Головна / Новини / Дмитро Андрієвський підтримав громадську ініціативу і взяв участь у толоці “Врятуємо річку Либідь”

Дмитро Андрієвський підтримав громадську ініціативу і взяв участь у толоці “Врятуємо річку Либідь”


 SK 1404

16 квітня за ініціативи громадських активістів ГО "Водний Рух Київщини", ГО "Наша Либідь" та за підтримки й участі КП УЗН Солом’янського району, народного депутата України Дмитра Андрієвського відбулася толока під гаслом "Врятуємо ручку Либідь".

 SK 1620

"Проблема екологічного стану річки Либідь вже давно наболіла. Минулого року понад 10000  киян підписали петицію до Київради "Щодо визнання долини річки Либідь зоною екологічного лиха". Її  вже було розглянуто на постійній комісії з питань екологічної політики Київради. Впевнений, такі громадські ініціативи потрібно підтримувати і звертати особливу увагу на порушені питання", - зазначив народний депутат України від фракції "Блок Петра Порошенка" Дмитро Андрієвський.

 SK 1518 "Річка Либідь - це не просто важлива водна артерія нашого міста, яка протікає через декілька районів столиці, це – історичний символ Києва. Світовий досвід нам демонструє прекрасні зразки того, як аналогічні річки перетворюються на окрасу міста, і біля них створюються зони відпочинку і дозвілля. Потрібно вітати ініціативи київських екологів, архітекторів і урбаністів, які вже мають цікаві ідеї і проекти щодо відновлення екосистеми річки Либідь і благоустрою її берегів. Я щиро дякую всім, хто сьогодні долучився до проведення толоки і запевняю, що такі ініціативи ми обов’язково будемо підтримувати"- запевнив учасників Дмитро Андрієвський.

У підсумку роботи, яка тривала протягом майже трьох тижнів до дня толоки, було очищено перші 1,5 кілометри русла та берегів річки. 

 SK 1605

Під час толоки організатори здійснили старт екологічної естафети на байдарках під назвою "Сплався Либіддю". 

 SK 1584

"Стан річки Либідь є жахливим: русло забруднене механічним сміттям, береги протягом багатьох років заростали деревами та кущами. Водна артерія нагадує відкритий каналізаційний колектор. Все це сталося з річкою за багато років безгосподарного ставлення до неї. Наше прагнення привернути увагу до проблеми річки, яку кияни вже визначили зоною екологічного лиха і б’ють на сполох. Ми розпочинаємо активну і дієву кампанію по відновленню екосистеми річки Либідь і її рекреаційного потенціалу. Ми вже маємо чіткий план дій, цікаві архітектурні проекти, підтримку небайдужих мешканців. Запрошуємо до співпраці місцевих підприємців, інвесторів, залучаємо міжнародні екологічні фонди", - зазначив голова громадського об’єднання "Наша Либідь", підприємець Сергій Молодов.

 SK 1627

"Сьогодні ми розчистили велику ділянку русла й берегів. По річці попливли байдарки. Люди із задоволенням прогулювалися уздовж річки, майстри зеленого графіті малювали мохом еко-картини, вихованці школи вокалу “Гармонія” влаштували чудовий концерт на березі річки. Ми довели, що наша Либідь може бути прекрасним місцем відпочинку і дозвілля. Треба лише об’єднати зусилля", - додав Сергій Молодов. 

Один з ініціаторів толоки, керівник ГО "Водний Рух Київщини" і автор петиції Антон Пузань подякував всім учасникам і народному депутатові за підтримку, наголосивши, що активісти не зупиняться на досягнутому і продовжуватимуть розпочату роботу.

За традицією, всіх учасників толоки частували смачним кулішем.

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online