Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: реформа прокуратури, призначення нового Генпрокурора та створення належних умов для забезпечення потреб військових

У підсумку роботи парламенту: реформа прокуратури, призначення нового Генпрокурора та створення належних умов для забезпечення потреб військових


455W0595

11 травня народні депутати ухвалили Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України», який встановлює нові кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посади прокурора регіональних прокуратур, Генерального прокурора, тимчасові (до 15 квітня 2017 року) особливості призначення прокурора на адміністративну посаду та відтерміновує дію прокурорського самоврядування.

455W0064

«Положення Законопроекту дозволять повноцінно провести реформу органів прокуратури, оскільки розширюють можливості доступу на посади на конкурсній основі нових, не пов’язаних з «старою» системою, прокурорів, які мають відповідну професійну кваліфікацію та відповідають вимогам антикорупційного законодавства. Крім того, ухвалений Законопроект вирішує колізії у питанні підслідності досудових розслідувань, що виникла у зв’язку з набранням чинності законодавства про прокуратуру та Державне бюро розслідувань. Також, усуваються процесуальні перешкоди щодо здійснення спеціального досудового розслідування, з урахуванням практики Європейського суду з прав людини та міжнародних стандартів щодо цих процедур», - пояснив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

Парламентарі надали згоду на призначення Президентом України Петром Порошенком голови фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора України. У сесійній залі Президент підписав указ про призначення.

455W0662

«Я зроблю усе можливе, аби виправдати очікування людей», - наголосив новопризначений Генеральний прокурор України Юрій Луценко після складання мандату народного депутата та присяги члена Вищої ради юстиції.

На сесійному тижні народні депутати ухвалили Закон «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», що спрямований на створення конкурентної переговорної процедури закупівлі в максимально стислі строки.

«На сьогодні максимальний термін проведення конкурентної переговорної процедури закупівлі становить 14 днів. Це більш ніж в три рази менше ніж період проведення відкритих торгів, який становить 60 днів. Закон дозволить здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг для потреб військових частин у достатньо стислі строки. Крім того – знизить рівень корупції за рахунок проведення прозорих і відкритих процедур закупівель», - пояснив Дмитро Андрієвський.

455W9621

Також парламент ухвалив внесення технічних зміни до статті 15 Закону України «Про Національну поліцію», що усуває неузгодження у Законі «Про Національну поліцію», які стосуються утворення міжрегіональних територіальних органів поліції. 

Народні депутати затвердили Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, світових лідерів та всіх членів міжнародного співтовариства щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією прав і свобод кримськотатарського народу.

455W9723

Парламентарі прийняли Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономній Республіки Крим та міста Севастополя, деякі населені пункти у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

Також, була ухвалена Постанова про проведення 8 червня 2016 року в залі пленарних засідань Верховної Ради парламентських слухань на тему: «Транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України».

За основу були прийняті Законопроекти:

 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на конвертацію грошових вимог до товариства на внесок до його статутного капіталу»

 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій».

 

 

 

 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online