Головна / Новини / Парламент робить все, аби довести Уряду – збільшення тарифів на ЖКГ не потрібно, - Дмитро Андрієвський

Парламент робить все, аби довести Уряду – збільшення тарифів на ЖКГ не потрібно, - Дмитро Андрієвський


 SK 3256

 

«Парламент зараз працює над тим, аби подальше збільшення вартості житлово-комунальних послуг не відбувалося. По-перше, щоб було відповідне корегування ціни на газ. І навіть при тому, що нормативи збільшені, вартість не має збільшуватися, тому що знижується вартість цього газу. Газ складає значну частину у гарячий воді, тому також будемо дивитися, щоб ця ціна не зростала. Ми робимо сьогодні все аби довести Уряду, що збільшення тарифів не потрібні», - наголосив в ефірі радіостанції «Ера» народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

За словами парламентаря, мільйони людей вже скористалися системою субсидій, і не зважаючи на підвищення вартості житлово-комунальних тарифів, платити більше не стали. 

«Моє особисте переконання – низькі тарифи не мають жодного відношення до соціальної справедливості. Тому що коли держава робить за рахунок дотацій низькі тарифи, вона датує і бабусю, яка наповнює невеличку ванну, й олігарха, який наповнює свій басейн. Теж саме коли величезний пентхаус дотується державою і невеличка квартира пенсіонерки. Для того, щоб це прибрати, була використана система субсидій. Тобто, якщо у домогосподарства сплата за житлово-комунальні послуги 15 і вище відсотків – все решта компенсує держава. Я постійно проводжу депутатські прийоми, ми постійно питаємо у наших громадян – чи отримали вони субсидію, чи потрібна допомога. Я переконався на своєму власному досвіді, більшість громадян України вже отримали таку субсидію, і більше вони сплачувати не стали. У минулому році на субсидії було направлено 24 мільярди гривен. В цьому році заплановано направити майже 40 мільярдів на те, щоб підтримати людей, яким важко сплачувати житлово-комунальні послуги», - пояснив Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

Відповідаючи на запитання журналіста, народний депутат наголосив, що найближчим часом землі сільськогосподарського призначення продаватися не будуть.

«Всі ці спекуляції стосовно того, що сьогодні хтось прийде і розпродасть головне надбання Української держави – це нереально. Абсолютно впевнений, що Уряд Володимира Гройсмана жодного кроку в цьому напрямку не зробить. Крім того,  Верховна Рада не в якому випадку такі рішення не підтримає. Сьогодні є чітка норма закону, що продаж землі сільськогосподарського призначення заборонений. Жодного законопроекту, який би передбачав можливість реалізації й продажу землі сільськогосподарського призначення не розробляється. Все інше – спекуляції деяких політиків, які просто намагаються збільшити свій політичний рейтинг», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Відповідаючи на запитання стосовно новообраного прем`єр-міністра Володимира Гройсмана та нового складу Уряду народний депутат наголосив, що очікує плідної співпраці між парламентом і Кабінетом міністрів.

«Формат технократичного Уряду, спрямований на виконання програми Міжнародно-валютного фонду. Такий Уряд  робить свої призначення, свої закони, фактично, працює у відриві від парламенту. При всій повазі до МВФ, що надав велику підтримку Україні, але пропозиції, які вони роблять, ми не можемо приймати, в тому числі і по комунальних тарифах. А якщо Уряд політичний, він повинен бачити свою політичну перспективу. Одна річ проводити переговори з міжнародними фінансовими організаціями виключно з технократичних позицій, інша справа – чути свого виборця. На сьогодні у нас політичний Уряд. Зараз  міністри – політики, багато з яких ще вчора були депутатами Верховної Ради. А в рангу менеджерів, консультантів, в тому числі, представників Президента – кращі представники міжнародної політичної спільноти – Лєшек Бальцерович, Іван Міклош. Це надихає на те, що буде плідна співпраця між Урядом і парламентом. Це дуже важливо. І як раз залучати іноземних фахівців в якості радників, консультантів, мені здається, більш корисно», - зауважив політик.  

Дмитро Андрієвський зазначив, що протягом найближчих трьох тижнів парламент вже очікує початок виконання зобов’язань, які взяв на себе новий Кабінет міністрів.

«Програма роботи Уряду – нова, Коаліційна угода має корегування. Впевнений, протягом найближчих двох, максимум трьох тижнів ми маємо побачити від Уряду таймінг виконання тих зобов’язань, які на себе він взяв – з чіткими термінами. А 100 днів – це вже перший звіт. До речі, робота Уряду вже триває, я знаю, що Володимир Гройсман дав відповідні доручення, зараз працює Міністерство, ми співпрацюємо з нашим профільним Міністерством з віце-прем'єром Геннадієм Зубком для того, аби чітко визначити всі напрямки реформ – які закони і в який час будуть прийматися, які кроки будуть робитися, і хто за них відповідає», - додав Дмитро Андрієвський.  

Народний депутат наголосив, аби країна розвивалася Уряд і парламент повинні злагоджено працювати та ухвалювати Закони, які  поєднують державу, в першу чергу, це питання безпеки, економічного розвитку й соціального захисту населення.

«Сьогодні нам потрібно зробити все, аби наша країна була успішною. Урядовцям треба якісно працювати і приймати ефективні рішення, а депутатам потрібно приймати якісні закони, які б забезпечували діяльність цього Уряду. Це як раз і є наша спільна робота. Ми живемо в одній країні. Не успіх чи поразка цієї країни – це поразка кожного з нас. Це потрібно розуміти. Друге питання – які закони ставити до порядку денного. На мій погляд робота парламенту минулих тижнів показала, якщо ставляться важливі питання, ми приймаємо спільні рішення. Тобто, депутати готові працювати. Тому потрібно ставити, в першу чергу, на порядок денний питання безпеки, економічного розвитку, соціального захисту. Впевнений, що під ці законопроекти будуть і голоси, й бажання працювати», - зазначив Дмитро Андрієвський.

Докладніше слухайте на Радіо Ера:

http://www.eramedia.com.ua/article/236217-pro_nadyu_na_pldnu_spvpratcyu_mj_uryadom__parlamentom_napryamki_/

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online