Головна / Новини / Верховна Рада ухвалила Законопроект внесений Дмитром Андрієвським стосовно загальнообов'язкового пенсійного страхування

Верховна Рада ухвалила Законопроект внесений Дмитром Андрієвським стосовно загальнообов'язкового пенсійного страхування


 SK 2313

19 квітня Верховна Рада прийняла ініційований та внесений народним депутатом України від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитром Андрієвським Законопроект №2274-а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення правових норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню)», який забезпечить повноцінну реалізацію конституційних прав громадян України та сприятиме усуненню колізій у правих нормах, що містять дискримінаційні ознаки у частині визначення категорій осіб, які мають право на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

 SK 2637

 «Законопроектом вирішується питання призначення пенсій громадянам, які здійснюють догляд за престарілими та отримують соціальну допомогу. Чинне законодавство передбачає призначення пенсій таким громадянам, але у зв'язку з відсутністю визначення терміну «престарілий» громадяни не мають можливості реалізувати це право. Запропоновані технічні зміни вирішують цю колізію та усувають неоднозначне тлумачення норм чинного законодавства України, що встановлюють критерії визначення категорії осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню», - наголосив з трибуни парламенту Дмитро Андрієвський. 

Профільний Комітет  з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримав Законопроект та рекомендував Верховній Раді прийняти його в цілому. Також, ухвалення проекту Закону підтримали Міністерство соціальної політики, Пенсійний фонд України та Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок. 

 SK 2444

Зокрема, Закон внесе уточнення до норм законів України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», якими встановлюються категорії осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та платників єдиного внеску, замінивши термін «престарілий» на термін «особа похилого віку» у значенні, встановленому Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні». 

 SK 2318

Народний депутат навів один з численних прикладів, коли громадяни України не можуть домогтись нарахування загальнообов’язкового державного пенсійного страхування через відсутність визначення на законодавчому рівні терміну «престарілий». 

 SK 2454

 «З такою проблемою до мене звернулась мешканка Солом’янського району, яка, перебуваючи на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Солом’янського району в місті Києві, вже близько 8 років отримує компенсацію як особа, що здійснює догляд за престарілим батьком, проте і досі не може домогтись нарахування їй загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за вказаний проміжок часу. Листом від 03.02.2014 № 793/039/161.14 Міністерство соціальної політики України повідомило, що основною перепоною у вирішенні зазначеної проблеми є відсутність визначення на законодавчому рівні терміну «престарілий». Ухваливши сьогодні Закон, ми на законодавчому рівні вирішили проблему  багатьох, хто опинився в таких умовах», - пояснив Дмитро Андрієвський.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. Кабінету Міністрів України у місячний термін доручено привести свої нормативно-правові акти відповідно до вимог цього Закону. Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online