Головна / Новини / Держава повинна запровадити програму доступного житла для учасників АТО, - Дмитро Андрієвський

Держава повинна запровадити програму доступного житла для учасників АТО, - Дмитро Андрієвський


 

455W9452

30 березня під головуванням Дмитра Андрієвського відбулося засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Під час засідання Комітету народні депутати підтримали прийняття за основу законопроекту  "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" (щодо реалізації державних житлових програм)", яким пропонується визначити порядок надання державної підтримки будівництва доступного житла учасникам АТО.

«Цим законопроектом передбачено фінансування державою 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла або пільгового іпотечного житлового кредиту учасникам АТО», - зазначив Перший заступник Голови Комітету Дмитро Андрієвський. 

455W9465

Також, народні депутати розглянули питання щодо підготовки Кабінетом Міністрів нормативних актів щодо встановлення порядку безоплатної передачі земельних ділянок у власність або у постійне користування співвласникам багатоквартирних будинків.

«На жаль, сьогодні ми можемо констатувати невиконання Урядом Закону щодо розроблення відповідних нормативно-правових актів. З огляду на це, ми прийняли рішення спільно з Мінрегіоном протягом тижня визначити шляхи вирішення цієї проблеми», - підкреслив Дмитро Андрієвський.

Після розгляду питань порядку денного відбулися Комітетські слухання на тему: "Проблеми залучення інвестицій для модернізації галузі ЖКГ та шляхи їх вирішення".

У слуханнях взяли участь народні депутати України, уповноважені особи Міністерства регіонального розвитку, будівництва, та житлово-комунального господарства, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, представники Світового банку, ЄБРР, ЄІБ, Київської міської державної адміністрації, профільних асоціацій, Асоціації міст України, міжнародні експерти та науковці. 

455W9530

«Сьогодні основним джерелом фінансування модернізації житлово-комунального господарства залишаються іноземні інвестиції. Протягом останніх років Урядом укладено угоди щодо залучення в модернізацію ЖКГ майже 2 млрд. доларів та 632 млн.євро. В той же час у наданих Рахунковою палатою висновках зазначається вкрай незадовільний стан реалізації проектів за рахунок коштів МФО. Це і затримки в реалізації проектів, і неякісне їх супроводження, що приводить до затримки в їх реалізації та скасування окремих з них», - наголосив Дмитро Андрієвський.

«В Комітет надходить інформація від підприємств щодо проблем в затвердженні інвестиційної складової в тарифах НКРЕКП, що також негативно впливає на реалізацію проектів з модернізації ЖКГ. Сподіваюсь, що сьогоднішнє обговорення дозволить виробити шляхи подолання проблем в реалізації проектів міжнародної допомоги та знайти рішення, які дозволять забезпечити стабільну роботу підприємств», - додав Перший заступник Голови Комітету.

Учасникам було запропоновано надати пропозиції до Рекомендацій Комітетських слухань, які мають бути затверджені на наступному засіданні Комітету.  Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online