Головна / Новини / Дмитро Андрієвський привітав ветеранів з Днем Перемоги у Національному університеті оборони

Дмитро Андрієвський привітав ветеранів з Днем Перемоги у Національному університеті оборони


455W8920

9 травня народний депутат України Дмитро Андрієвський разом з керівництвом Солом’янської РДА відвідали урочисті заходи у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського та привітали ветеранів Другої світової війни 1939-1945 років з Днем Перемоги над нацизмом.

Також, почесними гостями урочистостей стали голова Ради Солом’янської  районної організації ветеранів генерал-лейтенант Борис Парафейніков та Герой Радянського Союзу, легендарний льотчик-винищувач генерал-майор авіації Іван Селіфонов.

 455W8813

На урочисті свята до Національного університету оборони завітали ветерани Другої світової війни, військовослужбовці Збройних сил України, мешканці Солом’янського району.

455W9261

«Дорогі наші ветерани, шановні військовослужбовці Збройних сил України, дорогі солом’янці, шановні гості. Дозвольте мені, від імені усіх депутатів, які представляють Солом’янській район у Київській міський раді та Верховній Раді, привітати Вас зі святом Великої Перемоги! В цей святий для кожного з нас день ми вітаємо ветеранів, згадуємо всіх, хто віддав життя за незалежність і майбутнє нашої держави, за майбутнє усієї Європи. Наші діди і прадіди чесно виконали свій обов’язок. Їх мужність та героїзм і сьогодні є взірцем для сучасних українських воїнів, які зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність і незалежність нашої держави», - наголосив в урочистій промові Дмитро Андрієвський.

455W8956

«Минулого тижня у зоні проведення Антитерористичної операції я відвідав військові підрозділи й частини, місце постійної дислокації яких у Солом’янському районі міста Києва. І ми можемо бути впевнені – наші герої не віддадуть жодного клаптика української землі, вони гідні мужності Героїв Другої світової війни. Дорогі друзі, всіх Вас вітаю зі святом! Бажаю всім міцного здоров’я, миру і перемоги! Слава нашим ветеранам! Слава нашим Збройним силам і слава Україні!»,  - наголосив Дмитро Андрієвський.

Зі словами вдячності й пошани звернувся до присутніх ветеранів начальник Національного університету оборони України Василь Телелим.

 SK 8802

«У пам’яті поколінь 9 травня постає як день торжества життя, миру, гуманізму, як день Великої Перемоги у боротьбі над нацизмом. У цей день ми повинні згадати всіх тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку над фашистськими загарбниками. Немає в Україні жодної сім’ї, яка не зазнала втрат, яку оминуло крило війни. Вічна слава й пам’ять всім тим, хто віддали життя за наше майбутнє. День Перемоги – це найдорожче велике свято у серці кожного з нас, воно не підвладно часу. Шановні ветерани, Ваша мужність, життєва мудрість – це високий приклад для наслідування. Наш обов’язок – бути гідними вашого життєвого подвигу! Низький уклін і велика людська вдячність! Від усього серця зичу Вам здоров’я на довгі-довгі літа! Нехай не болять Ваші рани, нехай щастя буде у ваших домівках», - наголосив генерал-лейтенант Василь Телелим.

Герой Радянського Союзу, учасник Другої світової війни, легендарний льотчик-винищувач Іван Селіфонов у своєму виступі наголосив, що часи війни ніколи не зітруться з пам’яті ветеранів, однак Перемога у Другій світовій війні є світлим святом, сповненим надії і віри у майбутнє.

455W8850

«День Перемоги – це гіркота і щастя, осад сумних спогадів і радість мирного майбутнього. Від імені учасників війни, від тих, хто звільняв територію України, я вітаю всіх жителів району і всієї України! Вітаю всіх з Перемогою. Я пишаюся тим, що брав участь у звільненні України! Нехай свято великої Перемоги, хоч із сумом від болю втрат, стане світлим і радісним посланником щастя, заповітними дверима віри та надії», - зазначив генерал-майор авіації Іван Селіфонов.

 SK 8768

У свою чергу Голова Ради Солом’янської  районної організації ветеранів Борис Парафейніков висловив вдячність всім, хто прийшов віддати пам’ять загиблим у часи Другої світової війни та висловити слова пошани й вклонитися ветеранам, які досі з нами.

455W9094

«Шановні ветерани, воїни Збройних сил України, гості, вітаю Вас з Великою Перемогою! Ветерани району вдячні Вам, що ви знайшли час, мужність, честь і гідність прийти сьогодні до нас і сказати дякуємо тим, хто завоював цю Перемогу. Сьогодні ми вклоняємося пам’яті тих 52-х героїв Радянського Союзу, які були виховані тут – у стінах цього учбового закладу. Ми вклоняємося і тим, хто сьогодні захищає Україну на східному кордоні. Слава тим, хто загинув, захищаючи Батьківщину! Слава Україні!», - зазначив генерал-лейтенант Борис Парафейніков.

 SK 8836

Після урочистих промов Дмитро Андрієвський разом з ветеранами поклав квіти до пам’ятника Двічі Героя Радянського Союзу генерала армії Івана Черняховського, меморіальних стел 52-м Героям Радянського Союзу та до пам’ятної стели Захиснику Вітчизни, стел Героям України і загиблим військовослужбовцям під час виконання бойових завдань у зоні проведення Антитерористичної операції.

Присутні на урочистостях вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх воїнів-захисників Батьківщини, які віддали свої життя заради миру та свободи на українській землі.

455W9170

На честь Дня Перемоги особовий склад університету пройшов урочистим маршем. У виконанні оркестру та солістів університету пролунали пісні і мелодії воєнних років.

Також, народний депутат разом с ветеранами пригощалися солдатською кашею у польовій кухні. 

 

Довідка: Національний університет оборони України імені Івана Черняховського – вищий військовий навчальний заклад України, був заснований у 1914 році у місті Києві як військове та артилерійське училища.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року був створений Національний університет оборони України. Указом Президента України від 22 лютого 2013 року Національному університету оборони України було присвоєно почесне ім’я Івана Черняховського.

4 грудня 2014 року на території університету відкрили стелу на честь українських військових, які загинули у зоні проведення Антитерористичної операції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online