Головна / Новини / Дмитро Андрієвський взяв участь у відкритті муралу в Солом`янському районі

Дмитро Андрієвський взяв участь у відкритті муралу в Солом`янському районі


 

 SK 4830

25 квітня народний депутат України Дмитро Андрієвський та голова Солом`янської державної адміністрації Максим Шкуро в рамках фестивалю «Французька весна - 2016» взяли участь у презентації монументального настінного розпису на багатоповерхівці Чоколівського бульвару, 1 всесвітньо відомого португальського мураліста Антоніо Коррейя.

Урочиста презентація муралу відбулась за участі Надзвичайного і повноважного посла Португалії в Україні  Марії Крістіни Алмейди, радника з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Паскаля Сліванські, виконавчого директора Французького інституту в Україні Матьє Ардена, помічника народного депутата України Дмитра Андрієвського Руслана Кисіля, депутата Київради Миколи Негрича, Максима Конобаса та мешканців району.

 SK 4877

«Я впевнений, це невеличка, але наочна ознака руху України до європейських традицій. Ми щиро вдячні нашим європейським партнерам за те, що такі ознаки – естетичні сучасні стріт-арт об`єкти з`являються і у нашому Солом`янському районі. Сьогодні міська й районна ради робить багато для того, щоб наш рідний Солом'янський район по справжньому став затишним, комфортним, безпечним для життя. Ще раз хочу подякувати і португальському митцю Антоніо Коррейа, який зробив цей чудовий мурал, і нашим європейським партнерам за те, що вони всебічно підтримують прагнення України жити європейськими традиціями, прагненням України інтегруватися в родину Європейських країн», - наголосив народний депутат України Дмитро Андрієвський.

За словами португальського художника Антоніо Коррейя його мурал у Солом`янському районі змальовує прихід весни та спільний рух людини й природи. Також митець подякував мешканцям Солом`янки за надзвичайно тепле відношення до нього та створення дружньої атмосфери.

455W1912

«Я хотів би подякувати за усю позитивну енергію, яку я відчував. Ви можете побачити цю клумбу, яку створили вже після створення муралу, що показує наскільки тепло відносяться до мене в Україні. Коли ти працюєш над малюнком, його наповнення та, навіть, його кольори залежать від того ставлення, який митець відчуває під час роботи. У цьому малюнку я хотів відобразити прихід весни і те, що люди і тварини і природа завжди знаходяться у спільному русі. Ми сподіваємося, що ця гармонія буде панувати як в цьому малюнку, так і в цьому місті», - пояснив мураліст.

Голова Солом`янської РДА Максим Шкуро подякував Посольствам Франції та Португалії за організацію створення муралу та зауважив, що районна адміністрація і більшість мешканців будинку та району підтримали створення  монументального настінного мистецтва.

455W1957

«Сьогодні ми презентуємо те, що буде радувати мешканців щодня і залишати приємні враження. Цей мурал намальовано за тиждень. Хочу зазначити, що такі самі авторські стінописи ви можете побачити у Парижі, Бразилії, Португалії. Окрема подяка Посольствам Франції та Португалії, які всі організаційні питання вирішували на своєму рівні, тобто ми не витрачали бюджетні кошти. Все зробили безпосередньо вони», - зазначив голова району Максим Шкуро.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний посол Португалії в Україні  Марія Крістіна Алмейда розповіла, що перші мурали у Португалії з`явилися 42 роки тому під час громадських протестів, потім вони стали частиною сучасного мистецтва.

 SK 4925

Також, Посол подякувала Посольству Франції і Французькому інституту в Україні за спільний проект, що популяризує культуру Португалії та об`єднує всіх європейців.

«Мені надзвичайно приємно брати участь у такому мистецькому проекті. Ми дуже часто використовуємо саме такі проекти, аби популяризувати справжню сучасну культуру Португалії. Сьогодні у Португалії національне свято – свято Незалежності. Це день, коли наша країна позбулася диктаторського режиму і справжня влада людей набула чинності. Цей мурал є проявом справжнього мистецтва та сучасної культури. Я хотіла б також особливо подякувати саме організаторам цього проекту - Посольству Франції і Французькому інституту в Україні за спільний проект, який показує, що ми сильні, коли ми єдині. Це те, що єднає весь Європейський союз», - наголосила у зверненні посол Португалії в Україні.

455W1896

Радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Паскаль Сліванські подякував голові Солом`янської РДА за плідну та ефективну співпрацю та зауважив, що не слід плутати поняття графіті на стінах та сучасного окремого виду мистецтва – муралізму.

«Дуже часто люди, які мало знають про муралізм плутають його з графіті. Муралізм – це повністю самодостатній окремий вид мистецтва. Я дуже радий, що ми у співробітництві з посольством Португалії в Україні змогли запросити такого відомого на весь світ митця, аби він створив свій арт-об`єкт у Києві у Солом`янсьому районі. Я хотів би ще раз подякувати голові Солом`янського району, який відгукнувся на цю пропозицію і довірився нам. Хотів би подякувати пані послу за таку плідну співпрацю, сподіваюся, вона буде не останньою. І особлива подяка Антоніо. Браво!», - зазначив Паскаль Сліванські.

455W1884

Тепер, у Солом`янському районі за адресою Чоколівський бульвар,1 кияни можуть побачити новий стріт-арт об`єкт від відомого португальського митця Антоніо Коррейа.  

Довідка: 2 квітня у Києві на Європейській площі відбулася церемонія відкриття 13-го фестивалю «Французька весна-2016», який організовує Французький інститут в Україні. В рамках фестивалю протягом місяця у великих містах України проходили покази нових французьких фільмів, театральних вистав, виставок фотографій та графіки.

Антоніо Коррейа (псевдонім – Pantonio) – відомий митець португальського походження, що мешкає у Парижі. Його унікальні авторські стінописи створені в різних країнах світу. У 2014 році А.Коррейа встановив рекорд найбільшого розпису в Європі.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online