Головна / Новини / Зростання соціальних стандартів на 10% – це той мінімум, який країна сьогодні може собі дозволити, - Дмитро Андрієвський

Зростання соціальних стандартів на 10% – це той мінімум, який країна сьогодні може собі дозволити, - Дмитро Андрієвський


1

 «Хтось може казати що 30, 50 гривень це майже нічого, але для Державного бюджету – це більше 4-х мільярдів гривень, які додатково Уряд України знайшов. Так дійсно, на 10 відсотків підняття соціальних стандартів – це не багато, і це не те, чого ми прагнули, хотілося б більше. Але це як раз на сьогодні той мінімум, який країна може собі дозволити. І ми будемо працювати над тим, щоб у цьому році ще збільшити соціальні стандарти хоча б на таку ж цифру», - наголосив в ефірі телеканалу «News One» народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Перший заступник Голови парламентського профільного Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський констатував, що програма субсидій минулого року спрацювала, і громадяни України не відчули значного підвищення житлово-комунальних тарифів.

2

«Урядом ще рік тому буда запропонована позиція – підвищення тарифів і компенсація у вигляді субсидій тим, хто ці тарифи не в змозі сплачувати. Тобто, якщо у домогосподарства сплата за житлово-комунальні тарифи складає більш ніж 15 відсотків, все решта дотується державою. Таким чином держава підтримала своє населення. І ця програма спрацювала – більшість людей не відчули збільшення тарифів», - зазначив Дмитро Андрієвський.

За словами народного депутата, на сьогодні Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та парламентський профільний Комітет розробляють програму монетизації субсидій, яку вже підтримали міжнародні фінансові організації. 3

 «Монетизація субсидій – це одне з нагальних питань, яке потрібно терміново прийняти. Необхідно надавати домогосподарствам гроші, аби вони самі вирішували де і яким чином зробити енергозбереження, зекономити, і може навіть направити ці гроші на інші напрямки. Саме над цим сьогодні працює наш Комітет з питань житлово-комунального господарства з профільним Міністерством. Впевнений, ці питання монетизації будуть прийняті. До речі, міжнародні фінансові організації також підтримають цю ідею, є вже декілька сотень мільйонів доларів для того, аби цю програму наповнити реальними грошима. Перші транші для цього будуть за рахунок міжнародної допомоги», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Також парламентар наголосив, що Урядовий Законопроект стосовно скасування оподаткування пенсій буде доопрацьований, аби податок на пенсію скасували у всіх пенсіонерів – і працюючих, і непрацюючих.

«Коли людина йде працювати, знаходячись на пенсії, це явно не для того, аби отримати надприбутки, а для того, щоб вижити. Тому, я погоджуюся з тим, що на етапі підготовки до другого читання обов'язково це питання потрібно розглянути і у працюючих пенсіонерів  також прибрати цю норму», - зауважив Дмитро Андрієвський.

4

Відповідаючи на запитання телеглядачів стосовно ремонту автошляхів, народний депутат розповів, що цього року Уряд вже виділив на ремонтування майже 5 мільярдів гривень, а для Солом'янського району з місцевого бюджету планують виділити 75 мільйонів гривень.

Крім того, в ефірі народний депутат зауважив, що підтримує створення у парламенті Тимчасової слідчої комісії з розслідування використання офшорів, однак наголосив, що Робоча група повинна надати оцінку більш широкому колу політичної корупції, тобто розслідувати тому числі діяльність минулих Урядів.

5

«По-перше, впевнений, суспільство, в першу чергу, турбують питання не про те, у кого є офшори, а саме як вони використовуються. І тут головне питання – використання цих офшорних схем для фінансування політичної діяльності. Тому ми наполягаємо аби було більш широко поставлено питання політичної корупції, адже потрібно розслідувати, в тому числі, діяльність Урядів, які були. Щоб припинити нелегітимну діяльність офшорів, потрібно створити більш широке коло питань, які буде вивчатися. По-друге, доопрацювати Закон, який дасть можливість нормально працювати економіці України», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Народний депутат наголосив, що також важливо, аби створення Тимчасової слідчої комісії не перетворилося на черговий піар-хід.

«Також, дуже важливо аби це не перетворилося на такий піар-хід. Нагадаю, рік тому фактично в тому ж складі були вимоги створення ТСК по житлово-комунальним тарифам. Створили робочу групу, мною, як першим заступником Голови Комітету з питань житлово-комунального господарства була організована її робота. Ми напрацювали низьку законів. І за рік, який минув, жоден з тих законів, які б могли покращити ситуацію у галузі, не прийняті. Тому, я вбачаю в цьому виключно політичний піар. Я вивчав соціологічні опитування, і разом з корупцією люди вважають одною з найбільших проблем української політики, як раз, популізм. Тому нам від цього потрібно відходити», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Докладніше дивіться: http://newsvideo.su/video/4316601, http://newsvideo.su/video/4316929

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online