Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: призначення нового Прем’єр-міністра та складу уряду

У підсумку роботи парламенту: призначення нового Прем’єр-міністра та складу уряду


 SK 3335

14 квітня народні депутати відкликали Володимира Гройсмана з посади голови парламенту та 257-ю голосами ухвалили Постанову Президента України Петра Порошенка про призначення Володимира Гройсмана Прем`єр-міністром України. Також парламентарі призначили склад нового Кабінету міністрів.

«Ми будемо спільно формувати рішення на користь держави, нам буде нелегко, але я знаю, що ми здатні це зробити… Хочу побажати нам спільного якісного майбутнього», - підкреслив новообраний голова уряду.

 SK 9532

На посаду спікера Верховної Ради був призначений перший заступник голови парламенту Андрій Парубій. Першим заступником голови Верховної Ради народні депутати обрали Ірину Геращенко.

«Сьогодні важливо налагодити взаємодію між парламентом і Кабінетом міністрів. Упевнений, Володимиру Гройсману це під силу. При ньому парламент працював конструктивно, він вміє домовлятися з депутатами. Це дасть можливість прискорити ухвалення багатьох урядових Законів, що у свою чергу прискорить запуск і реалізацію багатьох реформ на які так чекає українське суспільство. Новий Прем`єр  вже має певну політичну вагу і може розраховувати на підтримку наших зарубіжних партнерів. Впевнений, у найближчим часом, ми вже зможемо оцінити його роботу», - наголосив народний депутат України від «Блоку Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

 SK 9486

На сесійному тижні народні депутати ухвалили Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в Антитерористичній операції, та членів їх сімей».

«Вже тривалий час на Сході України триває Антитерористична операція, участь у якій бере численна кількість громадян. Більшість з них – це військовослужбовці, працівники правоохоронних та інших державних органів. Проте, особи з числа резервістів, що також брали участь в АТО, виконуючи обов’язки служби у військовому резерві військових формувань, зокрема Нацгвардії, та займали такі ж посади як військовослужбовці, позбавлені соціального захисту нарівні з ними. Внаслідок виконання обов’язків у зоні АТО біля 1200 осіб з числа резервістів отримали інвалідність. Не в кращому становищі опинилися і сім’ї таких резервістів, які втратили свого годувальника. За останніми даними, кількість загиблих з числа резервістів Нацгвардії складає більше 120 осіб. Прийняття цього проекту Закону України встановить соціальну справедливість для резервістів, яким буде встановлено належний рівень пенсійного забезпечення», - пояснив Дмитро Андрієвський.

 SK 3180

Крім того, парламентарі ухвалили Законопроект про внесення змін до статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (щодо супроводження військовослужбовців при продовженні лікування у санаторно-курортних закладах).

«У зв’язку з військовим конфліктом значна частина поранених та травмованих військовослужбовців після їх стаціонарного лікування у військових госпіталях потребують подальшого реабілітаційного лікування та сторонньої фізичної й психологічної допомоги. Внесення змін у Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» уточнює порядок реалізації військовими права на продовження їх лікування у санаторно-курортних закладах після лікування в госпіталях. Також, особам, які супроводжують військовослужбовця надано право на отримання путівки на безоплатній основі. Законопроект сприятиме більш швидкому одужанню поранених та травмованих військовослужбовців, посиленню соціального захисту зазначених категорій осіб», - додав Дмитро Андрієвський.

 SK 9600

Народні депутати безстроково продовжили мораторій на виплату російського боргу ухваливши Закон  «Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом».

Для приведення законодавства України у сфері оподаткування операцій з вживаними товарами до норм країн Європейського Союзу парламентарі ухвалили Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів».

Народні депутати ухвалили Законопроект «Про внесення деяких законодавчих змін щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області».

На сесійному тижні парламентарі достроково припинили повноваження Коцюбинської селищної ради у зв’язку з діями, що порушують Конституцію України і Закони України, підривають засади місцевого самоврядування. Також на останню неділю дев’яностоденного строку з дня набрання чинності Постанови призначено позачергові вибори Коцюбинської селищної ради та їх проведення у порядку, визначеному Законом країни «Про місцеві вибори».

 SK 9841

Також парламентарі ухвалили Постанову до 1 жовтня 2016 року поінформувати Верховну Раду України про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань на тему: «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи» та ряд інших Постанов:

«Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу».  

«Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Стан і перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху».

«Про проведення 18 травня 2016 року парламентських слухань на тему: «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні».

«Про Заяву Верховної Ради України з нагоди 10-річчя ратифікації Україною Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну».

За основу були ухвалені:

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування).

Закон «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо надання субвенцій Донецькій та Луганській областям від залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади не здійснюють своїх повноважень».

Законопроект «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів».

 Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online