Головна / Новини / В Солом’янському районі відбулись пам`ятні заходи до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

В Солом’янському районі відбулись пам`ятні заходи до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи


 

 SK 5744

Народний депутат України Дмитро Андрієвський та голова Солом`янської РДА Максим Шкуро взяли участь у пам'ятному заході до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи у Центрі дитячої та юнацької творчості Солом`янського району, де подякували ліквідаторам за мужність та героїзм під час ліквідації техногенної катастрофи на Чорнобильської атомної електростанції.

На концерт-реквієм були запрошені чорнобильці, які проживають у Солом`янському районі, серед них – голови громадських організацій та спілок інвалідів Чорнобиля та членів сімей померлих. 

 SK 5546

«30 років тому сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства, епіцентр якої залишається на нашій землі. Ця аварія могла стати справжньою трагедією не тільки для України, а й для всієї Європи, як би на шляху цієї біди не стали Ви. Саме Ви ціною життя, здоров`я зупинили цю страшенну катастрофу. З того часу у нашу мову увійшли такі терміни як «Зона відчуження», «чорнобилець», «діти Чорнобиля» інші визначення, які на превеликий жаль свідчать про те, що ця сторінка історії, досі не перегорнута. Хочу Вас запевнити, районна влада, Київська міська державна адміністрація, депутати Київради, Верховна Рада, Уряд не залишать ліквідаторів сам на сам з проблемами», - наголосив у зверненні народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

 SK 5608

«Я добре пам`ятаю 26 квітня 1986 року, я був у складі Збройних сил ще тоді Радянського Союзу. Наш підрозділ виконував завдання у Республіці Афганістан. І тоді прийшла шифрована телеграма про те, що відбулася страшна аварія на ЧАЕС. Я зателефонував батькам, які були в Києві, спитав яка ситуація, що відбувається. Вони відповіли, що нічого не знають і все спокійно. Надзвичайно велику ціну всім нам довелося заплатити за той спокій, який ніби панував на теренах нашого міста. Мільйони постраждалих, сотні тисяч переселених. Тільки у нашому Солом`янському районі 4 тисячі 973 постраждалих від Страшної Чорнобильської аварії, 687 з них – діти. Хочу Вас ще раз запевнити, що завжди Ви будете тими людьми, яких ми будемо пам`ятати. І ми пам`ятаємо кожного з героїв, які віддали своє життя ліквідуючи наслідки цієї катастрофи», - додав Дмитро Андрієвський. 

У свою чергу голова Солом`янської районної державної адміністрації Максим Шкуро зауважив, що районна адміністрація докладає максимум зусиль аби допомогти кожному, хто врятував Україну від ядерного лиха.

 SK 5807

«На сьогодні в нашому районі проживає 2 тисячі 929 учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Ці люди рятували нас і йшли у вогонь заради нашого майбутнього. Держава повинна постійно допомагати своїм героям-ліквідаторам і не тільки пільгами по комунальним послугам, повинна бути пряма адресна допомога. Ми у свою чергу, від Солом`янської районної адміністрації звертаємося через Дмитра Андрієвського до Верховної Ради, Уряду з тими питаннями по чорнобильцям, які не можемо вирішити на нашому рівні. Ми завжди Вас чуємо і Ваші питання будуть вирішені. Дякуємо Вам», - наголосив Максим Шкуро.

За проявлений героїзм та мужність, самовіддану працю по ліквідації аварії на ЧАЕС і усунення її наслідків Дмитро Андрієвський та Максим Шкуро вручили грамоти 27 героям-ліквідаторам.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих і померлих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. 

 SK 5867

Член громадської організації «Спілка інвалідів Чорнобиля та членів сімей померлих» Солом’янського району Юрій Сєдих подякував Дмитру Андрієвському за постійну  підтримку й допомогу та наголосив, що для чорнобильців-ліквідаторів важливо, аби їх подвиг пам`ятали за для недопущення подібної трагедії у майбутньому.

 SK 5972«Минають часи і наша молодь вже не знає які були події і нещастя. Ліквідаторів Чорнобиля поєднує патріотичне служіння нашій Батьківщині. Але, ніхто з нас не прийшов з цієї атомної війни без ураження. Всі ми отримали радіацію, для одних вона була смертельна, іншим принесла каліцтва. Але, ми побудували саркофаг і віримо, що перемога буде за нами.  Ми віримо, що наші сьогоднішні захисники відстоять нашу незалежність. Вічна пам`ять загиблим героям. І увага до тих, хто живий. З Дмитром Йосиповичем ми давно знайомі, і він дуже багато робить для того, аби підвищити соціальний захист наших громадян. Дякуємо Вам», - наголосив Юрій Сєдих.

На заході показали фільм, присвячений пам`яті відважним і безсмертним героям-ліквідаторам, які ціною власного життя та здоров`я врятували світ від техногенної катастрофи. 

 SK 5520

Також, вихованці Центру дитячої та юнацької творчості присвятили ветеранам-ліквідаторам Чорнобильської катастрофи пам`ятний концерт-реквієм. 

  Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online