повного комерційного обліку природного газу, сприятиме встановленню єдиного підходу під час проведення розрахунків між споживачами  природного  газу  й  суб’єктами  господарювання,  що здійснюють постачання природного газу та забезпечить точність обліку використання газу домогосподарствами. 

 

 

«Вже понад рік ведеться гостра дискусія щодо норм споживання природного газу. Норми споживання зменшуються Урядом, потім ці норми скасовуються в судах з ініціативи постачальників газу, а страждають перед усім споживачі, які стають заручниками такої ситуації, і яким постачальники постійно погрожують донарахуванням плати за газ. Запровадження 100% обліку покладе край цій суперечці і дозволить громадянам сплачувати за реально спожиті обсяги природного газу», - заявив народний депутат.

Згідно з запитом, за законодавством саме НКРЕКП повинна контролювати забезпечення встановлення лічильників газу для населення.

«Обов’язком суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, відповідно до частини 1 підпункту 1 статті 6, є забезпечення встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується: комплексно, у   тому   числі  для  опалення в термін  до  1  січня 2012 року;  для підігріву  води  та  приготування  їжі в термін до 1 січня  2016 року;  тільки для приготування їжі в термін до 1 січня 2018 року», -  йдеться у запиті.

На сьогоднішній день не обладнані лічильниками майже 4 млн квартир. Щоб встигнути у визначений терміни забезпечити встановлення лічильників, щодня повинно встановлюватися понад 7000 лічильників.

Народний депутат звернув увагу регулятора та суб’єктів господарювання, що у разі не встановлення вузлів обліку природного газу та/або неприпинення розподілу природного газу  споживачам, які використовують природний газ без його комерційного обліку робиться застереження, а у разі невжиття суб’єктом  господарювання, до якого застосовано застереження, відповідних заходів – штраф у розмірі до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

nkre 1

nkre 2

nkre 3 1

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online