Головна / Новини / Підсумки роботи парламенту: пенсійне забезпечення громадян України, передача гуртожитків у власність територіальних громад, пільги постраждалим від ядерних аварій

Підсумки роботи парламенту: пенсійне забезпечення громадян України, передача гуртожитків у власність територіальних громад, пільги постраждалим від ядерних аварій


 SK 2352

«Багато українських громадян по п`ять, сім, десять років здійснюють догляд за престарілими й отримують соціальну допомогу, але не мають можливості скористатися своїм правом на пенсійне забезпечення. Така проблема дійсно є, і є конкретні приклади, в тому числі, і на нашому окрузі у Солом`янському районі. На наші неодноразові звернення до відповідних управлінь Пенсійного фонду, до Міністерства соціальної політики ми отримували відповідь про те, що визначення «людина похилого віку» немає у нашому законодавстві. Підготовлений нами Законопроект № 2274-а про врегулювання питання визначення категорій осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню вирішує цю проблему. Термін «престарілий» ми запропонували замінити на «особу похилого віку». Ці зміни необхідне для того, аби люди, які здійснюють догляд за престарілими, мали право отримати відповідне пенсійне забезпечення», - пояснив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

 SK 2313

Парламентарі зрівняли необхідний страховий стаж для нарахування пенсії по інвалідності для інвалідів 1 і 2 груп, ухваливши Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо необхідного страхового стажу для призначення пенсій інвалідам другої групи».

Також, за основу було прийнято проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції». Законопроект надає безпосереднім учасникам бойових дій в зоні АТО право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років, за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

 SK 2637

Парламент ухвалив, рекомендований Комітетом з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо уточнення сфери застосування закону та удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків)».

 SK 2477

«До мене зверталися мешканці гуртожитків Солом`янського району стосовно системних порушень їх житлових прав, адже вони позбавлені можливості отримати власне житло шляхом безоплатної приватизації житла у гуртожитках. Ще 20 березня 2015 року розроблений нами Законопроект щодо передачі гуртожитків у власність територіальних громад пройшов громадське обговорення під час Круглого столу у нашому профільному Комітеті. Ухвалення Законопроекту підтримали і Всеукраїнські громадські організації мешканців гуртожитків. На Погоджувальних радах я неодноразово закликав народних депутатів якнайшвидше розглянути та ухвалити Законопроект, нарешті він ухвалений. Тепер, гуртожитки, які були збудовані за радянських часів за загальнодержавні кошти  під час приватизації і корпоратизації та включені до статутних капіталів приватних товариств передаються у власність територіальних громад», - пояснив один з авторів Законопроекту Перший Заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

 SK 2920

Парламентарі надали пільги постраждалим від ядерних аварій та випробувань ухваливши Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо усунення дискримінаційного ставлення до громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї)».

ASA 5273

«До багатьох народних депутатів надходили численні звернення громадян, більшість з них інваліди та люди похилого віку, які брали участь у ліквідації ядерних аварій, ядерних випробуваннях з проханням надати їм такі ж пільги, як і постраждалим від Чорнобильської катастрофи. Ухвалений Законопроект усуває таке дискримінаційне ставлення. Тепер, соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, одноразова компенсація, щорічна допомога на оздоровлення, пільги поширюється і на постраждалих від інших наших громадян, які брали участь у ліквідації ядерних аварій та випробувань. До речі, така практика запроваджена й в інших країнах, зокрема у Білорусії», - пояснив Дмитро Андрієвський.

У вівторок, були прийняті Постанови стосовно звільнення ряду суддів з Автономної Республіки Крим за порушення присяги, а також Постанова про надання згоди на затримання і арешт судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області, який підозрюється в отриманні хабара, постановленні завідомо неправосудної ухвали, підробленні офіційного документа та придбанні й зберіганні бойових припасів без передбаченого Законом дозволу.

 SK 2739

Народні депутати ухвалили Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місце проживання яких є територія проведення антитерористичної операції».

У четвер був ухвалений Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови об'єктів інфраструктури».

 SK 4267

Парламент прийняв Постанови щодо призначення позачергових виборів голів сільських рад у 21 населеному пункті на 26 червня 2016 року.

Також, було прийнято Постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Про реформу охорони здоров'я в Україні».

За основу були прийняті Законопроекти:

«Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я»

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині»

«Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу»

«Про приватну детективну (розшукову) діяльність» тощо.

 

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online