Головна / Новини / Необхідно ухвалити зміни до Закону щодо управління будинками аби не розривати процес належного обслуговування будинків, - Дмитро Андрієвський

Необхідно ухвалити зміни до Закону щодо управління будинками аби не розривати процес належного обслуговування будинків, - Дмитро Андрієвський


1

19 травня члени Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства на брифінгу у Верховній Раді пояснили необхідність ухвалення, розроблених членами Комітету, Законопроекту № 417-VIII «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (р.№4680).

Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський наголосив, що внесені зміни дадуть можливість усунути неузгодженості та не розривати процес належного обслуговування будинків.

Також, вноситься зміна, що надає право власникам будинків у будь-який момент розірвати договір з управителем.

2

«До Комітету, до депутатів-мажоритарників надходить дуже багато звернень від свідомої громадськості стосовно неузгодженостей, які можуть виникнути з 1 липня, коли має запрацювати Законопроект № 417. Вчора на Комітеті ми розглянули ці питання й пропонуємо внести зміни у перехідні положення. Ці зміни дадуть можливість продовжити роботи з сьогодні існуючими ЖЕКами, житлово-будівельним кооперативам до тих пір, поки вони не будуть реорганізовані у відповідні ОСББ. Також ми передбачаємо більш широкі права й можливості для наших громадян України по розірванню договорів, які можуть бути укладені з управляючими компаніями», - наголосив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

«Ми впевнені, що депутати Верховної Ради підтримають наші пропозиції для того, аби дати можливість з 1 липня запрацювати Закону і щоб  неузгодження, які на превеликий жаль виникли, були врегульовані», - додав Дмитро Андрієвський.

За словами заступника голови профільного Комітету Альони Бабак, діючі компанії, які обслуговують житло, будуть працювати доки місцеве самоврядування не визначить за конкурсом ті компанії для будинків, які фактично самі не визначалися з формою правління.

3

«Ми з дня на день очікуємо від Кабінету міністрів типового договору на управління у багатоквартирних будинках. До цього часу, поки типові договори не прийняті Кабміном жоден будинок не може самостійно укласти такого договору на управління. Також ми запропонували щоб діючи компанії, які обслуговують житло працювали до тих пір доки органи місцевого самоврядування не визначать до конкурсу ті компанії для будинків, які фактично самі не визначалися з формою правління, або не створили об’єднання співвласників», - пояснила Альона Бабак. 

Секретар Комітету Віталій Сташук зазначив, що профільний Комітет буде допрацьовувати Законопроект аби реформа ЖКГ була системною і результативною.

«Важливо, щоб в залі ті ініціативи, які були напрацьовані у Комітеті були сприйняті більшістю. Врешті кожен громадянин повинен почати бути господарем не тільки власної квартири а й власного будинку. І цей Закон дає таку можливість. Ми будемо допрацьовувати ті речі, які пов'язані з застосуванням цього законодавства і це принесе результативність у систему ЖКГ», - додав Віталій Сташук.

 

Довідка: 18 травня на засіданні Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства було підтримано прийняття за основу та в цілому розробленого членами Комітету Законопроекту «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (р.№4680).

Законопроект № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» був ухвалений парламентом 14 травня 2015 року. Закон визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online