Головна / Новини / Підсумки роботи парламенту: збільшення соціальних стандартів, соціальний захист осіб, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами, безперешкодна діяльність органів місцевого самоврядування

Підсумки роботи парламенту: збільшення соціальних стандартів, соціальний захист осіб, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами, безперешкодна діяльність органів місцевого самоврядування


455W3187

«Більшість питань, з якими до мене звертаються громадяни, стосується соціальної допомоги, матеріального забезпечення. Проблема соціального захисту населення, зокрема підтримка пенсіонерів, малозабезпечених мешканців району, залишається однією з найбільш гострих. За той час, коли я є депутатом, понад 17 тисяч моїх виборців отримали матеріальну допомогу. Але цього не достатньо. Ми повинні на державному рівні збільшувати соціальні стандарти. Нарешті парламент ухвалив урядовий Законопроект про збільшення соціальних стандартів з 1 грудня 2016 року на 10 відсотків. У цьому році ми плануємо ще одне зростання соціальних стандартів», - наголосив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

455W1787

«Тепер, мінімальна заробітна плата зросте до 1600 гривень, прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшиться до 1600 гривень, для осіб, які втратили працездатність – до 1247 гривень. Для забезпечення виплати пенсій Пенсійному фонду України перерахують на 576,9 мільйонів гривень більше – до 145,5 мільярдів гривень. Також, з метою надання допомоги найбільш вразливим верствам населення в оплаті за житлово-комунальні послуги загальний обсяг субвенції на надання пільг та субсидій додатково збільшено на 5,3 мільярдів гривень – до 40,3 мільярдів», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Також парламентарі зробили перший крок до скасування податку на пенсії та прийняли за основу урядовий Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій».

«Проект Закону передбачає скасування з 1 травня 2016 року оподаткування пенсій, які утричі перевищують рівень мінімальної зарплати, встановлений в Україні. Однак, цей урядовий Законопроект повинен бути доопрацьованим адже він залишає оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. На сьогодні проект Закону направлений у профільний Комітет, де народні депутати разом з громадськістю та експертами у прискореному режимі його доопрацюють й приведуть до норми – повного скасування оподаткування пенсій як для пенсіонерів, які вже не працюють, так і для працюючих пенсіонерів», - зазначив Дмитро Андрієвський.  

455W3583

Народні депутати посилили соціальний захист осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами та інвалідами І групи.

«До мене у громадську приймальню неодноразово зверталися як представники громадських організацій так і безпосередньо матері дітей-інвалідів з важкими формами захворювання щодо надання батькам таких дітей відповідного статусу. На сьогодні діти-інваліди і діти-сироти поєднані однаковим соціальним статусом, але при цьому дітям-сиротам та особам, якими ними опікуються, надається більш вагома матеріальна підтримка. Різниця майже у два рази. І це при тому, що батьки дітей-інвалідів значну частину коштів витрачають на лікування та реабілітацію таких дітей. Ухвалений Законопроект встановлює принцип соціальної справедливості щодо осіб, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та інвалідами І групи. У Законопроекті запроваджує надбавку на догляд за дитиною-інвалідом, встановлює, що розмір компенсаційної виплати одному з батьків не може бути нижчим прожиткового мінімуму для працездатної особи, який був встановлений на день виплати», - пояснив Дмитро Андрієвський.

На сесійному тижні було ухвалено ряд важливих соціальних Законопроектів стосовно індексації розміру аліментів, надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій та обов'язку утримувати дитину особами, які позбавлені батьківських прав. 

455W3625

«Станом на жовтень 2012 року з 96 тисяч сиріт в Україні близько 75 тисяч дітей мають живих батьків – тобто фактично є так званими «соціальними сиротами». Інше питання – це діти, в яких один із батьків позбавлений батьківських прав. Через нераціональне рішення одного з батьків дитина може бути позбавлена належного фінансового забезпечення своїх потреб. Законопроект, по-перше, сприяє фінансовому забезпеченню дитини. А по-друге, посилює відповідальність осіб за реалізацію своїх батьківських прав, що стимулюватиме частину батьків до їх відновлення, і, таким чином, сприятиме зменшенню кількості дітей, які позбавлені батьківського піклування», - зазначив Дмитро Андрієвський.

Для належного та вчасного проведення у 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання випускників загальноосвітніх навчальних закладів парламент ухвалив зміни до додатків № 3 та № 6 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо збільшення видатків на проведення зовнішнього незалежного оцінювання».

Були ухвалені зміни до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення Антитерористичної операції» щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування». 

455W2316

«Органи місцевого самоврядування та підприємства Луганської і Донецької області на підконтрольній Україні території зіткнулись з неможливістю нормально проводити свою діяльність через дію положень Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції». Відповідно Закону на території проведення АТО, серед іншого, було заборонено зміну керівництва юридичної особи та складу її засновників. Існування даної норми повністю блокувало роботу органів місцевого самоврядування і на даний час втратила свою актуальність у зв’язку з повним структуруванням державної влади України в зазначених регіонах. Прийнятий Законопроект щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування розблоковує функціонування органів місцевої влади. Крім того, за рахунок сплати відповідних податків – будуть наповнюватися місцеві бюджети у населених пунктах Луганської та Донецької областей на підконтрольних українській владі територіях», - підкреслив Дмитро Андрієвський.

Верховна Рада вдосконалила трудове законодавство, ухваливши зміни до Кодексу законів про працю щодо випробування при прийнятті на роботу, які встановлюють додатковий захист для реалізації конституційного права на працю, зокрема, для осіб, які пройшли стажування під час прийняття на роботу з відривом від основної роботи, вагітних жінок, працівників із сімейними обов’язками, які мають дітей віком до трьох років, осіб, із якими укладається строковий трудовий договір.  

455W2386

Для вдосконалення міграційного законодавства та покращання роботи відповідних органів з протидії незаконній міграції було ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств та урегулювання окремих питань, пов'язаних з протидією нелегальній міграції».

Народні депутати внесли зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо визначення передач європейського виробництва та зміни до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення» щодо порядку приєднання ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм».

На сесійному тижні парламент прийняв ряд Постанов про перейменування деяких міст, населених пунктів та районів. Зокрема місто Дніпродзержинськ перейменовується на Кам`янське, місто Дніпропетровськ Дніпропетровської області – на місто Дніпро, місто Артемове Дзержинської міської ради – на місто Залізне (Донецька область), місто Ульяновка Ульяновського району на місто Благовіщенське (Кіровоградська область), місто Комсомольськ на місто Горішні Плавні (Полтавська область), місто Кузнецовськ на місто Вараш (Рівненька область), місто Цюрупинськ Цюрупинського району на місто Олешки (Херсонська область). Також перейменовуються населені пункти у Вінницькій, Волинській, Запорізькій, Київській, Луганській, Львівській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській областях. 

 SK 9722

За основу були прийняті Законопроекти:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом»

«Про внесення зміни до підпункту 4 пункту 24 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України» (щодо перерозподілу залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень)

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень»

«Про внесення змін до Податкового Кодексу України (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень)» 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online