Головна / Новини / У підсумку роботи парламенту: ухвалення Законопроекту щодо електронного декларування, Закон про спецконфіскацію та Закон про приєднання України до угоди СОТ про державні закупівлі

У підсумку роботи парламенту: ухвалення Законопроекту щодо електронного декларування, Закон про спецконфіскацію та Закон про приєднання України до угоди СОТ про державні закупівлі


 SK 7214

«Законопроект №3755 стосовно електронного декларування є останнім з «безвізового пакету». Тобто, ми ухвалили усі рішення, необхідні від парламенту для лібералізації візового режиму з країнами Європейського Союзу. Президент вніс до Законопроекту необхідні правки аби він повністю відповідав європейським вимогам і стандартам. І вже з цього року всі чиновники повинні здавати електронні декларації, і за неправдиві відомості, будуть нести кримінальну відповідальність. Декларації зберігатимуться в Єдиному реєстрі електронних декларацій, який буде відкритим, тож кожен зможе здійснити моніторинг процесу декларування», - пояснив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.

 SK 7247

 Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов’язань України, дорогоцінних металів та/або каміння, інших цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду».

«3 грудня 2015 року я направляв запит до Генеральної прокуратури України щодо заходів, які вживаються з метою повернення присвоєних екс-чиновниками коштів і суми повернутих активів. У відповіді Генпрокуратури було наголошено, що на сьогодні до Державного бюджету досі не було повернуто викрадених активів і згідно з чинним законодавством, конфіскація майна, на яке накладено арешт, можливі лише на підставі відповідного рішення суду  про конфіскацію. Ухвалений у першому читанні Законопроект щодо спецконфіскації допоможе повернути викрадені у громадян України кошти та повернути їх до Державного бюджету. Однак, важливо, аби Закон не був поставлений під сумнів у будь-яких міжнародних судах. Тому, у парламенті буде створено робочу групу, куди увійдуть народні депутати, фахівці з міжнародного права, ЄСПЧ і міжнародних організацій, аби до другого читання цей Законопроект повністю відповідав міжнародним стандартам і захищав інтереси українського народу», - зазначив Дмитро Андрієвський.

 SK 7958

Також, за основу був прийнятий проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених».

Для створення ефективного та прозорого торгівельного середовища парламентарі підтримали, внесений Президентом України Петром Порошенком, Закон «Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі».

«Угода СОТ є однією з найбільш вагомих міжнародних угод у сфері державних закупівель, яка визначає рамкові вимоги до здійснення державних закупівель 44 країнами-членами Угоди, включаючи 28 країн ЄС, а також США, Японію, Канаду, Сінгапур та інші. Основними перевагами приєднання до Угоди СОТ є відкриття та доступ українським компаніям до нових міжнародних ринків збуту з річним обсягом закупівель близька 1,7 трильйонів доларів США, залучення на ринок України міжнародних інвесторів. Таким чином, Україна створює ефективне та прозоре торгівельне середовище зі зменшенням корупційної практики. Крім того, реалізація положень Угоди сприятиме активнішій інтеграції України з Європейським Союзом», - зауважив Дмитро Андрієвський.

У середу, 16 березня у Верховній Раді відбулися парламентські слухання на тему «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи».

Для забезпечення реального соціального захисту потерпілим громадянам, включаючи дітей, які  зазнали  впливу  радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи, народні депутати ухвалили Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо соціального захисту постраждалих осіб». 

 SK 7928На сесійному тижні парламент ратифікував ряд Міжнародних Угод:

Протокол про сталий транспорт до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, що дає змогу активізувати розвиток вантажного і пасажирського транспорту та інфраструктури з урахуванням особливостей гірського середовища даного регіону, зменшуючи при цьому негативні екологічні наслідки

Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102

Угоду між Україною та Аргентинською Республікою про взаємну адміністративну допомогу з питань запобігання, розслідування та припинення митних правопорушень

Факультативний протокол до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень

Угоду між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про заснування Німецько-Української промислово-торговельної палати

Народні депутати ухвалили Постанови:

«Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Правове забезпечення реформи освіти в Україні»

«Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи та способи»

«Про заходи з реалізації рекомендацій щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України»

«Про перейменування окремих населених пунктів» Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online