Головна / Новини / Комітет запропонував Уряду здійснити необхідні кроки щоб забезпечити підготовку до опалювального сезону, - Дмитро Андрієвський

Комітет запропонував Уряду здійснити необхідні кроки щоб забезпечити підготовку до опалювального сезону, - Дмитро Андрієвський


1

18 травня під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства.

Основними питанням розглянутим на Комітеті стало обговорення шляхів вирішення проблеми погашення заборгованості різниці в тарифах, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної їх вартості тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органом місцевого самоврядування.  

2

Враховуючи важкий фінансовий стан підприємств ЖКГ було прийнято рішення запропонувати Уряду здійснити ряд кроків, які дозволять підприємствам забезпечити підготовку до опалювального сезону.

Також народними депутатами було підтримано прийняття за основу та в цілому розробленого членами Комітету Законопроекту «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (р.№4680).

3

«До Комітету надходять численні звернення громадян, в яких висловлюється стурбованість щодо проблем, які можуть виникнути з 1 липня після набрання чинності положень Закону 417 щодо управління будинком. Зокрема, громадян турбували питання, хто буде обслуговувати їх будинки після 1 липня в разі якщо ними не обрано спосіб управління будинку а місцева влада не провела конкурс щодо визначення управляючої компанії. Або чи не будуть примусово призначатися управляючі компанії в житлово-будівельні кооперативи, як розірвати договір з управляючою компанією, яку призначить орган місцевого самоврядування», - розповів Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський. 

4

За словами народного депутата, враховуючи, що на даний час, не ухвалено підзаконні нормативні акти, необхідні для реалізації цих положень, важкі дискусії щодо положень нового Закону «Про житлово-комунальні послуги» членами Комітету було прийнято рішення про ініціювання змін до перехідних положень Закону, які дозволять уникнути можливих проблем.

5

«Зокрема, у Законопроекті запропоновано продовжити обслуговування будинків ЖЕКами до проведення органами місцевого самоврядування конкурсів чи обрання мешканцями іншого способу управління будинком. Закон гарантує право житлово-будівельних кооперативів здійснювати самостійно управління будинком до реорганізації їх в ОСББ чи обрання їх мешканцями іншого способу управління будинками. А мешканці будинку, в який органом місцевого самоврядування призначено управляючу компанію, матимуть можливість розірвати з нею угоду та обрати іншу управляючу компанію», - пояснив Дмитро Андрієвський.

 

Довідка: 16 травня на Погоджувальній раді Дмитро Андрієвський вкотре наголошував на необхідності розгляду та ухваленні важливих Законопроектів стосовно житлово-комунального господарства, в тому числі проекту Закону № 2706 про мораторій на нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг, який значно покращить фінансовий стан підприємств житлово-комунального господарства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online