Головна / Новини / Законопроект стосовно збереження об'єктів культурної спадщини треба розглянути на цьому пленарному тижні, - Дмитро Андрієвський

Законопроект стосовно збереження об'єктів культурної спадщини треба розглянути на цьому пленарному тижні, - Дмитро Андрієвський


 

 SK 6756

Під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів Комітетів Верховної Ради України 14 березня Перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський звернувся до народних депутатів з проханням підтримати розроблений профільним Комітетом  Проект Закону № 2225а про внесення змін до деяких Законів України щодо збереження об`єктів культурної спадщини, яким пропонується ввести законодавчі обмеження будівництва на території історико-культурних заповідників, обмеживши поверховість нового будівництва та заборонити нове будівництво на території буферних (охоронюваних) зон об’єктів включених до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні. 

За словами ініціатора Законопроекту Дмитра Андрієвського необхідність прийняття Законопроекту № 2225а зумовлена відсутністю законодавчих вимог щодо висотності забудови в межах історико-культурних заповідників, що призводить до забудови зазначених територій без урахування їх історичного вигляду і, як наслідок, - руйнуванню цілісних історико-архітектурних ансамблів. 

 SK 6980

 «2225а – це Законопроект про збереження культурної спадщини, як ряду об'єктів, які внесені до списку ЮНЕСКО. У нас у вівторок запланований розгляд Законопроектів щодо охорони культурної спадщини. І наш Законопроект №2225а доповнює Законопроект № 1553, я відповідну довідку передам у секретаріат. Просив би врахувати цю пропозицію», - наголосив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Андрієвський.  

Також, Дмитро Андрієвський зауважив, що на цьому тижні парламент розгляне три  важливих Законопроекти доопрацьованих профільним Комітетом: проект Закону №3743 про доповнення статті 1 Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012 - 2015 роки»,  Законопроект № 3610 про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту та Закон України № 2676 «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам» з пропозиціями Президента України від 24.07.2015 р. історико-культурних заповідників, що призводить до забудови зазначених територій без урахування їх історичного вигляду і, як наслідок, - руйнуванню цілісних історико-архітектурних ансамблів. 

 SK 6963

Довідка: 3 лютого члени Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства підтримали ініційований Дмитром Андрієвським законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження об'єктів культурної спадщини». Законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України передбачивши відповідальність не тільки за умисне пошкодження, знищення або руйнування об’єктів культурної спадщини, але і за бездіяльність, внаслідок якої відбувається знищення зазначених об’єктів. Також законопроектом передбачається внесення змін у Кодекс України про адміністративні правопорушення і збільшення розміру штрафів за порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини. опрацьованих профільним Комітетом: проект Закону №3743 про доповнення статті 1 Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012 - 2015 роки»,  Законопроект № 3610 про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту та Закон України № 2676 «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам» з пропозиціями Президента України від 24.07.2015 р. історико-культурних заповідників, що призводить до забудови зазначених територій без урахування їх історичного вигляду і, як наслідок, - руйнуванню цілісних історико-архітектурних ансамблів.Громадська приймальня:
м. Київ, Металістів, 9
(044) 383-03-41
www.andrievsky.kiev.ua

Приймальня online